Więcej różnorodności w Sonic Movie 3

Miesiąc temu pisaliśmy, że w filmie “Sonic the Hedgehog 3” przyjaciółkę Shadowa, Marię, zagra Alyla Browne. Okazuje się jednak, że wcale może to nie być takie pewne.

Niesamowity sukces już pierwszej części przygód Niebieskiego Jeża ściągnął uwagę organizacji takich jak BlackRock, dbających o respektowanie praw każdego człowieka. Postacie takie jak Maddie (grana przez Tikę Sumpter) czy Agent Stone (Lee Majdoub) wystarczyły, by uznać film za wzorcowo inkluzywny, jednak w drugiej części nie doczekaliśmy się w głównych rolach żadnych nowych postaci, z którymi przedstawiciele szerokopojętych mniejszości mogliby się utożsamiać. Human Rights Campaign (która wprowadziła wskaźnik równości korporacyjnej, CEI) nie wydaje się usatysfakcjonowana tłumaczeniami Paramount, że (zgodnie ze znanym fanom scenariuszem) pojawi się przecież Jeż Shadow, który będzie czarny, a ponadto będzie on usiłował zniszczyć wszystkich ludzi bez względu na ich płeć, wyznanie czy rasę. Przyznaje, że oczekuje doraźnych zmian, dzięki którym finałowa części sprosta oczekiwaniom ludzi koloru.

Źródło: hrc.org

W tej niecodziennej sytuacji, nie chcąc rozczarować żadnego fana, producent zdecydował się na radykalny krok i rezygnację z udziału śnieżnobiałej Browne na korzyść młodej aktorki bardziej różnorodnej pod względem koloru skóry i pochodzenia. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale według Sweet Baby, studia zajmującego się rozwojem narracji utworu pod względem troski o mniejszości i inkluzywność, nie brak interesujących opcji. Idealnie sprawdziłyby się choćby Madeleine Yuna Voyles (grająca główną rolę w zeszłorocznym hicie, “Twórca“), Mia Lynn Bangunan (znana z takich seriali jak “Śnięty Mikołaj” (2022), “Chirurdzy” (2020) i głosowo, “Bąbelkowy świat gupików” (2011)), Madison Skye Validum (która wystąpiła w filmach “Najlepsze święta w życiu” (2023), “Nierozłączki: Lilka i Pestka” (2022) i “Święta rządzą!” (2023)) oraz Mykal-Michelle Harris (pojawiająca się zarówno w serialach “Miszmasz” (2019) i “Wielkie kłamstewka” (2017), jak i na wielkim ekranie w “Fałszywej dwunastce” (2022)).

Madeleine-Yuna-Voyles
Madison-Skye-Validum
Mia-Lynn-Bangunan
Mykal-Michelle-Harris

Rozważana jest również zamiana profesora Geralda Robotnika, dziadka Marii, na profesor Geraldynę Robotnik, co miałoby podkreślić siłę i inteligencję kobiet, jednak tu nazwiska sugerowanych aktorek nie są jeszcze znane.

Propozycja zaproponowana przez Sztuczną Inteligencję (AI) charakteryzacji Geraldyny Robotnik do filmu Sonic Movie 3

SEGA jak dotąd nie wyraziła otwartego sprzeciwu wobec modyfikacji, jakie zaszły w jej skrypcie. Nie wiadomo, czy chodzi o wewnętrzny brak zgodności w ocenie sytuacji, czy obawy wobec reakcji tych fanów, którzy zdążyli już przekonać się do nowej, nowoczesnej Marii. Nie wykluczone również, że firma celowo unika rozgłosu, żeby jak najdłużej utrzymać w tajemnicy zagubienie dokumentów potwierdzających jej prawa do serii “Sonic Adventure”, jak ostatnio mówi się na platformie społecznościowej X/Twitter. Pozostaje nam mieć nadzieję, że jak najszybciej się odnajdą.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 57