Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA. "Gotta Go Fast!"
  • Czy wiesz, że oryginalny "Sonic the Hedgehog" z 1991 roku, miał posiadać kultowy "Sound Test" znany z późniejszych odsłon? Niestety, został on wycięty z powodu szybko zbliżającej się oficjalnej premiery gry i związanego z tym pośpiechu. Doprowadziło to do powstania dużej, niewykorzystanej przestrzeni w plikach gry, co zostało wykorzystane na umieszczenie intra z (dziś kultowym) syntezowanym "Seegaaaa!". Ta krótka sekwencja zajmowała 1/8 całego kartridża i była większa niż niektóre poziomy!
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: Sonic Forces, jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich".
  • Sonic Mania (czyli nowa gra utrzymana w klimatach retro) trzyma na serwisie Metacritic porażającą średnią recenzji 86/100! Gratulujemy wszystkim programistom, wliczając w to utalentowanego australijskiego romhackera Christiana Whiteheada i niezależnego kompozytora Tee Lopesa! "Hail to the King, Baby...!"
  • Nowa animacja tworzona obecnie przez domorosłego rysownika Aarona Cowderego - "Sonic: The Wrath of Nazo" - będzie miała swoją premierę dopiero pod koniec 2019 roku. Trochę długo, ale cierpliwie będziemy czekać, szczególnie gdy to jest sequel do legendarnej flashowej animacji tego samego autora - "Sonic: Nazo Unleashed".
  • "Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz!" Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń...
  • Premiera gry Sonic Incursion jak dotychczas tworzonej przez tylko jednego fana odbędzie się najprawdopodobniej w 2017 roku. Gra zapowiada się naprawdę świetnie.
  • Zapraszam do udziału w zabawie organizowanej przez użytkowniczkę naszego forum Suisho Kasumi w dziale "Porozmawiajmy" i wątku "Zagadki - tapety z Sonic Channel". Zachęcam do udziału.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sonic Boom - Omawiajmy odcinki
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
No proszę, klatka! Klasyczna pułapka! Kojot by się nie powstydził, tak samo jak Scratch i Grounder. Może jest szansa na odcinek w stylu AoStH? To by była miła odmiana :D

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Oho, nadchodzą dwa odcinki z Eggmanem tuż po tych trzech następnych (jeżeli nie dojdzie do kolejnych obsuw w "Lair on Lockdown" i "You and I Bee-come One")

"Don't Make Me Angry" (21 październik)
Fabuła tego odcinka mówi...
"Po nieudanym eksperymencie, Eggman transformuje się w uroczą kreaturę za każdym razem gdy się wścieka."
Spoiler:

A poza tym jeszcze "Eggman Family Vacation" (28 październik) który...
MORPHO!!! ROBOKEN!!! MIGHTON AND BOLTS!!! NA ŚWIĘTY MOBIUS!!!
Ekhm...
"Eggman i Steve transformują swoje rodzinne wakacje w Roboken w Macchiavelic plan. [znajdzie mi ktoś polski odpowiednik?] Mighton i Bolts wzywają Sonica i jego przyjaciół na pomoc."

Warto zwrócić uwagę na "transformują" które nie zostało wrzucone jako zamiennik tylko normalnie występuje nawet w angielskim skrypcie. Steve, czyli Morpho potrafi przecież się transformować... Czyżby w tym odcinku miała ujawnić się jego pełna moc transformacji?

PS. Jestem na 90% pewny, że scenarzystami tego odcinka z Morpho są Lachenaudowie.
PS.2. Przy okazji, miałem rację co do Production Code "Three Minutes or Less". To naprawdę jest ten zaginiony 26 odcinek drugiej serii.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
"Po nieudanym eksperymencie, Eggman transformuje się w uroczą kreaturę za każdym razem gdy się wścieka."

To będzie komediowe złoto jak to dobrze zrobią.

Cytuj:
Macchiavelic plan

Hmm w Portalu 2 Wheatly użył słowa "Makiaweliczne" odnośnie swojego planu więc może...

"Eggman i Steve transformują swoje rodzinne wakacje w Roboken w swój Makiaweliczny plan"?

Tak, to jest dobre. Istnieje takie słowo jak makiaweliczny. Fajny synonim do słowa "genialny" :D (teraz będę go używał cały czas bo jest takie fajne i dodaje wiele punktów respektu XD)

A co do samego odcinka to odcinki z braćmi dotychczas były spoko. A jako że są to rodzinne wakacje Mombot pewnie też będzie z nimi. Zapowiada się ciekawie.

Cytuj:
Czyżby w tym odcinku miała ujawnić się jego pełna moc transformacji?

Oby jego prawdziwą formą okazał się jakiś Alien czy coś :D

Cytuj:
Przy okazji, miałem rację co do Production Code "Three Minutes or Less". To naprawdę jest ten zaginiony 26 odcinek drugiej serii.

Przez co tym bardziej dziwne jest opóźnienie. Nie dośc że ten odcinek został przesunięty na nastepny plan, następnie wydany we Francji, a teraz ma dwa tygodnie opóźnienia w USA. Albo mają problemy z dubbingiem albo robią odcinek od nowa, innych opcji nie ma :P

-- 26 wrz 2017, 20:30 --

Aha no i to nie jest synonim słowa genialny tylko:

Cytuj:
moralnie dwuznaczny, nacechowany hipokryzją; podstępny, obłudny;

przynajmniej według sjp.pl Tak czy siak fajne słowo ;P

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Trzaskają tymi odcinkami jak Chińczycy produktami.

Już na 4 listopad zapowiedzieli 50 odcinek Sonic Boom - "Return to Beyond the Valley of the Cubots"
Oh... kolejny występ Cubotów od czasu "Robots From The Sky"!
Ciekawe co mówi scenariusz...
"Gdy Tails daje szansę rozmowy [? - gives the opportunity to talk] z D-Fektem, mały robot dołącza do Cubotów by walczyć z ich nemesis, Dr. Eggmanem"...
"D-Fektem"
"D-Fektem"
WHAT!?
Spoiler:

No nie gadajcie... D-FEKT!?
Już bym się prędzej spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji...
Ale... D-FEKT!?
Dobra... Dajcie ochłonąć.

Więc... oni naprawdę przywracają ważną postać gry "Fire & Ice"? Toż to największa niespodzianka jaką widziałem.
Jednak moc D-Fekta bierze się od Ragnium... Czyżby ta substancja działająca jak paliwo i pozwalająca aktywować moc ognia i lodu miała powrócić? I bohaterowie znów mieli jej użyć?
Dobra, zapędzam się... Ale to dość niespodziewana informacja. Ciekawe jak to rozegrają... Ale do tego jeszcze trochę drogi.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Z tego co pamiętam to moc D-fecta nie brała się od Ragnium tylko on miał je przyciągać ale zamiast tego przyciągał metal. Ale mogę się mylić.

Tak czy siak zapowiada się ciekawie i z tego co pamiętam D-fecta w swoim posiadaniu ma teraz Sticks. Heh, pamiętają o D-fekcie a nie pamiętają o guziku kontrolującym wszystkie maszyny z Rise of Lyric ;P

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Tak czy siak zapowiada się ciekawie i z tego co pamiętam D-fecta w swoim posiadaniu ma teraz Sticks. Heh, pamiętają o D-fekcie a nie pamiętają o guziku kontrolującym wszystkie maszyny z Rise of Lyric ;P

Jak tak teraz myślę, Rise of Lyric może być niekanoniczne razem z Shattered Crystal (Praktycznie zero odniesień do nich z wyjątkiem tych strojów z pre-ordera. I może Antycznych, ale w sumie chyba mocno ich zmienili). Poza tym, miały one inny klimat. Stwierdzili, że nie ma sensu ich ruszać i ostatecznie mogli zrezygnować z ich kanonu.
Ale... to tylko moja teoria.

Fire & Ice z kolei jeżeli dobrze kojarzę miało klimat serialu. I przyjęło się lepiej od dwóch poprzedników. Może dlatego przypomnieli D-Fekta, zapominając o guziku. Po prostu kontynuują wątek z lepszej gry.
Zresztą, oceny od Metacritic mówią wszystko:
Rise of Lyric - 32/100
Shattered Crystal - 47/100
Fire & Ice - 62/100
Po co ja właściwie to wypisałem? Ach, aby tylko pokazać, że Fire & Ice przyjęło się dużo lepiej.
Zresztą, sam wątek D-Fekta może być ciekawy, jeżeli tylko dobrze go zrobią.

Cytuj:
Z tego co pamiętam to moc D-Fekta nie brała się od Ragnium tylko on miał je przyciągać ale zamiast tego przyciągał metal. Ale mogę się mylić.

Och, okej... Moja znajomość gier z Booma ogranicza się tylko do Rise of Lyric, modelu gameplayu dwóch pozostałych i kilku ich scenek.
Muszę zapamiętać, by nie wypisywać głupot gdy czegoś nie znam...

-- 28 wrz 2017, 17:23 --

A teraz tradycyjnie mamy czwartek i znów wracamy do rutyny z scenariuszami oraz Title Cardami w ten dzień.
Och, czekaj, przecież scenariusze już są.
Ale Title Cardom to nie przeszkadza.
Obrazek

Tym razem kompletnie nowa scenarzystka.

Hm... fabuła odcinka mówiła o tym, że Eggman, jego dwaj sługusi oraz ekipa Sonica utknęła w bazie doktora po aktywacji jakiegoś protokołu.
Title Card pokazuje z kolei Knucklesa i Eggmana prawdopodobnie w jakimś nowym pomieszczeniu, jeszcze nie pokazanym w serialu... Albo to ja go nie rozpoznaję.

Mam podejrzenia, że fabuła odcinka będzie opierała się na próbie znalezienia wyjścia z bazy lub wyłączenia tego protokołu, gdy wszyscy będą porozrzucani po różnych miejscach.
Ale to tylko podejrzenia.

Awatar użytkownika
Opiekun

Hmmm, ciekawe

Awatar użytkownika
Przyjaciel

No cóż, jakość "Three Minutes or Less" nadal nie jest wspaniała, ale da się obejrzeć. Odcinek zaczyna się od 0:10 - https://www.youtube.com/watch?v=RcTQjo6Vq68

No cóż, nie był to odcinek w stylu AoStH, a Title Card okazał się mocno mylący, ale jak zwykle dzięki pewnym podejściom uważam go za dobry odcinek przewyższający pierwszą serię. Na pewno dużo lepszy od "Zdążyć przed zamknięciem" ze względu na trochę inne podejście do przeszkód dla Sonica i parę fajnych żartów.

UWAGA! Agencja Kontrolna "Davir" uprzedza, że poziom SonAmy w minucie 3:24 wyleciał poza skalę. Osobom z uczuleniem na ten ship zaleca się przejść od razu do 3:53.

!Spoilery, wprawdzie jednym rzuciłem, ale co tam!
- Meh Burger to wielka korporacja? Co proszę? Konkurencja naprawdę musi być już beznadziejna...
- Nie ma to jak czekać 3 godziny na zamówienie do 30 minut. No, ja akurat nie znam tego uczucia, ale to tylko pokazuje kiepską obsługę wspomnianej już wcześniej restauracji.
- A wracając jeszcze do scen czekania na dostarczenie Burgerów. Jakim cudem Sonic wygrał z Knucklesem siłowanie na ręce? Przecież sterydziarz jest zwykle przedstawiany jako najsilniejszy w drużynie.
- Może ktoś pomóc wyjaśnić co mówił szefuńcio Meh Burgera, gdy wyjaśniał czemu nie chce płacić Sonicowi, w zamian za to dając mu za każde dostarczone zamówienie Chilli Doga?
- Nie wiem czemu, ale te koszule znanej nam już restauracji bardzo mi się podobają.
- Ach, właśnie, teraz sobie uświadomiłem... Przywrócili te roboty z "Robot Employees"! Właściwie jednego, ale "It's Something". Czemu wcześniej nie pojawiały się na ekranie?
- Nie mogło oczywiście zabraknąć motywu "starszej osoby szukającej portfela". Mina Sonica tak mnie bawi.
- Ciekawostka na dziś: Wspomniany fragment SonAmy wspominany jest przez jakieś 80% komentarzy pod filmem.
Swoją drogą, ktoś zwrócił uwagę w komentarzach: Sonic zapomniał odebrać zapłatę. Tutaj i za pierwszym razem z Eggmanem.
- Eggman wchodzi na antenę i już na rozgrzewkę mam banana na twarzy. W sumie to doktorek w tym odcinku dostał lekki wzrost tej złowieszczej strony. Wprawdzie jego plan to nie jest szczególne zło, ale ten częsty motyw złowrogiego śmiechu powodował, że śmiałem się razem z nim... :XD:
- ...a fragment z 6 minuty to mój ulubiony.
- A tekst Knucklesa gdy razem z Tailsem i Amy przybył pomóc Sonicowi jest taki prawdziwy... Wprawdzie nie zawsze, ale jednak.
- Watch out! Watch out! This is it! This is Knuckles Slam!.. Czekaj, ja to napisałem? A dobra tam, to tylko moja reakcja na falę uderzeniową sterydziarza będącą zwykle tylko w intrze. Wreszcie zrozumiał, że jest to całkiem skuteczne.
- Gogobanie jak zwykle wykonali te swoje sztuczki działające na poczucie winy.
- A Fastidious (ten bóbr z biblioteki) znowu zaliczył swoją poprawę. W sumie, długo jej nie robił...
- O, bunkier Eggmana z czasów "Spacemageddonocalypse". Pamiętam jakby to leciało wczoraj.
- Nie wierzę. Eggman wystawił całą swoją armię!!! Tylko po to by ta dostała łomot... Przecież w "Robots From The Sky" sprawiała ona problemy całej drużynie Sonica!
- I ten cliche motyw "Na ostatnią sekundę".
- O co chodziło w puencie?

Następny przystanek - "Lair on Lockdown".

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Odcinek był fajny bo w końcu przywrócili więcej akcji przy okazji nie marnując potencjału odcinka. Jak dla mnie o wieeeeele lepszy niż "Late Fees".

- No i może nie był w stylu AoStH ale był chyba najbliżej (zwłaszcza moment gdy Eggman stracił kontrolę nad Eggmobilem)

- W sumie to Eggmobil jest dość potężny skoro jest w stanie rozwalić Oblibe...Obliby...Oblibyrato... tego co nie może zabić Sticks :P

- Tak jak napisałeś, Eggman jest najlepszą częścią tego odcinka.

- Na pochwałę zasługuje też genialna gra na zwłokę Cubota :P

Cytuj:
- Nie wierzę. Eggman wystawił całą swoją armię!!! Tylko po to by ta dostała łomot...

To chyba ten czas gdy Eggy musi wymienić całą swoją armię bo Sonic zna już wszystkie słabe punkty (mam nadzieje że z ewentualnym kolejnym sezonem przyjdą nowe roboty :D)

Cytuj:
- Nie mogło oczywiście zabraknąć motywu "starszej osoby szukającej portfela"

"Głupiutki ja! Cały czas był w mojej ręce." :D

Cytuj:
- Może ktoś pomóc wyjaśnić co mówił szefuńcio Meh Burgera, gdy wyjaśniał czemu nie chce płacić Sonicowi, w zamian za to dając mu za każde dostarczone zamówienie Chilli Doga?

Coś w stylu "Nie będę ci płacił. To że jesteśmy wielką korporacją nie oznacza że mamy wypłacać minimalną krajową"

Cytuj:
- O co chodziło w puencie?

W pierwszej czy drugiej? :P

W pierwszej Sonic jest obżarty więc rezygnuje z roboty a w drugiej Komediowy Szympans mówi "Już nie mogę się doczekać aby przedstawić wam nową politykę dostaw w Meh Burgerze. Eh... dostaniecie, kiedy dostaniecie"

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
- Na pochwałę zasługuje też genialna gra na zwłokę Cubota :P

Nie byłem pewny, czy to była jego mistrzowska gra, czy po prostu był idiotą, dlatego nic o tym nie wspomniałem.
A przyznaję, scena fajna.

Cytuj:
Coś w stylu "Nie będę ci płacił. To że jesteśmy wielką korporacją nie oznacza że mamy wypłacać minimalną krajową"

*Mem z Fallout*
Meh Burger. Meh Burger never changes.

Cytuj:
"Już nie mogę się doczekać aby przedstawić wam nową politykę dostaw w Meh Burgerze. Eh... dostaniecie, kiedy dostaniecie"

Zachęcające jak informacja, że plan Eggmana spełni się w ciągu trzech dni. (kojarzący Story Trailer Sonic Forces zrozumieją)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Nie byłem pewny, czy to była jego mistrzowska gra, czy po prostu był idiotą

Oczywiście, że był idiotą, ale on jest genialnym idiotą :D

Cytuj:
Zachęcające jak informacja, że plan Eggmana spełni się w ciągu trzech dni. (kojarzący Story Trailer Sonic Forces zrozumieją)

To już drugi plan trzydniowy Eggmana. W Heroes nie wyszło to może teraz się uda ;P

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Czwarteczek mamy, to i Title Card do nas przyszedł.
Obrazek
Benoit Grenier powraca od czasu "Unnamed Episode". Jest to jego piąty odcinek w drugiej serii.
"You and I Bee-come One" pojawi się na ekranie... no, zapewne 14 października, jeżeli nie zaliczy obsuwy.

-- 07 paź 2017, 9:52 --

Dziś wyemitowano "Lair on Lockdown"
Niestety, zapewne zawita na Youtube dopiero jutro. Co nie przeszkodziło Sonic News Network w pozyskaniu paru screenów.

Obrazek
Zapewne początek do problemu. Znając życie coś doktorek zrobił i bohaterowie poszli z nim tą sprawę wyjaśnić.

Obrazek
Kolejny klip z Knucklesem i Eggmanem. Pytanie, co doktor trzyma? Nowego robota? Czy jakiś odrzut w stylu prototypów Cubota? A może coś innego...
Dobra, przyjrzałem się dokładniej. To chyba czajnik.

Obrazek
Cóż, kolejność tych klipów jest zmienna, osobiście podejrzewam, że jest to scena:
- albo z początku, kiedy Eggman wysyła na bohaterów roboty. (bardziej prawdopodobne, szczególnie przez tą charakterystyczną pozę)
- albo z końcówki, kiedy każe bohaterom wyjść. (mniej prawdopodobne)
Odrzucam inne opcje, ponieważ to jest centrum kontroli bazy. Zapewne w innych okolicznościach doktor dałby radę od razu to wyłączyć. Chociaż...

Obrazek
...Sonic i Cubot tam siedzą. Jako, że Sonic ma połączenie z Knucklesem, sterydziarz mógłby połączyć się z doktorem i poinstruowany zakończyć problem. Najwidoczniej protokołu nie da się wyłączyć w ten sposób. Albo po prostu Knuckles jest jak zwykle głupi i zapomniał o tej komunikacji. Ewentualnie protokół zablokował też wszelkie połączenie.
Przy okazji, obrazek wzmacnia moją teorię z parami rozrzuconymi po bazie i szukającymi możliwości wyjścia.

-- 08 paź 2017, 15:13 --

Już można znaleźć dobrą jakość "Lair on Lockdown" - https://www.youtube.com/watch?v=_rl-o1GDSVI

Wiedziałem! Wiedziałem, że wszyscy zostaną rozrzuceni po bazie! Ekhm...
Przyznaję, choć to odcinek typowo humorystyczny, to jednak uwielbiam go.
Mam wrażenie małej dawki slapsticku i... nieznaczny rozwój uniwersum.

To było w miarę bezspoilerowo. (poza tym początkiem, którego można było się domyślić wcześniej)
A tu już zasługujące na spoiler.
!SPOILER ALERT!
- Dobra, jest mały problem. Nie rozumiem zbytnio o co chodziło z tym planem Eggmana, przez co nie rozumiem też puenty.
- A więc pary to: Knuckles - Eggman (głupi i geniusz), Sonic - Cubot (chyba tylko ze względów fabularnych), Sticks - Orbot (oho, kombinacja przeciwnik technologii-technologia), Amy - Tails (uzupełnienie)
- Uwielbiam sceny jakie następują między tymi postaciami. Eggman przedstawiający swój pierwszy wynalazek Knucklesowi (rozwój uniwersum!), Amy sprzątająca bazę wroga, a najbardziej Sticks tworząca teorie spiskowe z Orbotem w roli głównej. (chciałem tylko przypomnieć, że przygarnęłaś do siebie na jakiś czas dwa roboty w ciągu tej serii Sticks...) Jedynie Sonic i Cubot mieli tylko rolę ostatecznego rozwiązania problemu.
- Ta ucieczka przed substancją. Ten wstępny poślizg podczas ucieczki tak bardzo w stylu slapsticków. :)
- I późniejsze sceny w których Knuckles dwukrotnie obrywa przez pomyłki Sonica podczas wykonywania czynności mających wyłączyć protokół.
- Ogółem bardzo mi się podoba scena komunikacji alfabetem Morse'a. Czułem nawet pewien dreszcz "czy im się uda?" mimo, że wiadome było zakończenie tej całej historii.
- A jeszcze wracając do sceny z Knucklesem i Eggmanem wspominającymi dawne czasy, bardzo mi się podobają nawiązania do "Sos pomidorowy Doktora Eggmana" i "Zielony z zazdrości". Zastanawiam się tylko o co chodzi z tym jajkiem dinozaura. Początkowo zastanawiałem się czy nie chodzi o walkę z Shadowem w trzech liniach czasowych z "Rise of Lyric" ale przecież Knuckles nawet w tej walce nie uczestniczył, nie znam z kolei fabuły "Shattered Crystal" czy "Fire & Ice" by zorientować się o co chodzi. Bo w serialu przecież nie było takiej przygody. Chyba, że to któryś z tych dwóch ostatnich niezapowiedzianych odcinków.
- Przy okazji, Zippie jest słodki... Twórcy Booma, dajcie mu jeszcze jakiś występ cameo!

No to do "You and I Bee-come One".

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ten odcinek jest genialny! Ma bardzo fajne interakcje między postaciami i tak jak napisałeś pewien dreszczyk emocji też można odnaleźć. Najlepsza para Sticks Orbot, to było po prostu genialne :D

Cytuj:
- Dobra, jest mały problem. Nie rozumiem zbytnio o co chodziło z tym planem Eggmana, przez co nie rozumiem też puenty.

Eggman sprzedawał jakieś bilety wycieczkowe dając pokrętne zniżki i wyciągając w ten sposób kasę. Puentą było to że miał dać Knucklesowi 4% zniżki.

Cytuj:
Sonic - Cubot (chyba tylko ze względów fabularnych)

Cytuj:
Jedynie Sonic i Cubot mieli tylko rolę ostatecznego rozwiązania problemu.

I to jest właśnie świetne bo ta para jest mało kompetentna do rozwiązania problemu. Ta para działała na zasadzie "głupi i głupszy" :D

Cytuj:
Zastanawiam się tylko o co chodzi z tym jajkiem dinozaura. Początkowo zastanawiałem się czy nie chodzi o walkę z Shadowem w trzech liniach czasowych z "Rise of Lyric" ale przecież Knuckles nawet w tej walce nie uczestniczył, nie znam z kolei fabuły "Shattered Crystal" czy "Fire & Ice" by zorientować się o co chodzi. Bo w serialu przecież nie było takiej przygody. Chyba, że to któryś z tych dwóch ostatnich niezapowiedzianych odcinków.

Żart polegał na tym że tej przygody nie było i nigdy jej nie zobaczymy. To takie wkurzanie fanów którzy chcieli by zobaczyć fajną przygodę (chociażby ja!) ale dają nam do zrozumienia że raczej nie ma co liczyć ;-; (ale żart świetny XD)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Eggman sprzedawał jakieś bilety wycieczkowe dając pokrętne zniżki i wyciągając w ten sposób kasę. Puentą było to że miał dać Knucklesowi 4% zniżki.

Jakie zło! Tak się nie robi!

Cytuj:
Żart polegał na tym że tej przygody nie było i nigdy jej nie zobaczymy. To takie wkurzanie fanów którzy chcieli by zobaczyć fajną przygodę (chociażby ja!) ale dają nam do zrozumienia że raczej nie ma co liczyć ;-; (ale żart świetny XD)

Moja dusza płacze... Z chęcią bym zobaczył tą przygodę z jajkiem dinozaura...

-- 12 paź 2017, 17:19 --

Powinien teraz być "Don't Make Me Angry". Jak się okazuje, przesunięto go. Postanowiono jednak wstawić Title Card "Return to Beyond the Valley of the Cubots" który oryginalnie miał pojawić się dopiero w listopadzie, ale będzie jednak 21 października.

Obrazek

"Pontaff". Brzmi znajomo. Przypominam, w odcinku pojawi się D-Fekt, kluczowa postać z "Fire & Ice".

-- 15 paź 2017, 9:04 --

Odcinek "You and I Bee-Come One" jest dostępny na Youtube - https://www.youtube.com/watch?v=Dm_J33kB4lk

Nie spodziewałem się tyle akcji w tym odcinku. W połączeniu z całkiem dobrym humorem, odcinek stał się jednym z moich ulubionych.

No i Tails jako pół-lis, pół-robopszczoła jest świetny.

!Spoilery!
- Uwielbiam Eggmana w tym odcinku. Dla odmiany chodził w hawajskiej koszuli i wreszcie wymyślił jakiś plan który faktycznie mógł uprzykrzyć życie Sonicowi i spółce. A sceny w których razem z innymi złoczyńcami bawi się na tym weekendzie są świetne.
- Knuckles się w tańcu nie bawi, od razu dokopał swoim pierwszym Bee Botom z sztangi i tej ławy. I przy okazji wiemy czemu ma takie cienkie nóżki. "To zawsze dzieje się w dniu nóg." :)
- Zaraz, Cubot zmienił coś w termostacie czy czym, że nagle zaczął brzmieć alarm i rozpoczęły się jakieś poza ekranowe dantejskie sceny? Swoją drogą, scena świetna.
- Sticks pierwszy raz od dawna użyła dwóch broni w jednym odcinku. (kij "bo" i siatka)
- Chyba pierwszy raz w tej serii bohaterowie dla odmiany pokonali wrogów sprytem. Wprawdzie było to z przyczyn fabularnych, ale jednak.
- No i w końcu dotarłem do Tailsa, który jak mówiłem, jest świetny. Benoit Grenier bardzo fajnie wykonał dwuogoniastego, który oprócz połączenia miał zmieniony głos (prawdopodobnie mówił jakimś wewnętrznym głosem Bee botów) i stał się dużo silniejszy dzięki temu połączeniu, choć dziwi mnie brak uczestnictwa w walce. Z chęcią zobaczyłbym tą hybrydę w walce z Soniciem, albo chociaż uczestniczącego w potyczce, zamiast stojącego z boku. Tak bardzo mówił jak to stał się lepszy, a tu taki niedosyt... No trudno, to chyba jedyna większa wada tego odcinka.
- Poza tym, bardzo fajnie rozwinięto Bee Boty, ukazując w jaki sposób się komunikują i jak funkcjonują. Sceny w których łączą się z Tailsem chcąc uczynić go swym szefem są genialne.
- A jeszcze na dokładkę znowu wrócili Knucklesowi głupotę. Ale nawet mnie ona śmieszyła.
- Naprawdę wysokobudżetowy musi być ten film który kręcili... reżyser, kamerzysta (ten wilk, który chyba w końcu znalazł pracę na dłuższy czas) i Tommy Thunder. Albo dla obcięcia kosztów stwierdzili, że w tych scenach wystarczą trzy osoby.
Wiem, pewnie po prostu winny jest dostępny budżet (ten twórców Booma) i brak potrzeby wykorzystania większej liczby postaci. (to był tylko przykład nowej formy Tailsa)
- To dziecko jak zwykle sprawia problemy... Swoją drogą, jak ono się tam dostało?
- No i ta scena... Mówcie co chcecie, dla mnie Sonic-słonecznik jest zwycięzcą odcinka w kategorii "najśmieszniejszy moment" :XD: Jestem aż ciekaw co scenarzysta myślał przy pisaniu tego.
- No i na zakończenie ten tekst Eggmana, że to i tak nie było potrzebne.
- "Wolę używać słów niżeli siły" - Knuckles... Co proszę? Swoją drogą, sterydziarz chyba naoglądał się wrestlingu. (10:28)
- No i ta puenta. Historia nie miała morału, to zaśmiali się trochę z tych lekcji na zakończenie. :)
- Na zakończenie, zauważyłem błąd. Podczas niszczenia Bee botów w "finałowej bitwie" Sonic miał nadal ten kostium, ale mimo to jego Spin Attack był niebieski.

No to do następnego razu, z "Ret...
Och, jednak "Don't Make Me Angry" będzie zgodnie z planem.
Obrazek
Benoit Grenier drugi raz z rzędu. Po tym świetnym odcinku, jestem jak najbardziej za. Setny[!] (w tej chronologii, u nas będzie to... oh, nie ma odcinka z ProdCode "248". Osobiście podejrzewam "Eggman Family Vacation") odcinek Sonic Boom zapowiada się dobrze.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Zanim przejdę do odcinka... czy określenie "Pontaff" stało się oficjalne? Może zawsze było oficjalne, ale póki co spotkałem się z tym określeniem raczej od ich przeciwników, którzy w ten sposób skracali Pontac i Graff. Dosyć ciekawe... No i w sumie ciekawe jak wyjdzie im ten odcinek. Fire and Ice miało średnią historię zarówno pod względem Boom jak i pod względem reszty Sonica. Zobaczymy jak poradzą sobie w komediowym odcinku (format, który chyba wychodzi im najlepiej bo na serialu w takiej konwencji zdobyli popularność)

A co do samego odcinka to jest bardzo fajny, ale znowu marnuje nieco potencjału, nie jako Boom, ale jako pewien motyw. Do tego jednak przejdę zaraz.

Cytuj:
- Uwielbiam Eggmana w tym odcinku.

Eggmana chyba każdy uwielbia w każdym odcinku. On tworzy ten serial :D

Cytuj:
- No i ta scena... Mówcie co chcecie, dla mnie Sonic-słonecznik jest zwycięzcą odcinka w kategorii "najśmieszniejszy moment"

Najlepsze było to że Sonic bulwersował się gdy wszyscy nazywali go innym kwiatkiem niż był :D

Podobał mi się też bardzo żart

Tails- Wy też słyszycie te głosy?
Sticks - Nie przejmuj się, przyzwyczaisz się. Ty nie. Mów za siebie! :)

Cytuj:
- No i w końcu dotarłem do Tailsa, który jak mówiłem, jest świetny. Benoit Grenier bardzo fajnie wykonał dwuogoniastego, który oprócz połączenia miał zmieniony głos (prawdopodobnie mówił jakimś wewnętrznym głosem Bee botów) i stał się dużo silniejszy dzięki temu połączeniu, choć dziwi mnie brak uczestnictwa w walce. Z chęcią zobaczyłbym tą hybrydę w walce z Soniciem, albo chociaż uczestniczącego w potyczce, zamiast stojącego z boku. Tak bardzo mówił jak to stał się lepszy, a tu taki niedosyt... No trudno, to chyba jedyna większa wada tego odcinka.

Tu się w pełni zgodzę i najgorsze jest to że to już któryś raz! W Colors Tails został przejęty przez działo kontroli umysłów ale po co to rozwijać? W Lost World został częściowo zrobotyzowany i miał znowu walczyć z Soniciem, ale nie, bo po co? No i teraz znowu mamy taką sytuację gdzie Tails dostaje jakiś upgrade mocy ale scenarzyści nie wykorzystują tego w pełni. W Forces Tailsowi znowu ma coś się stać jeżeli tam tego nie wykorzystają to już się serio wkurzę...

Cytuj:
Och, jednak "Don't Make Me Angry" będzie zgodnie z planem.

Oww! A chciałem zobaczyć jak poradzą sobie ci dwaj idio... znaczy Pontac i Graff :P Ale drugi odcinek od Grenier jest miłą rekompensatą :)

Szukaj:
 [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków