sonic cd intro

Odświeżone intro Sonic CD

Przy wykorzystaniu nowych technologii oraz samozaparciu można stworzyć wiele ciekawych rzeczy. Tak jest i w tym przypadku. Dwie osoby związane z Sonic Retro, czyli Tanks i Quazza wykonali kawał świetnej roboty podbijając opening gry Sonic CD, przy wykorzystaniu systemu ESRGAN. Autorzy doszli do wniosku, że prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy odświeżonych wersji tychże już 28-letnich animacji, więc zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce oraz zastrzegają, że ten fanowski projekt nie ma na celu zastąpienia dotychczasowych wydań, a przy pomocy wcześniej wspomnianego AI oraz własnego doświadczenia w dziedzinie remasterowania filmów mogą coś fajnego zdziałać.

You Play This Yet? – Youtube
Tanks – sonicretro

Czy praca przebiegała bezproblemowo i odkryła, przy okazji coś ciekawego? Tanks i Quazza natrafili na pewien drobny szczegół, który do końca nie chcą nazywać błędem animacji, a chodzi o pewne “pomieszanie” klatek. Nie do końca wiadomo, czy był to pierwotny zamiar autorów tej animacji w 1993 roku, czy zwyczajne niedopatrzenie.

Quazza – Twitter

Oboje również zastanawiali się nad możliwością wykonania podobnej pracy z animacją końcową Sonic CD, ale niestety każde kolejne wydanie cierpi na problemy, które na ten moment są nie do przeskoczenia jak np. mieszanie się klatek, ale wraz z dostępem do coraz to nowszych i lepszych narzędzi niewykluczone jest, że i tę animację uda się odświeżyć.

Źródło: sonicretro.org

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 97