“Hypergalactic” od Toei Animation i Naoto Ohshimy

W tym miesiącu na wszystkich fanów animacji czeka naprawdę niezła gratka. Japońskie studio Toei Animation (znane z One Piece i Dragon Balla) ogłosiło swój najnowszy animowany film CGI pt. “Hypergalactic”. Przy filmie współpracowano z Naoto Ohshimą, czyli jednym z współtwórców Jeża Sonica, który wraz z Josephem Chou (The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim) odpowiada za scenariusz. Reżyserem tej animacji został natomiast David N. Weiss, który znany jest z filmu Shrek 2.

J.K. Simmons – Sony Pictures / Marvel

W wersji anglojęzycznej wystąpią ponadto: Adam Devine (Pitch Perfect, Pitch Perfect 2), Elsie Fisher (Ósma Klasa), J.K. Simmons (trylogia Spider Man) Sam Richardson (komedia polityczna HBO Veep). Producenci wykonawczy to Kōzō Morishita i Katsuhiro Takagi, a funkcję producenta pełni Yoshi Ikezawa.

Fabuła animacji rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i opowiada historię żądnej przygód nastolatki (Fisher) i jej brata. Rodzeństwo pragnie odszukać swoich zaginionych rodziców i w tym celu budzi zapomnianego obrońcę ziemi – Ohkana (Devine). Trio wyrusza więc w podróż, mając nadzieję, że legendarna postać pomoże im ponownie połączyć się z rodzicami, a jednocześnie odkrywa łączącą ich silną więź i głębsze znaczenie rodziny.

The First Slam Dunk

Hypergalactic pojawia się zaraz po animowanym filmie Toei “The First Slam Dunk”, który zdobył Nagrodę Filmową Akademii Japońskiej w kategorii Najlepszej Animacji Roku w 2023 i zarobił na świecie blisko 279 milionów dolarów, oraz po “One Piece Film: Red”, który do tej pory zarobił na całym świecie 246,5 miliona dolarów.

Prawa do dystrybucji na świecie reprezentuje Charades, które wraz z założycielem Iwashina Corporation – Kevinem Iwashiną, który jest jednocześnie doradcą Toei Animation, rozpocznie sprzedaż na Europejskim Rynku Filmowym (EFM) w Berlinie w dniach od 15 do 21 lutego.

A my razem z fanami animacji od Toei, trzymamy kciuki, aby pojawiła się polska dystrybucja.

Źródła: toei-animation-usa.com, hollywoodreporter.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 53