Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA. "Gotta Go Fast!"
  • Czy wiesz, że oryginalny "Sonic the Hedgehog" z 1991 roku, miał posiadać kultowy "Sound Test" znany z późniejszych odsłon? Niestety, został on wycięty z powodu szybko zbliżającej się oficjalnej premiery gry i związanego z tym pośpiechu. Doprowadziło to do powstania dużej, niewykorzystanej przestrzeni w plikach gry, co zostało wykorzystane na umieszczenie intra z (dziś kultowym) syntezowanym "Seegaaaa!". Ta krótka sekwencja zajmowała 1/8 całego kartridża i była większa niż niektóre poziomy!
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: Sonic Forces, jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich".
  • Sonic Mania (czyli nowa gra utrzymana w klimatach retro) trzyma na serwisie Metacritic porażającą średnią recenzji 86/100! Gratulujemy wszystkim programistom, wliczając w to utalentowanego australijskiego romhackera Christiana Whiteheada i niezależnego kompozytora Tee Lopesa! "Hail to the King, Baby...!"
  • Nowa animacja tworzona obecnie przez domorosłego rysownika Aarona Cowderego - "Sonic: The Wrath of Nazo" - będzie miała swoją premierę dopiero pod koniec 2019 roku. Trochę długo, ale cierpliwie będziemy czekać, szczególnie gdy to jest sequel do legendarnej flashowej animacji tego samego autora - "Sonic: Nazo Unleashed".
  • "Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz!" Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń...
  • Premiera gry Sonic Incursion jak dotychczas tworzonej przez tylko jednego fana odbędzie się najprawdopodobniej w 2017 roku. Gra zapowiada się naprawdę świetnie.
  • Zapraszam do udziału w zabawie organizowanej przez użytkowniczkę naszego forum Suisho Kasumi w dziale "Porozmawiajmy" i wątku "Zagadki - tapety z Sonic Channel". Zachęcam do udziału.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sonic Forces - Kolejne newsy
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
uuuu hooters X sonic( ͡° ͜ʖ ͡°)
teraz możesz grać w Sonica gdziekolwiek chcesz( ͡° ͜ʖ ͡°)

Awatar użytkownika
Opiekun

Coś nowego. Coś świeżego.
Coś jutro.

Obrazek

    
"Wszędzie tyle piasku! Green Hill powinno zostać Sand Hill." ~ Cenega Polska

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Obrazek

Hm, wyglądają jak te białe roboty z poziomów...
Obrazek
Chociaż te czerwone kropki wyglądają trochę inaczej... (głównie te działka na rękach i nogi)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

ChaoLaChao pisze:
Coś nowego. Coś świeżego.
Coś jutro.

Obrazek

Produkcja death egg robosów, nic wielkiego...

Ale co jutro?...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Sonic Forces ma komiksy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 12 paź 2017, 18:21 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Podoba mi się.
Wzrost statystyk:
+5 do Hype

Awatar użytkownika
Opiekun

Jestem przerażony.
Jednak nie tym, jak zarąbisty, śliczny (i celowany pod wstydliwych przegrywów-anonków) jest ten komiks.
Ale tym, jak bardzo Sega przehajpowywuje swą produkcję.

Nie palcie mnie: gra powstaje obrzydliwie długo, fabuła będzie na 150% epicka i pomysłowa, nowa postać Infinite będzie one-shotem idealnym jak na obecny stan marki, soundtrack jest na (dosłownie) kinowym poziomie (z wyjątkiem plansz Classic Sonic'a), a grafika jest bardzo ładna biorąc pod uwagę co się odjaniepawla na drugim planie (Z WYJĄTKIEM PLANSZ CLASSIC SONIC'A).

Tylko jest kilka małych haczyków:
Sega sprzedaje swoją produkcję jako tytuł budżetowy (wykopałem te info z Twittera Shuna Nakamury) mimo iż Sega Of America stanowczo temu zaprzecza.
Zaprezentowane zostały 4 plansze na krzyż (...a ma być podobno ponad 30! Nawet Unleashed nie był tak wstydliwie zapowiadany i reklamowany!)
Kiedy gameplay Modern Sonica był chwalony na E3, wszyscy byli zgodni do tego, iż Classic został wepchnięty na siłę, level design całej dwójki jest nudny i powtarzany (nie czepiano się liniowości!), a Avatar jest... Po prostu nijaki.

I to mnie przeraża. Gra jest promowana wszędzie: w brazylijskim McDonalds w ramach konkursu, na social media, poprzez mobilny tie-in, na forach, poprzez pocztę pantoflową, poprzez fanów cieszących się z powrotu wielu zagubionych postaci (jak Chaos czy Shadow) no i z powodu tego klimatu...
Dojdźmy teraz do finalnego wniosku.

Czy gra jest tak dobra jak mówią materiały promujące grę i wszechobecny fanserwis? Czy gra ma dobry replay value? Czy funkcja Avatara jest czymś więcej niż zapychaczem gameplayowym i wyeksponowaną częścią fabuły? Czy gra będzie przehajpowana jak niesławne No Man's Sky?

Nie mogę się doczekać pierwszych recenzji. Czy to nowe Sonic '06, czy Sonic Adventure?
Hype mnie zżera... xDD

-- 12 paź 2017, 19:58 --

P.S.
EXCEPT, I'M A FAILURE

To musi zostać ironicznym, 4chanowym memem.

    
"Wszędzie tyle piasku! Green Hill powinno zostać Sand Hill." ~ Cenega Polska

Awatar użytkownika
Przyjaciel

tak naprawdę nwm czy forces będzie dobre kupię to na święta a nie pre-order jak miało być jasne jest infinite shadow itp
ale ehhh nwm to po prostu boost gameplay jedynie ciekawa rzecz to awatar i tyle
jasne kupię pewnie będę bawić się świetnie ale teraz wole zagrać w cupheada który jest trudny i fajny który jest bardzo chwalony przy którym będe się mocno bawić :V

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Jestem przerażony.
Jednak nie tym, jak zarąbisty, śliczny (i celowany pod wstydliwych przegrywów-anonków) jest ten komiks.
Ale tym, jak bardzo Sega przehajpowywuje swą produkcję.

Oj tam, oj tam, za bardzo dramatyzujesz :P

SEGA być może jest zbyt zuchwała wierząc w to, że Sonic Forces to będzie najlepsza gra Sonica ale mają ku temu pewne podstawy. Po pierwsze chyba najdłuższy czas produkcji. No i po drugie, najważniejsze: ta gra ma łączyć wszystko co było dotychczas dobre i ciepło przyjęte.

- Mroczniejsza i poważniejsza fabuła dla fanów SA (a także 3 style rozgrywki co czyni z tej gry tak jakby czwarty sonic adventure)

- Boost gameplay jako bardzo chwalony i lubiany przez naczną cześc fandomu

- klasyczny gameplay dla fanów classica (akurat na tym się przejechali ale mniejsza)

- kreator postaci dla fanów którzy lubią się w to bawić a także zaimplementowanie jakiejś nowości

Jednak mam zmartwienia co do pewnej rzeczy...

Cytuj:
level design całej dwójki jest nudny i powtarzany

To mnie bardzo martwi bo jakby nie patrzeć to najważniejszy element gry. A z tego co na razie widzieliśmy alternatywnych ścieżek jest bardzo mało, poziomy są dosyć puste, rozstawienie przeciwników leniwe, a boost znowu jest ograniczony przez wispy. Znowu mamy też nadużywanie 2D.

Ale i tak sądzę że nie powinniśmy już tej gry spisywać na straty. Skoro SEGA po średnio przyjętym Lost World i masakrycznym Boom jest taka pewna siebie to coś musi być na rzeczy i być może ta gra na serio będzie najlepsza w całej serii (na co liczę)

-- 12 paź 2017, 20:36 --

A co do komiksu to jest fajny! Mam nadzieję, że będzie takich więcej :D

Dziwne jest tylko to, że Eggman osobiście fatyguje się z tym miastem i leci tylko jednym statkiem, który został zniszczony przez pojedynczy pocisk (zmarnowany potencjał na żart "No way! I can't belive this!" :D) Trochę to stawia Eggyego we frajerskim świetle zwłaszcza jak na gościa, który podbił prawie całą planetę. I wciąż uważam, że ten design robotów jest strasznie leniwy i ogólnie uznałbym go za jedną z najgorszych maszyn (za to ciekawi mnie to, że w cutscence w Story Trailer te roboty były srebrne i zamiast dwojga oczu miały pojedynczy wizjer. Czyżby te roboty miały być coraz lepsze jak gra postępuje i na późniejszych poziomach stanowić jakiekolwiek wyzwanie tak jak za dobrych czasów SA? Mam nadzieję :P )

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
leci tylko jednym statkiem, który został zniszczony przez pojedynczy pocisk

Z tego co zauważyłem i wywnioskowałem z tekstu, statek dostał w jakiś newralgiczny punkt. Nawet Vector mówi, że taki strzał zdarza się raz na milion.

A swoją drogą, ten "prawdziwy" design Avatara (czerwony wilk, który pojawia się w każdym zwiastunie) zastanawia mnie jedną rzeczą, którą zauważyłem dopiero teraz w tym komiksie.
Na czym trzymają mu się okulary?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Z tego co zauważyłem i wywnioskowałem z tekstu, statek dostał w jakiś newralgiczny punkt. Nawet Vector mówi, że taki strzał zdarza się raz na milion.

No dobra ale wciąż... jeden statek? Gdzie jest wszechpotężna Egg Flota? W Sonic Unleashed Eggman był w stanie poświęcić dziesiątki statków a teraz znowu wraca to łapania zwierzątek i atakuje rebelię jednym statkiem? Budowa Niesamowitego Kosmicznego Parku Rozrywki naprawdę musiała dać mu po kieszeniach :P

Cytuj:
Na czym trzymają mu się okulary?

Na nosie :roll:

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Na nosie :roll:

No dobra, na nosie... Ale o co trzymają się zauszniki?
Z tego co zaobserwowałem, są wetknięte w futro, ale to nie ma zbytnio sensu, raczej wątpię by futro dało radę utrzymać okulary. Chociaż może...

Cytuj:
Gdzie jest wszechpotężna Egg Flota?

Pewnie wszystkie materiały poszły na Death Egg Roboty wielkości wieżowców.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Natknąłem się na screeny z nowym poziomem i wisponem: Drillem

https://www.dualshockers.com/sonic-forc ... rs-wispon/

Dodatkowo:
Interestingly, using different wispon also changes the difficulty of the game. The Cube Wispon has been designed as a sort of easy mode to let newer players enjoy the game with a lower level of challenge. The Drill Wispon is the hardest to master, but can be the most powerful once you really know how to use it.

Hmmm ciekawe...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:

Nic nadzwyczajnego. To tylko Chemical Plant.
Czekaj, nikt o tym nie wspomniał do tego czasu. No to jednak jest to coś nadzwyczajnego.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Davir pisze:
Cytuj:

Nic nadzwyczajnego. To tylko Chemical Plant.
Czekaj, nikt o tym nie wspomniał do tego czasu. No to jednak jest to coś nadzwyczajnego.

W sumie jak na Chemical Plant to koncepcja jest... ładna

Szukaj:
 [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków