Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• W Cook & Becker trwa przedpremierowa zniżka 10% na ksiażkę z artworkami specjalnie stworzonej na 25 lecie istnienia naszego niebieskiego jeża.
  • Premiera nowej gry Project Sonic 2017 odbędzie się w wakacje 2017 roku. Na to wygląda, ze gra będzie posiadała bardziej mroczny klimat niż w innych grach z Soniciem wypuszczanych w ostatnich latach co oznacza także, że gra będzie posiadała trochę poważniejszą fabułę. Zapowiada się ciekawie.
  • Premiera nowej gry Sonic Mania odbędzie się wiosną 2017 roku. Czas na powrót naszego niebieskiego jeża do świata retro!!!
  • Premiera gry Sonic Incursion jak dotychczas tworzonej przez tylko jednego fana odbędzie się najprawdopodobniej w 2017 roku. Gra zapowiada się naprawdę świetnie.
  • Nowa animacja stworzona przez fanów niebieskiego jeża "Sonic: The Wrath of Nazo" będzie miało swoją premierę dopiero w 2019 roku. Trochę długo, ale cierpliwie będziemy czekać.
  • Zapraszam do udziału w zabawie organizowanej przez użytkowniczkę naszego forum Suisho Kasumi w dziale "Porozmawiajmy" i wątku "Zagadki - tapety z Sonic Channel". Zachęcam do udziału, ponieważ pomysł jest bardzo oryginalny, prosty i z pewnością nie będziecie nim zawiedzeni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 2 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prace techniczne
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek
Kilka dni temu mówiłem wam na czacie, że zacznę prace na forum. Zaczynam już dziś. Tylko te prace będą odbywały się w trochę inny sposób. Otóż poprzednio moja praca odbywała się na tej stronie i każda zmiana była widoczna na całym świecie. Zdarzało się nawet, że coś mi nie wyszło i musiałem zamykać całe forum na jakiś czas. Nasze forum jest popularniejsze niż rok czy dwa lata temu i nie mogę pozwolić na jakiekolwiek większe problemy na forum. Tym razem stworzę drugą kopię strony, na której będę pracował nad zmianami na naszym forum. Czyli tak prosto mówiąc nie powinniście odczuć żadnych skutków przy mojej pracy. Gdy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone prawidłowo to po prostu przeniosę drugą kopię strony w miejsce naszej aktualnej, prawdziwej strony. Oczywiście druga kopia strony będzie także do waszej dyspozycji pod adresem http://www.sonictest.w8t.pl. Kopia strony będzie dostępna tylko do wglądu. Nie będziecie mogli tam wstawiać postów. Poniżej napiszę wam listę zmian jakie dokonam podczas mojej pracy. Ukończone punkty będą pogrubione i pokolorowane na kolor zielony. Punkty, które nie uda mi się zrealizować będą pogrubione i pokolorowane na czerwono. Punkty, które będą zrealizowane, lecz nie do końca, będą pogrubione i pokolorowane na pomarańczowo. Praca nie powinna mi zająć więcej niż tydzień. Oczywiście możecie wysyłać do mnie propozycje zmian (lub nowych funkcji) na forum poprzez prywatną wiadomość wysłaną do mnie. Jeżeli się zgodzę to propozycja pojawi się na poniższej liście.

Lista zmian, które wprowadzę w ciągu tego tygodnia:
grafika
1. Zmiana nazwy naszej playlisty muzycznej z "Soniczne Przeboje" na "Soniczna Playlista".

2. Dodanie nowej funkcji na forum polegającej na zaznaczaniu postów jako przeczytane lub nieprzeczytane. Ta funkcja zapewni także wgląd na listę wszystkich nieprzeczytanych postów na forum. Przyczyna: Po naciśnięciu przycisku "oznacz post jako nieprzeczytany" post jest widoczny jako nieprzeczytany tylko dla jednego użytkownika. Post nie przybiera statusu "nieprzeczytany" dla wszystkich użytkowników.

3. Naprawienie funkcji na forum polegającej na łączeniu postów napisanych pod rząd przez tego samego użytkownika (zapobiega spamowi)

4. Stworzenie wersji mobilnej strony z tej samej skórki co obecna.

5. Naprawienie błędów kosmetycznych na stronie z opiniami o użytkowniku.

6. Poprawienie wyglądu strony, żeby tekst nie męczył oczy podczas długiego przebywania na naszej stronie.

7. Dodanie kilku medali.

8. Poprawienie BBCode "[url]" dodając podkreślenie do linków.
grafika
9. Poprawienie błędów kosmetycznych na stronie z informacjami o randze użytkownika.

10. Gruntowna aktualizacja wszystkich modyfikacji oraz skryptów na forum.

11. Dodanie nowych banerów na stronę główną.

12. Dodanie nowych obrazków do galerii forumowej.

13. Dodanie nowego wyglądu alertu błędu 404 oraz innych alertów na forum.

14. Dodanie funkcji rozpoznawania adresów stron internetowych i automatycznego zmieniania go na link. (Mój błąd. Ta funkcja byłą wcześniej już dostępna na naszym forum)

15. Dodanie numeracji stron na początku listy z użytkownikami.

grafika
16. Dodanie informacji mówiącej o funkcjach jakie zostaną udostępnione naszym gościom po rejestracji na naszym forum.

17. Prawidłowe rozmieszczenie tabelek w opcjach użytkownika. Przyczyna: nie wszystkie tabelki chciały ustawić się prawidłowo.

18. Dostosowanie kilku przycisków do obecnego stylu strony.

19. Wzmocnienie zabezpieczeń strony.

20. Zwiększenie pojemności skrzynki na prywatne wiadomości.

21. Naprawienie funkcji na forum polegającej na szybkiej edycji posta. Po wysłaniu posta forum automatycznie się odświeża.

22. Zablokowanie natrętnych reklam Google.

23. Naprawienie błędów kosmetycznych w szybkim edytorze postów.

24. Naprawienie pojawiającego się błędu podczas przyznawania medalu dla użytkownika forum.

25. Optymalizacja strony.

-- 21 sie 2015, 10:07 --

Przepraszam was wszystkich, ale nie uda mi się zakończyć wszystkich punktów w pracach technicznych, które zapowiedziałem. Mam już dosyć. Te punkty, które zostały postaram się zrobić wtedy kiedy będę miał znowu chęć do pracy nad forum. Mam nadzieję, że jednak cieszycie się z tych zmian, które dokonałem. Mam nadzieję, że szybko wrócę do sil i dokończę to co zacząłem.

Tytuł: Re: Prace techniczne
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Nagrzebałem trochę na forum i musiałem cofnąć forum o 2 godziny. Przez ten czas chyba nikt postów nie pisał więc jak już coś tam znikło to naprawę niewiele.

Szukaj:
 [ Posty: 2 ] 

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków