Starved (FNF Mod) – Recenzje z Anielskiej Wyspy

WSTĘP

Sonic nie kojarzy się z niczym strasznym. To po prostu jeż, który uwielbia biegać i wraz z przyjaciółmi ratuje świat przed złowieszczym Doktorem Eggmanem. Przywykliśmy do tego, że zwycięstwo zostaje po stronie Niebieskiego Jeża. Ale co gdyby poniósł porażkę? Co gdyby Eggman wpadł na pomysł tak szalony, że nawet Sonic i przyjaciele nie mogliby sobie z nim poradzić? Fanowskie gierki nie zawsze muszą być kolorowe. Kreatywność sonicznych fanów nie ma granic, czasami bywa to wręcz przerażające.

Dziś zaserwujemy wam coś strasznie pysznego. Odłóżcie jednak wszelkie przekąski, no chyba, że macie żołądki ze stali.

Artykuł zawiera treści, które mogą zostać odebrane jako niepokojące lub obrzydliwe, uprzejmie ostrzegamy.

STARVED

Starved to mod do gry rytmicznej Friday Night Funkin składający się z dwóch piosenek. Został stworzony przez DuskieWhy na podstawie creepypasty autorstwa averyavary i DuhDumbie_, którego/której konto zostało zawieszone.

FABUŁA

Nie da się stwierdzić, gdzie na osi czasowej odbywa się akcja w grze, ponieważ nie jest ona kontynuacją żadnej kanonicznej historii. Opowiada o zamiarach alternatywnej wersji Doktora Eggmana, który rzekomo posmakował mięsa rasy Mobian i okazało się ono takim delikatesem, że postanowił pożreć całą ich populację. Zrezygnował z jedzenia czegokolwiek innego, na czym ucierpiało jego ciało. Zaczął dosłownie umierać z głodu i gnić żywcem, ale nie porzucił swojego szalonego celu. Jego główną zachcianką stał się Sonic. No ale to wciąż Eggman, nie byłby sobą, gdyby przestał budować badniki. Jednak od tamtej pory projektował je nieco inaczej. Ich działanie miało polegać wyłącznie na schwytaniu ofiary i ugotowaniu jej żywcem. Najważniejszym jego dziełem jest Furnace – alternatywna wersja Metal Sonica.

ROZGRYWKA

O rozgrywce nie ma dużo do gadania. Zasady gry nie są skomplikowane. Wystarczy wciskać na klawiaturze strzałki zgodnie z rytmem muzyki. Brzmi to banalnie, ale w rzeczywistości to wcale nie takie proste, bo wymaga skupienia, cierpliwości i nie byle jakiej zręczności.

Pierwsza z piosenek – “Prey” – trwa około 5 minut i przedstawia scenę ucieczki Sonica przed wygłodniałym doktorem.
Druga z nich – “Fight or Flight” – trwa zaś około 4 minut i ukazuje spotkanie Tailsa z tym szaleńcem.

PODSUMOWANIE – CZY WARTO ZAGRAĆ?

Zdecydowanie mogę polecić Starved tym, którzy chcą przetestować swoje zdolności w zwinnym wciskaniu klawiszy i nie boją się porażki. Nie takie proste bowiem jest przejście za pierwszym razem i myślę, że mogliby tego dokonać tylko zaawansowani gracze FNF. Wymaga to pewnych umiejętności, ale przynosi wielką satysfakcję. Jeżeli masz poczucie rytmu i uwielbiasz się bać – spróbuj.

A jeśli to wciąż za mało, jeśli ten jeden mod nie zaspokoi twojego głodu i żądzy wyzwań – Duskie stworzyła wraz ze swoją ekipą wiele innych modyfikacji, które zresztą są w pakiecie wraz ze Starved.


Żeby zagrać, nie trzeba instalować FNF. Wystarczy pobranie samej modyfikacji. W pakiecie oprócz Starved jest też kilka innych modów. Aby wybrać konkretny – należy w menu kliknąć opcję “Freeplay”.

Plik można znaleźć na stronie Gamebanana. Jak widać – projekt został porzucony i więcej niż dwóch piosenek dla Starved się nie doczekamy. Na szczęście nie został on całkiem usunięty.

Miłej gry, połamania palców!


Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
River
Nawet jeśli jesteś na właściwej drodze, to nie osiągniesz nic stojąc w miejscu.
Artykuły: 42