StarDrop wraca z nową grą!

Twórcy popularnej fanowskiej gry z 2022 roku pod tytułem “Sonic and the Fallen Star” zapowiedzieli swoją nową produkcję o tytule “Sonic and the Moon Facility”. Gra ma być “quasi-sequelem” Sonic and the Fallen Star i podobno, by dobrze się bawić nie jest wymagana znajomość fabuły poprzednika. Zwiastun gry Moon Facility zadebiutował na prezentacji gier F3 2023 Kaze’a Emanuara.

Gra tworzona jest głównie przez StarDropa, ale w pracach nad nią biorą udział także Vgl_88, GabeShenanigans i Hollie Taylor, znana z ścieżki dźwiękowej do Fallen Star. Podobnie jak w poprzedniej grze, również i tutaj rozgrywka przenosi nas w klimaty 2D, a przedstawiana jest jako “Classic Sonic meets Megaman Zero 3”. Podczas gry pokierujemy klasycznie jeżem Sonikiem i jego przyjacielem Tailsem oraz odwiedzimy 8 zonów, a w porównaniu z poprzednią “częścią”, ma być dużo więcej środowisk mechanicznych i miejskich. Podobnie jak w poprzednim tytule, tak i tutaj pomiędzy zonami będą nam towarzyszyć przerywniki filmowe, wykonane prawdopodobnie w stylu tych zaprezentowanych na trailerze. Kolejna sprawa to bossowie. O ile mini bossowie nadal będą łatwi, to głowni mają być o wiele bardziej dopracowani, a przez to możliwe, że będą trudniejsi, choć ogólny poziom gry ma być bardziej zbalansowany.

Projekty poziomów wyglądają ładnie, ale mają się różnić od tych znanych z Fallen Star. Sami twórcy wypowiadają się na ten temat następująco:

Wiele osób miało problemy, z tym że poziomy w Fallen Star były zbyt proste. StarDrop niestrudzenie pracował nad rozwiązaniem tego problemu. Poziomy w nowej grze będą teraz bardziej gęste pod względem trików i ogólnie będą miały znacznie większe wymiary, z większą ilością platform.

StarDrop Team

Najlepszy poziom w Fallen Star nie jest tak dobry, jak najgorszy poziom w Moon Facility. Grałem wystarczająco dużo w tę grę i mogę to potwierdzić. Jestem naprawdę podekscytowany, wyobrażając sobie, jak gracie i odkrywacie wszystkie nowe poziomy!

StarDrop Team

Warto zwrócić uwagę, że płynność rozgrywki jest nadal zachowana. Ogólnie rzecz biorąc, poziomy mają wyższą prędkość niż te, które można znaleźć w klasycznych grach z Soniciem. Jednak tę prędkość osiągnęliśmy dzięki nowym technikom, zapewniając bardziej zrównoważony rytm gry i unikając ciągłego uczucia przyśpieszenia.

StarDrop Team

Gra mimo podobieństw wygląda naprawdę fajnie, a sami nie możemy się doczekać kolejnych informacji na jej temat. Twórcy tym razem nie zapowiedzieli dema, ale możliwe, że w niedalekiej przyszłości ukaże się trailer fabularny. Śledzimy wszystkie doniesienia o grze i wrócimy do tematu, jak tylko ukaże się coś nowego o tym tytule!

Zapraszamy także do śledzenia oficjalnego profilu na Twitterze (zwana teraz jako X) poświęconego powyższemu tytułowi.

Źródło: SonicStadium

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 53