Projekt “Super Game”

Zapowiedź Super Gry

W maju 2021 roku japoński wydawca gier – SEGA zapowiedziała powstanie projektu o nazwie “Super Game”. Projekt przez wiele miesięcy owiany był tajemnicą i mogliśmy tylko spekulować, co może oznaczać i jak go rozumieć. Termin Super Game zasadniczo odnosi się do szeregu usług i doświadczeń online, które dotyczą wielu platform jednocześnie. W ostatnich wiadomościach od SEGI dowiedzieliśmy się, że projekt Super Game jest nadal rozwijany, a co więcej jest bardzo poważnie traktowany. Na tyle poważnie, że SEGA anulowała bardzo szumnie zapowiadany tytuł… Hyenas. Miał on być strzelanką, której premiera planowana była na ten rok. W grze moglibyśmy wcielić się w rolę tytułowych hien, których celem było rabowanie kursujących między zniszczoną ziemią a marsem statków.


Plany SEGI

Według prezesa SEGI – Yukio Sugino – firma postawiła sobie naprawdę ambitny plan.

„Dział Entertainment Content postawił sobie za długoterminowy cel zostanie światowym liderem w zakresie treści. Aby go osiągnąć i przenieść biznes na wyższy poziom, prowadzimy działania badawczo-rozwojowe, by do końca roku podatkowego w marcu 2026 stworzyć Super Grę – najważniejszy tytuł, który odniesie światowy sukces”

Super Game może być tym planem, największym i najważniejszym dla japońskiego wydawcy, który przeznaczył na ten cel budżet w wysokości 100 miliardów Yenów (882 mln dolarów). Według zastępcy dyrektora operacyjnego firmy – Shuji Utsumi – projekt Super Game obejmie wiele tytułów AAA, które wykraczają poza kompleksową gamę technologii SEGI i poza tradycyjne ramy gier.

„Jak sama nazwa wskazuje – Super Gra wiąże się z koncepcją, która przewyższa zwykłe gry. Zachęcam zainteresowane strony, aby z niecierpliwością czekały na owoce naszych wysiłków, które obejmują prace badawczo-rozwojowe mające na celu stworzenie gry budującej światopogląd obejmujący cały ekosystem gier, w tym nie tylko graczy, ale także streamerów transmitujących gry i ich widzów.”


Opierając się na tych słowach, możemy zastanawiać się, czym tak naprawdę jest projekt Super Game. Na pewno w jego skład będą wchodziły produkty wysokobudżetowe AAA z najwyżej półki i powinny ukazać się na całym świecie jednocześnie. Projekt Super Gry może być więc czymś w rodzaju globalnego centrum gier lub huba z bezproblemowym dostępem do treści.


Niestety SEGA powstrzymała się od udzielenia dokładniejszych informacji i prawdopodobnie nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać do końca marca 2026 roku i na własne oczy zobaczyć co tak naprawdę kryje się pod tymi wszystkimi zapowiedziami i projektem Super Gry.

Źródła: techradar.com, videogameschronicle.com, segaretro.org – link 1, link 2

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Yeen
Artykuły: 61