Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA. "Gotta Go Fast!"
  • Czy wiesz, że oryginalny "Sonic the Hedgehog" z 1991 roku, miał posiadać kultowy "Sound Test" znany z późniejszych odsłon? Niestety, został on wycięty z powodu szybko zbliżającej się oficjalnej premiery gry i związanego z tym pośpiechu. Doprowadziło to do powstania dużej, niewykorzystanej przestrzeni w plikach gry, co zostało wykorzystane na umieszczenie intra z (dziś kultowym) syntezowanym "Seegaaaa!". Ta krótka sekwencja zajmowała 1/8 całego kartridża i była większa niż niektóre poziomy!
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: Sonic Forces, jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich".
  • Sonic Mania (czyli nowa gra utrzymana w klimatach retro) trzyma na serwisie Metacritic porażającą średnią recenzji 86/100! Gratulujemy wszystkim programistom, wliczając w to utalentowanego australijskiego romhackera Christiana Whiteheada i niezależnego kompozytora Tee Lopesa! "Hail to the King, Baby...!"
  • Nowa animacja tworzona obecnie przez domorosłego rysownika Aarona Cowderego - "Sonic: The Wrath of Nazo" - będzie miała swoją premierę dopiero pod koniec 2019 roku. Trochę długo, ale cierpliwie będziemy czekać, szczególnie gdy to jest sequel do legendarnej flashowej animacji tego samego autora - "Sonic: Nazo Unleashed".
  • "Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz!" Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń...
  • Premiera gry Sonic Incursion jak dotychczas tworzonej przez tylko jednego fana odbędzie się najprawdopodobniej w 2017 roku. Gra zapowiada się naprawdę świetnie.
  • Zapraszam do udziału w zabawie organizowanej przez użytkowniczkę naszego forum Suisho Kasumi w dziale "Porozmawiajmy" i wątku "Zagadki - tapety z Sonic Channel". Zachęcam do udziału.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 5 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wasza przyszłość?
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Hej to ja Chaos idealny i postanowiłem założyć ten temat głównie abyście tutaj mogli przedstawiać swoje plany na przyszłość. Nie spotkałem się wcześnie z podobnym tematem ew. coś przegapiłem wtedy temat do usunięcia.

Ja osobiście nie mam pomysłu na siebie, przede wszystkim staram się myśleć realnie i zbytnio nie wybiegać w przyszłość, jestem historykiem ale chciałbym studiować informatykę jednakże problemem jest m.in. to że trzeba być cierpliwym i nie poddawać się od razu a tych cech nie posiadam oraz mieć tam jakąś wiedzę o matmie co u mnie też jest problemem, może Chao byś się coś na ten temat wypowiedział bo podobno chcesz iść na kierunek Informatyki. Ale ok, nie wyjdzie pozostaje Historia, tu problemem jest to że właściwie nie ma dla mnie takiego kierunku który chciałbym faktycznie robić. Na szczęście (lub nie) mam jeszcze jakieś 7 lat więc może wybiegam zbyt przyszłościowo? Nah...nie wiem.

-Mały 12 (13 rocznikowo) letni gruby kurdueplek.

Tytuł: Re: Wasza przyszłość?
Awatar użytkownika
Przyjaciel

BYĆ GLACEM MINECLAFTA xd
sorki ale kiedy zadałem takie pytanie koledze kiedyś mi tak odpowiedział niestety na serio :/
choć ja sam
ja w sumie nwm chciałbym na informatyke ale z tym ''nauczaniem'' to mi słabo idzie
moim hobby drugim jest rysowanie słabo bo słabo ale jest najlepiej mi wychodzą postacie z kreskówek z lat 40 ogółem walt disney coś ala cuphead :V
mogę zawsze zostać dostawcą pizzy i zarabiać najniszą krajową
ale aktualnie dla mnie ważne jest tu i teraz bo bądź co bądź ale może być tak że tej przyszłości nie będzie (ale mrokiem zapadło) ale zawsze można pomarzyć (to nadal nie pomaga wiem)
choć nwm sam zobaczy się w przyszłości nwm może zostanę tłumaczem z anglika bo mi wychodzi coś tam w szkole no ale ogółem od 6 roku życia chciałem robić gry :V i chciałbym to marzenie kiedyś spełnić ale wiadomo im dalej w las tym bardziej odrącam się w sumie od tego bo kiedy widzę animacje albo anime pokroju dragon ball to jednak czuję się że bym coś takie zrobić :V
ale mam 11 lat żyje na utrzymaniu rodziców i jest dobrze więc żyje tu i teraz a w przyszłość to będzie w przyszłości XD

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Moja przyszłość:

-Coś zjem
-Coś obejrzę
-Coś se pośpie

Awatar użytkownika
Opiekun

Dobre pytanie.
Patrząc na obecny stan mojego wykształcenia i dalszego nauczania, mam kilka możliwości będące mniej i bardziej prawdopodobne.

1. Najłatwiej mi zostać niezależnym developerem.
Dzisiejszy rynek gier wideo AAA jest już wydymany i zmonetyzowany do granic absurdu, przez co takie małe spółki mają duże pole do popisu. Myślę o zrobieniu małej firmy która będzie robić gry wielogatunkowe (bogate portfolio) ale także będzie się wzorować na upadłych tytanach przemysłu sprzed 15/20 lat jak chociażby Capcom za czasów trylogii Resident Evil.
Mało upolygonowane modele będą tanie w produkcji i będą wyglądać ładnie zarówno na małym ekranie IPhone'a 4S jak i na dużym telewizorze 4K. Czemu? Teksturami można zrobić czary, co potwierdziły Sonic Adventure, Super Mario 64 i Doom 3, możliwe komiksowe cutscenki nadadzą grom klimatu i zminimalizują też ich koszty, a specyficzny system biznesowy pozwoli cieszyć się darmową i dobrej jakości grą bez mikrotransakcji, jak blockbusterem w publicznej TV. Wiecie - coś jak "Sega Forever"... Reklamy i tym podobne. Och! I quakeopodobne multi! Pick-up-and-play!

2. Mogę zawsze zostać biznesmenem.
Rodzice zawsze mi mówili że jestem urodzonym negocjatorem i potrafię oszczędzać pieniądze bardziej niż oni, więc co potwiecie na jakieś nowe urządzenia?
Już to wyobrażam: "Wielki powrót brytyjskich eko-radiów na korbkę i sprężynę!"
Albo... "Pierwsza polska konsola przenośna o mocy PS2 ale z szalonym czasem pracy na baterii przypomina graczom to, co zostało przez nich zapomniane na przestrzeni minionych dekad. Idealne miejsce dla rozwoju indie games!"
Jeśli mi się poszczęści to... "Sega nawiązuje współpracę z Foxconn i zapowiada licencjonowane Dreamcast Mini - małą retro-konsolę opartą o Linux z możliwością zakupu nowych gier na dysk zewnętrzny lub bezpłatnych mini-aplikacji na nowe VMU Jr. które oferuje 4x większą pojemność od tradycyjnego modelu." Oj... Pięknie by było!

3. Zostałbym politykiem, tylko boję się że z Polski zrobię drugą Jugosławię.
Heh. Kukiz'15 enyłan?

Może jednak zostanę przy indie gamedevie

    
"Wszędzie tyle piasku! Green Hill powinno zostać Sand Hill." ~ Cenega Polska

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Skoro już tak komentujemy swoje plany na przyszłość...

Hm...
Hm...
Tak właściwie to ja do końca nie wiem co chcę robić...
Na chwilę obecną uczę się w kierunku humanistycznym i wychodzi na to, że będę też studiował w tym kierunku. Moja fascynacja historią zapewne zaprowadzi do pracy z nią związanej.
A marzeń to zawsze miałem tyle, że wyliczenie ich by wydłużyło post na długość opowiadania. Wyobraźnia to chyba jedna z moich nielicznych zalet...
Na przykład teraz wyobrażam siebie jako rysownika. Co z tego, że jestem w tym beznadziejny, zarówno komputerowo jak i ręcznie. Pomarzyć zawsze wolno... No chyba, że zacząłbym ciężko trenować, to by może coś było.

I tak koncentruje się na razie na teraźniejszości. Co będzie to będzie.
A też sobie dam:
- 16 letni, krytyczny do życia i aspołeczny licealista o "wysokiej inteligencji".

Szukaj:
 [ Posty: 5 ] 

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków