Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• W Cook & Becker trwa przedpremierowa zniżka 10% na ksiażkę z artworkami specjalnie stworzonej na 25 lecie istnienia naszego niebieskiego jeża.
  • Premiera nowej gry Project Sonic 2017 odbędzie się w wakacje 2017 roku. Na to wygląda, ze gra będzie posiadała bardziej mroczny klimat niż w innych grach z Soniciem wypuszczanych w ostatnich latach co oznacza także, że gra będzie posiadała trochę poważniejszą fabułę. Zapowiada się ciekawie.
  • Premiera nowej gry Sonic Mania odbędzie się wiosną 2017 roku. Czas na powrót naszego niebieskiego jeża do świata retro!!!
  • Premiera gry Sonic Incursion jak dotychczas tworzonej przez tylko jednego fana odbędzie się najprawdopodobniej w 2017 roku. Gra zapowiada się naprawdę świetnie.
  • Nowa animacja stworzona przez fanów niebieskiego jeża "Sonic: The Wrath of Nazo" będzie miało swoją premierę dopiero w 2019 roku. Trochę długo, ale cierpliwie będziemy czekać.
  • Zapraszam do udziału w zabawie organizowanej przez użytkowniczkę naszego forum Suisho Kasumi w dziale "Porozmawiajmy" i wątku "Zagadki - tapety z Sonic Channel". Zachęcam do udziału, ponieważ pomysł jest bardzo oryginalny, prosty i z pewnością nie będziecie nim zawiedzeni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Twoja ulubiona gra z serii
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Cytuj:
Pewnie dlatego, że to była jedna z niewielu części wydana na PC w tamtym okresie.

A sonic adventure DX (które ssie, lepiej kup dreamcast'a)?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

SA było bardzo fajne :D Ale dla mnie po prostu żadna gra w którą grałem po Generations z nią się nie równała. Już chyba ze 100 godzin w niej mam i zapewne jeszcze nie koniec :)

(Nie wiem czemu się wryłem, to nie było do mnie, sorry XD)

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Ostatnio zmieniony 16 gru 2016, 23:13 przez Konradomorelo, łącznie zmieniany 1 raz

PepsiMan pisze:
Cytuj:
Pewnie dlatego, że to była jedna z niewielu części wydana na PC w tamtym okresie.

A sonic adventure DX (które ssie, lepiej kup dreamcast'a)?

Już mam na PC więc nie opłaca mi się konsoli do tego brać.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:

Nic nie mówię... ale jak najdzie cię ochota na SA to POD ŻADNYM POZOREM NIE GRAJ W DX!!!! NIGDY!!! A powoduje to wiele czynników:
-w większości przypadków brzydsza grafika
-jeszcze więcej błędów niż w oryginale (nie jest to podparte żadnymi faktami, ale wierz mi... przeszedłem obydwie wersje)
-Big jest JESZCZE BARDZIEJ POPSUTY (serio, w wersji DX pierwszy level przechodziłem całą godzinę)
-(zazwyczaj) dłuższe ładowanie
- granie na innym padzie niż do dream'a (lub o zgrozo, na klawiaturze) jest o wiele trudniejsze
- często crash'uje (lub z moimi kompami jest coś nie tak...)
A teraz (mało znaczące) plusy:
-można odblokować metal sonic'a (mam go w du*ie)
-o połowę więcej FPSów (sam nie widzę różnicy)
-można odblokować sonic'a 1 na master system (jedyny plus, który mnie obchodzi. Lovciam cię master system :miłość: )

Awatar użytkownika
Kolega

Kidan pisze:
PepsiMan pisze:
Cytuj:
-Sonic Heroes bo to była moja pierwsza gra z Sonica, którą przeszłam.

Dlaczego wszyscy zaczynali od sonic heroes?

Na 100% pewien nie jestem, ale możliwe, że wiązało się to z podpisaniem w 2004 roku umowy między Segą a CD-Projektem na dystrybucję gier "niebieskich" w Polsce (a wtedy CDP było jednym z najważniejszych dystrybutorów na rynku, dzisiaj są niestety marnym cieniem "tamtego" CDP). Pamiętam, że gry Segi stawały się w następnych latach dużo "łatwiejsze" w dostępie (i szybciej przeskakiwały do tańszych serii, aczkolwiek to się też wiązało z taniejącymi, mniej więcej po 2001 roku, cenami gier).

No i na pewno to o czym piszesz też miało duży wpływ, bo Sega mniej więcej po 2004 roku zrobiła się bardzo "wstrzemięźliwa" w wydawaniu gier z Soniciem na PC-ty. Więc Sonic Heroes stał się "rarytasem" (coś czuję, że trochę mu też pomogła "reklama" w Sonic Mega Collection +, gdzie sporo materiałów bonusowych bylo właśnie z Sonic Heroes - ja przyznam bez bicia, że właśnie stamtąd się dowiedziałem o tej grze po raz pierwszy).

Swoją drogą - mały update do tego co pisałem jakiś czas temu. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że nie waham się już więcej i że z "klasycznych" tytułów moim ulubionym jest Sonic 3 (& Knuckles). Niestety, z czasem dosięgnęło mnie to, co od razu mnie "dotknęło" w pierwszym Sonicu - część oprawy muzycznej po prostu ciężko mi znieść, nie jest może tak irytująca jak w jedynce (gdzie spodobały mi się chyba ze dwa motywy muzyczne), ale mimo wszystko nie umywa się do trójki. I przestałem zupełnie lubić Chemical Plant Zone - z czasem dostrzegłem, jak miałki był pomysł na tę "zonę" (+ muzyka, której nie lubię).

@Pepsiman - a nie zgodzę się :) Ja grałem w DXa pecetowego, wersję z 2011 roku (czyli zdaniem wielu osób gorszą niż ta z 2004) i bezproblemowo przeszedłem całego na klawiaturze. Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi bugami, mi się akurat nie zdarzyły, nawkurzałem się jedynie na etapy z Pewnym Wędkującym Kotem (TM)... A i tu jedynie na samym początku, bo jak potem załapałem już, jak działa to całe wędkowanie (strasznie nieintuicyjne), to poszło o wiele szybciej (i szczęśliwie szybko ten scenariusz skończyłem).

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ja w sumie miałem podobnie Martius. Też grałem w DXa (tylko nie wiem z którego roku) i jak dla mnie to jest jedna z najlepszych gier Sonica w jakie grałem. Czasem trafiły się jakieś bugi (zwłaszcza ten w pierwszym poziomie Sonica, ale on jest chyba nie do uniknięcia za pierwszym razem) Nic mi nie crashowało, a jeżeli DX jest serio taki trudny na klawiaturze to ja się obawiam jaki niski poziom trudności musi być na padzie od dreamcasta :P Te wszystkie rzeczy zależą chyba raczej od preferencji a nie od tego czy to podstawka czy DX. Ja np. gram w Generations na klawiaturze bo tak jest moim zdaniem najelpeij i chciałbym mieć możliwość grania w taki sposób w inne gry z Soniciem :)

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

PepsiMan pisze:
Cytuj:

Nic nie mówię... ale jak najdzie cię ochota na SA to POD ŻADNYM POZOREM NIE GRAJ W DX!!!! NIGDY!!! A powoduje to wiele czynników:
-w większości przypadków brzydsza grafika
-jeszcze więcej błędów niż w oryginale (nie jest to podparte żadnymi faktami, ale wierz mi... przeszedłem obydwie wersje)
-Big jest JESZCZE BARDZIEJ POPSUTY (serio, w wersji DX pierwszy level przechodziłem całą godzinę)
-(zazwyczaj) dłuższe ładowanie
- granie na innym padzie niż do dream'a (lub o zgrozo, na klawiaturze) jest o wiele trudniejsze
- często crash'uje (lub z moimi kompami jest coś nie tak...)

99% argumentów powyżej wymienione przez ciebie punkty to bullsh*t
- grafika to akurat jest osobiste stwierdzenie (ale osobiście twierdzę że DX wygląda o niebo lepiej niż wersja Dreamcast'owa)
-Glitchy jest mniej lub tyle samo co w wersji Dreamcastowej (to jest ten sam silnik god damit!)
-1 minuty nawet chyba nie spędziłem w żadnym poziomie Big'a :p
A oto dowód że nie jest zepsuty:
phpBB [media]

-Zależy od wersji (chociaż mi obie DUUŻO szybciej się ładują niż ładowała mi się na Dreamcast'cie)
-Granie na każdym padzie jest dobre :v Zależy kto jaki lubi
-Coś chyba jest z twoim kompem bo mi się nigdy nie zcrashowała (ok dobra.. raz ale akurat to nie była wina gry)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
99% argumentów powyżej wymienione przez ciebie punkty to bullsh*t
- grafika to akurat jest osobiste stwierdzenie (ale osobiście twierdzę że DX wygląda o niebo lepiej niż wersja Dreamcast'owa)
-Glitchy jest mniej lub tyle samo co w wersji Dreamcastowej (to jest ten sam silnik god damit!)
-1 minuty nawet chyba nie spędziłem w żadnym poziomie Big'a :p
-Zależy od wersji (chociaż mi obie DUUŻO szybciej się ładują niż ładowała mi się na Dreamcast'cie)
-Granie na każdym padzie jest dobre :v Zależy kto jaki lubi
-Coś chyba jest z twoim kompem bo mi się nigdy nie zcrashowała (ok dobra.. raz ale akurat to nie była wina gry)

Welp, to moje odczucia. Ja dorastałem z wersją na dream'a. Parę lat później kupiłem DX. Masz rację, większość wymienionych czynników to bullsh*t. Ale to mój bullsh*t. Nie mogę tego opisać. Po prostu w wersję dreamcast'ową lepiej mi się gra. Najprawdopodobniej to sprawa nostalgii. Grafika raczej jest lepsza na wersji dream'owej z wyjątkiem modeli postaci i animacji (postacie chodzące bez poruszania się i mówiące bez mimiki twarzy są lekko creepy ;_;). Gra została uproszczona graficznie, aby wycisnąć te 60 klatek. No ale hej, (jak wcześniej wspominałem) to moja opinia.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Sonic Unleashed. O tym to jest w temacie z Najlepszą grą z Soniciem w Dyskusjach, kopiować nie będę bo to sporo miejsca zajmuje.
W zasadzie, Unleashed najlepsze nie jest ale moje ulubione? Tak.
Jeszcze powiem że nabyłem ją przed erą jak spotkałem Sonica.exe.

A przygodę z Soniciem to od Sonic X rozpocząłrm. A z gry to chyba Heroes, czy Unleashed. Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

To trudne pytanie.
W zasadzie każdy "Soniacz" był dobry na swój sposób:
- Sonic 1 miał niesamowity design.
- Sonic 2 miał genialny soundtrack
- Sonic 3 (& Knuckles) był idealnym podsumowaniem ery 2D
- SA1 owszem dziś nie powala, ale właśnie dzięki temu ma (moim zdaniem) klimat przygodowego kina klasy B [koszmarne dialogi które wydają się być onelinerami, "zbyt dokładna" animacja mimiki, średnia fabuła opowiedziana w ciekawy sposób i.td.] dzięki czemu ta gra ma najlepsze miejsce w mojej ocenie.
- SA2 to taka odwrotność. Zamiast pseudo-indiany jones'a z fioletowym otyłym kotem łowiącym uciekające żaby, dostałem film Michael'a Bay'a z niezłymi dialogami, mniejszą ilością postaci, nieścisłościami fabularnymi (co daje znaki w porcie na GC gdzie
Spoiler:
) i innymi rzeczami które niezbyt mi się spodobały. Na szczęście Chao są tylko lepsze i bardziej rozwinięte więc jest luzik.

Reszty nie mam czasu omawiać bo albo nie grałem, lub po prostu nie mam czasu

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ja nie mam jednej ulubionej gry z serii, ale moimi faworytami są:
- Klasyczna trylogia na Mega Drive'a
- Sonic Adventure 1 i 2
- Sonic Generations

Awatar użytkownika
Kolega

Moją ulubioną grą jest Sonic Adventure DX. :radość3:

Awatar użytkownika
Przyjaciel

a moją jest akurat sonic cd kocham po prostu kocham nie wiem czemu ale mam dziwną fobie animacji którą wykonuję sonic podczas skoku z trampoliny

Awatar użytkownika
Kolega

Nah:
1. Sonic 3 & Knuckles (& Knuckles)
2. Sonic Boom (serio)
3. Sonic Generations

Awatar użytkownika
Znajomy

Takie najbardziej ulubione to w sumie:

-Sonic Generations
-Sonic Colors
-SA2
-Sonic Heroes (moja pierwsza gra z karakanem)
-Sonic 3

&Knuckles

Szukaj:
 [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków