Komiksy IDW wkrótce oficjalnie w Polsce!

Komiksy IDW wkrótce oficjalnie w Polsce!

Długo wyczekiwany produkt dla niebieskich czytelników, którzy nie koniecznie dobrze posługują się językiem angielskim, w końcu pojawi się na półkach sklepowych. Bardzo dobrze przyjęte komiksy Sonica od IDW mające swoją premierę w kwietniu 2018 po długim oczekiwaniu wreszcie doczekają się polskiej wersji językowej. Możemy to zawdzięczać wydawnictwu Amber.

Nie jest to wydanie zeszytu, a ich zbioru. W Punkt Zwrotny 1 będziecie mogli przeczytać pierwsze 2 numery. Dla porównania w wersji angielskiej podobnego wydania jest ich 4. Tu natomiast dodatkowo dostajecie je w twardej okładce podczas gdy angielska wersja jest oprawiona w miękką.

Premiera tego wydania jest zapowiedziana na 17 Listopada tego roku i w czasie pisania tego artykułu ruszyły zamówienia przedpremierowe w kilku sklepach, do których linki znajdziecie na stronie Amber. Nie możemy się doczekać na pierwsze wejście komiksowego Sonica do Polski!

Aktualizacja 02.11.2021

Wiemy kto, będzie autorem tłumaczenia komiksów na język polski! Jeden z naszych redaktorów, czyli Pixel napisał maila z zapytaniem o dodatkowe szczegóły do wydawnictwa Amber. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania, ale udało nam się dowiedzieć jednego. Osobą odpowiedzialną za tłumaczenie ma być Tomasz Klonowski, z którym wydawnictwo Amber prowadzi już wieloletnią współpracę na tymże polu. Oto fragment odpowiedzi na naszego maila:

Komiks został przetłumaczony przez pana Tomasza Klonowskiego, tłumacza, z którym współpracujemy od lat (wcześniej pracował w wydawnictwie Egmont czy współpracował m.in. z wydawnictwem K.E. Liber, również jako redaktor i korektor), który tłumaczył publikacje wydawane na licencjach m.in. Disneya, Hasbro, DreamWorks.

Wydawnictwo Amber

Więcej na temat portfolio i pracy pana Tomasza Klonowskiego można przeczytać tutaj i tutaj!

Źródło: wydawnictwoamber.pl

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Pixelise
Człowiek tzw. zajmujący się wszystkim i niczym. Fan platformówek od urodzenia i nie wiedzący co tu dalej napisać
Artykuły: 12