Wywiad z Gavvie, DJ-em z RadioSEGI

Kto wpadł na pomysł utworzenia radia z utworami od Segi? Jakie były powody podjęcia takiej decyzji?

RadioSEGA została założona przez SegaMark w 2006. Jako, że nie jest już częścią RadioSEGI, cel założenia strony internetowej radia, jest historią zagubioną w czasie, jednakże powodem dalszego działania strony, jest to, by dostarczać ogromne archiwum muzycznej historii SEGI.


Z kogo dokładnie składa się redakcja RadioSEGA? Kto jest tu DJ-em, kto specem od problemów technicznych, a kto sprawdza się w pisaniu artykułów?

Nasz DJ team składa się ze mnie (gospodarz Saturday Night SEGA), ResidentSD (Late & Live), GreenViper8 (aktualny właściciel RadioSEGI oraz gospodarz Pick ‘n’ Mix), VGbeats (VGbeats box), oraz Rexy (Sega Mixer Drive). Również hostujemy pokazy od LastMInuteContinue, Shenmue Dojo i Dreamcast Years. GreenViper8 i Whooa21 w części zajmują się naszą stroną oraz backendem, przy czym Twinny zajmuje się aktualizacjami naszych artykułów oraz postami na mediach społecznościowych.


Jak wasze podejście do projektu zmieniło się z czasem? Jak zmieniał się zespół, który się nim zajmuje?

Po pewnym czasie przeszliśmy z używania “najlepszej” muzyki SEGI (SegaMark raz odmówił dołączenia soundtracku Shadow the Hedgehog, jako że nie lubił gry!) do praktycznie wszystkiego, w czym Sega miała udział – w ostatnich 18 miesiącach dodaliśmy soundtracki od maszyn pachinko do stołów pinballowych i łapaczy maskotek, z ostatecznym celem będącym próbowaniem dodania muzyki z pisuarów!


Jak to wygląda technicznie? Znaleźliście gotowy program, od którego mogliście zacząć, czy musieliście zbudować wszystko od podstaw?

Nie jestem zbytnio zaangażowany w naszą witrynę od strony technicznej, więc to jest trochę poza moją wiedzą, jednak wiem, że posiadamy unikalne oprogramowanie do tworzenia artykułów. Również posiadamy własne oprogramowanie, które pozwala zalogowanym użytkownikom kolejkować muzykę, która będzie grana na naszej transmisji na żywo trwającej 24/7.


Czy od razu wszystko przyszło z łatwością? Czy ogromny popyt na muzyczną stronę nakręcił wam w krótkim czasie wysoką popularność czy też niezbędna była duża promocja?

Dołączyłem do RadioSEGI w 2007, więc nie mam pojęcia czy od razu strona była popularna, ale wiem, że mieliśmy okres od wczesnych lat 2010-tych do ich połowy, po tym jak zaczęliśmy transmisje na żywo, gdzie byliśmy na “szczycie” i to doprowadziło nas do dzisiejszej współpracy z zespołem Summer of Sonic, którą rozpoczęliśmy latem 2010 roku.


Czy to ciężka praca? Na czym właściwie polega w chwili obecnej? Czy często wam doskwiera nadmiar roboty, czy też wdzięczność fanów rekompensuje wam trud włożony w rozwój radia?

Jak dla mnie, nie jest to ciężka praca, absolutnie. Jako że nie mamy tendencji do aktualizowania witryny oprócz aktualizowania playlist (i tak właściwie jest używane tylko do kolejkowania muzyki), skupiamy się na tym, aby mieć pewność, że radio jest nadawane online.

Nasi fani nie rekompensują naszej pracy tak jak my i również się o to nie pytamy. RadioSEGA jest prowadzone i fundowane przez nas, z miłości do muzyki SEGI.


Czy mieliście jakąś styczność z samą Segą? Jaka jest ich opinia o Waszej pracy?

Zostaliśmy zaproszeni na transmisję na Twitchu SEGI Europe w 2019 roku, aby promować premierę Mega Drive Mini, ale poza tym nie mamy tendencji do częstej współpracy z nimi, także trudno jest wiedzieć, jaka jest ich opinia o naszej stronie w obecnym czasie.


Jak szeroki jest zakres muzyki, którą u siebie puszczacie? Czym się kierujecie w jej doborze? Czy pojawiają się też utwory fanowskie?

Puszczamy muzykę z praktycznie każdej konsoli SEGI, jak również z gier wydanych na komputery SEGI wliczając w to Magnavox Odyssey, Amigi oraz Atari ST. Jak wspomniałem wcześniej, posiadamy również muzykę spoza gier wideo, ze stołów pinballowych, łapaczy UFO itp. Zdarza nam się grać remiksy od fanów, ale słuchacze nie mogą o nie prosić.

Zasada na której się opieramy puszczając naszą muzykę jest prosta – jeśli SEGA była w to zaangażowana, to chcemy to.


Każdy, kto słyszał o firmie SEGA wie, że jeż Sonic jest maskotką firmy. W RadioSEGA organizujecie różne eventy, słuchowiska, układacie playlisty itp. Czy możecie wymienić i trochę opowiedzieć o atrakcjach związanych z Niebieskich Jeżem, które cieszą się największą popularnością w Waszym radiu?

Eventy, które robimy dla Sonika mają tendencje być różnorodne, w zależności od tego, co nasz DJ chce w swoim konkretnym pokazie zamieścić, więc ciężko jest powiedzieć jakie eventy organizujemy corocznie poza Club Sonic DJ set, który składam, i który jest zwykle emitowany w czerwcu, ale w tym roku był w lipcu.


Bardzo dziękujemy Gavvie za odpowiedzi na nasze pytania. Zapraszamy do regularnego słuchania RadioSEGA i śledzenia ich mediów społecznościowych. Nie zapomnijcie też zajrzeć na ich stronę internetową w celu przeczytania najnowszych artykułów.

Źródła: radiosega.net, Sonic The Wereblog – Twitter, americanhistory.si.edu

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Ugabuga
dubbing enjoyer
Artykuły: 17