Sonic 1 & 2

Jeszcze lepsze wersje Sonic the Hedgehog 1 & 2

Klasyka, którą zdecydowanie są gry Sonic the Hedgehog 1 & 2 jest już praktycznie wszędzie. Ciężko znaleźć jakąś współczesną platformę, gdzie nie można by było przynajmniej zagrać we wcześniej wspomniane tytuły przy pomocy emulatora. Parę dobrych lat temu, bo w 2013 roku Christian Whitehead stworzył na swoim własnym silniku o nazwie Retro Engine (znany również pod nazwą Star Engine) porty Sonic 1 & 2 na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android, które to były co by nie mówić zdecydowanie bardziej poprawionymi wersjami oryginałów, wyróżniając się na przykład stabilnymi 60 klatkami na sekundę oraz wieloma poprawkami natury techniczno-gameplay’owej.

Sonic the Hedgehog 2 (iOS)

Przedsięwzięcia Taxmana niestety nie pojawiły się na komputerach osobistych. Do teraz. Dwóch programistów kryjących się pod pseudonimami RubberDuckyCooly oraz RMGRich, stworzyli dekompilator dedykowany tym dwóm klasycznym grom z uniwersum niebieskiego Jeża. Warto zaznaczyć, że do pobrania jest jedynie sam program, który między innymi umożliwia grę w trybie Widescreen oraz daje pole do eksperymentów tym, którzy są chętni do zabawy w plikach konfiguracyjnych. Pliki .APK nie są załączone na GitHubie RubberDuckyCooly skąd można pobrać tenże program.

Instrukcja nagrana przez użytkownika Axanery

Wedle RubberDuckyCooly oraz RMGRich dekompilator powinien również współpracować z innymi grami działającymi na silniku Retro Engine. Miłej gry!

Źródła: Axanery – Youtube, RubberDuckyCooly – GitHub, Sonic – Twitter.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 97