Fani przenoszą Sonic Manię na Dreamcasta

Dzięki bardzo otwartej i pobłażliwej polityce Segi, w wykorzystaniu własności intelektualnej Sonica w celach dozwolonego użytku, mogła powstać jedna z największych i najbardziej aktywnych społeczności zajmująca się modyfikowaniem Sonicznych gier. Mowa oczywiście o Sonic Homebrew and Hacking. Społeczność ta słynie z tworzenia dodatkowych trybów do klasycznych gier, modów, wprowadzania dodatkowych postaci, a nawet i w szczególności z tworzenia portów znanych klasyków na inne urządzenia. Jednak nie tylko klasyczne części Sonica są brane pod uwagę. Sonic Mania również otrzymała kilka lat temu bardzo sprawny port na konsolę Wii U, a od jakiegoś czasu trwają prace nad stworzeniem portu Sonic Manii na ostatnią konsolę Segi, a mianowicie Dreamcast.

Nad tym portem pracuje Michael Fadely, znany na platformie X jako SonicFreak94.

Jak już wspomnieliśmy, prace trwały od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno został udostępniony film pokazujący port w akcji. Jak podaje SonicFreak94, port jest jeszcze w fazie testów, ale większość etapów działa i ze stabilną liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością 4:3 przetestowaną w 480p, ale planowane jest również 240p. Zgodnie z tym, co przekazał Fadely, najbardziej obciążające sprzętowo będą etapy specjalne, jednak same etapy pozostają na razie w fazie “do zrobienia”, a więc na kompletną wersję przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać, ale poniżej możecie obejrzeć wspomniany przez nas port w akcji.

Co najciekawsze, jeżeli posiadacie oryginalnego Dreamcasta to możecie wypalić sobie płytę CD z wyżej wspomnianą grą i odpalić na swoim sprzęcie. Jednak proszę wziąć pod uwagę to, że projekt jest w fazie rozwoju i nie wszystko może działać tak jak powinno.

Dodatkowo jeden z fanów stworzył nieoficjalne opakowanie na grę, dzięki czemu wygląda ona jak prawdziwe wydanie na Dreamcasta!

Źródło: timeextension.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Yeen
Artykuły: 61