Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

  • Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

 [ Posty: 1 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: 2-lecie istnienia naszej strony
Post: 06 kwie 2018, 20:16 
Awatar użytkownika
Administrator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek

Nasze forum jest jeszcze bardzo młode, a zarazem najtrudniejsze ma już za sobą. Zapewne zadajecie sobie takie pytanie, dlaczego obudziłem się dopiero teraz z urodzinami naszej strony. Pierwszy rok istnienia naszej strony nie było po co świętować, ponieważ moim zdaniem nasza strona nie była w takim stopniu rozwinięta i odwiedzana jak teraz. Na początku myślałem, że nasze forum będzie czymś w rodzaju centrum, w którym wszyscy będą chętni do rozmów na różny temat. Dlatego w ciągu tych dwóch lat napisałem kilka tematów, które miały zachęcić was do rozmów, lecz zauważyłem, że nie było zainteresowania utworzonym prze ze mnie tematem. W ciągu tych dwóch lat patrzyłem jak rozwija się nasza strona i mogę dla was powiedzieć, że nie jest tak jak sobie to wyobrażałem, ale i tak jest świetnie. Otóż nasza strona moim zdaniem jest miejscem; w którym każdy może znaleźć pomoc na temat związany z zainteresowaniami naszych użytkowników; w którym można się dowiedzieć o najważniejszych informacjach związanych z Soniciem i jego przyjaciółmi; w którym można obejrzeć grafiki, poczytać komiksów, czy posłuchać muzyki. Nasza strona przez te 2 lata stała się pewnego rodzaju miejscem informacyjno-rozrywkowym. Cieszy mnie także to, że 1/3 z was jest aktywna i może bardzo krótko przebywacie na naszym forum, ale gdy zostanie zadane jakieś ważne pytanie, to zawsze można liczyć na waszą odpowiedź. 2-lecie istnienia naszej strony jest wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ przez ten okres czasu strona przechodzi pierwsze fazy rozwoju, które decydują o tym, czy strona będzie miała swoją przyszłość, czy zostanie odstawiona na bok i stanie się nieudanym pomysłem dzieciaka z rozbujaną wyobraźnią. Dzięki nam udało się dokonać tego czego nie dokonali twórcy stron http://sonic.fora.pl oraz http://www.sonic-forum-pl.pun.pl . Staliśmy się jedynym forum w Polsce, którego głównym tematem jest niebieski jeż Sonic i jego przyjaciele. Mam nadzieję, że będę mógł rozwijać naszą stronę przez długie lata poznając przy tym wspaniałe osoby.

Takie wydarzenie trzeba jakoś uczcić, dlatego postanowiłem, że wstawię dla was tą playerkę z muzykami, która będzie grała, aż do końca tego miesiąca. Jak na takie wspaniałe wydarzenie jest bardzo ubogo i nie zorganizowałem więcej dla was atrakcji, lecz mam nadzieję, że następnego roku będziecie mogli świętować następne urodziny naszej strony na nowym forum z większą ilością ozdób urodzinowych i atrakcji. Na koniec postanowiłem, że poszperam trochę w forumowych plikach i znajdę dla was kilka obrazków z początku istnienia naszej strony.


grafikaNasze pierwsze logo zbyt mocno nie różniło się od naszego obecnego, lecz nie było dla mnie w pełni wystarczalne do promowania naszego forum. Nie budziło, żadnych pozytywnych emocji, ani nie pokazywało powagi całego pomysłu stworzenia takiej strony. Nasze obecne logo rozwiązuje te wszystkie niedogodności.

grafika


To jest nasze pierwsze tło, które wymyśliłem na naszą stronę. Wyglądało w miarę przyzwoicie lecz zabierało dużo zasobów naszego hostingu przez co strona wolno się ładowała i zabierało nie mało transferu, który i tak jest ograniczony do 10Gb na miesiąc. Forum nie było zoptymalizowane i transfer szybko ubywał nawet do 300mb na miesiąc biorąc pod uwagę, że w tym czasie byłem prawie sam na forum i nikt go nie odwiedzał. Musiałem wtedy liczyć się z tym, że jeżeli jedna osoba będzie zużywała 300Mb transferu na hostingu to co będzie jak naszą stronę będzie odwiedzało ponad 10 osób. Niby i tak to tylko 3 Gb, ale musimy być przygotowani na przyjęcie większej liczby osób. Postanowiłem stworzyć nowe tło na forum.grafika

Nie miałem dobrego pomysłu na nowe tło. Nie było wymiarowe i było słabej jakości. Poprzednie tło było w formacie PNG, który zapewnia dobrą jakość obrazka kosztem dużej wagi. Te tło jest w formacie JPEG, który jest wagowo mniejsze, ale nie zawsze takiej samej jakości jak poprzedni format. Następnym tłem jest nasz obecny, z którego jestem zadowolony.
grafika
grafika


Niektórzy użytkownicy już widzieli nasz wielki baner, który zapychał naszą stronę i zajmował połowę okna w przeglądarce. Te dwie grafiki były w tym wielkim banerze. Te grafiki były moimi pierwszymi zrobionymi prze ze mnie pracami z których byłem naprawdę bardzo zadowolony. Podobało mi się, że one są kolorowe i cieszyły moje oko przy każdym wejściu na stronę. Lecz użytkownikom niezbyt podobał się ten baner z tego względu, że był za duży i trzeba było przy każdym odświeżeniu strony przewijać na dół kółkiem od myszki. Jednak muszę przyznać rację, że mniejszy baner lepiej się sprawdza na stronie niż ten poprzedni. Dzięki wielkie za radę.
grafikaWracając do naszego wielkiego baneru przedstawiam wam oto tą pierwszą reklamę, która była także potwierdzeniem naszej przyjaźni ze stroną http://pl.sonic.wikia.com . Nie była to może reklama z efektem WOW!!!, ale nie była też zła. Teraz nasi koledzy mają reklamę w postaci linku na samym dole naszej strony.

_________________
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Szukaj:
 [ Posty: 1 ] 

cronwięcej linków
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Polityka Prywatności

Blueblur is a fansite that is not in any way officially affiliated with SEGA. Sonic the Hedgehog and other associated characters are owned and copyright © SEGA Corporation. Published material and comments represent the thoughts of their authors.
</body> </html>