Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA. "Gotta Go Fast!"
  • Czy wiesz, że oryginalny "Sonic the Hedgehog" z 1991 roku, miał posiadać kultowy "Sound Test" znany z późniejszych odsłon? Niestety, został on wycięty z powodu szybko zbliżającej się oficjalnej premiery gry i związanego z tym pośpiechu. Doprowadziło to do powstania dużej, niewykorzystanej przestrzeni w plikach gry, co zostało wykorzystane na umieszczenie intra z (dziś kultowym) syntezowanym "Seegaaaa!". Ta krótka sekwencja zajmowała 1/8 całego kartridża i była większa niż niektóre poziomy!
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: Sonic Forces, jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich".
  • Sonic Mania (czyli nowa gra utrzymana w klimatach retro) trzyma na serwisie Metacritic porażającą średnią recenzji 86/100! Gratulujemy wszystkim programistom, wliczając w to utalentowanego australijskiego romhackera Christiana Whiteheada i niezależnego kompozytora Tee Lopesa! "Hail to the King, Baby...!"
  • Nowa animacja tworzona obecnie przez domorosłego rysownika Aarona Cowderego - "Sonic: The Wrath of Nazo" - będzie miała swoją premierę dopiero pod koniec 2019 roku. Trochę długo, ale cierpliwie będziemy czekać, szczególnie gdy to jest sequel do legendarnej flashowej animacji tego samego autora - "Sonic: Nazo Unleashed".
  • "Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz!" Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń...
  • Premiera gry Sonic Incursion jak dotychczas tworzonej przez tylko jednego fana odbędzie się najprawdopodobniej w 2017 roku. Gra zapowiada się naprawdę świetnie.
  • Zapraszam do udziału w zabawie organizowanej przez użytkowniczkę naszego forum Suisho Kasumi w dziale "Porozmawiajmy" i wątku "Zagadki - tapety z Sonic Channel". Zachęcam do udziału.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Posty: 9 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowa modyfikacja na forum
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Rozsiądźcie się wygodnie bo trochę wam tego napiszę. Napiszę wszystko od początku, ponieważ oficjalnie pomysł nie był przedstawiany i większość osób może nie wiedzieć o co się rozchodzi.

Otóż, na forum ostatnio mało ciekawego się dzieje. Jak zwykle tam ktoś jakiś post do starego tematu opublikuje czy jakiś temacik zostanie założony no, ale moim zdaniem takiego życia na forum nie ma i chciałbym go wprowadzić.

Z tego względu zostanie na forum wprowadzony cały system zdobywania Ringów oraz związany z tym bardziej rozszerzony podział na frakcje. Modyfikacja jest nie mała i trzeba trochę spraw uzgodnić, żeby była jasność.

Otóż każdy z was będzie mógł na forum zbierać punkty w postaci Ringów. Za napisanie posta, za stworzenie tematu, za organizowanie jakiś zabaw, za pisanie artykułów, za prace na jakimś stanowisku. Za wszystko co będziecie pozytywnego wprowadzali do naszej stronki będziecie punktowani. Na pewno będzie tyle spraw do ogarnięcia, że pewnie sami będziecie po prostu do mnie pisać lub do jakiegoś przeznaczonego do tego tematu i wtedy będę przydzielał wam punkty. Najprawdopodobniej postaram się zatrudnić parę osób zaufanych do pomocy, które podczas mojej nieobecności będą zajmowali się tą punktacją. Postaram się tą opcję punktacji ograniczyć do samych frakcji, ponieważ nie każdemu może się taki sposób podobać. Teraz opiszę wam funkcje jakie daje wam nowa modyfikacja:

1. Transfer ringów między użytkownikami

I tutaj mam trochę taką niepewną sytuację. Ogólnie powinienem wam pozwolić na dowolne transakcje, ponieważ to będą wasze punkty lecz "tajrak" dał mi na myśl, że takie zezwolenie będzie niosło więcej szkód niż korzyści. Może się po prostu stać, że komuś nie będzie zależało na punktach i będzie je ciągle przelewał od siebie dla jakiegoś użytkownika, który powinien sam zarobić na nie co by wznieciło złość innych użytkowników, że za free ktoś dostaje punkty i dzięki temu są nierówne szanse. Więc najprawdopodobniej zabronię takich wolnych transakcji i będzie można przelać punkty dla innego użytkownika tylko wtedy, kiedy będzie wykonywana jakaś wymiana, albo wygracie jakiś zakład, albo ktoś na forum wykona dla was zadanie. Pewnie zostanie cennik wystawiony, żeby ograniczyć oszustwa pod tym względem.

2. Kradzież ringów

Będzie dostępna także opcja kradzieży ringów od innych użytkowników. Jak ochronić się przed taką kradzieżą to już w następnym punkcie będzie. Otóż będzie można wpisać daną kwotę (ale nie większą niż ustalony przez nas % majątku użytkownika) i podjąć się próby wykradnięcia ringów od kogoś na własna korzyść. Ileś tam % będzie prawdopodobieństwa udanej kradzieży oraz ileś tam % będzie kary od wpisanej kwoty za nieudaną kradzież. Oczywiście kara będzie losowa, ponieważ wpłacona kwota przez rabującego będzie albo do puli loterii wliczana (o tym w następnych punktach), albo przejdzie na konto osoby, którą chcieliśmy zrabować. Te procenty właśnie w tym temacie będziemy musieli razem ustalić. Nie będę bronił nikomu kradzieży ringów dla użytkowników z tej samej frakcji no, ale nie będę bronił także wyrzucenia takiej osoby z frakcji no bo jak będą frakcje to i ich liderów sobie też wybierzecie, albo sami wspólnie będziecie tam rozsądzać. To jest sprawa do uzgodnienia w późniejszym czasie. Na razie prosiłbym o uzgodnienie tych procentów do funkcji kradzieży ringów na forum.

3. Bank

W modyfikacji znalazło się miejsce także na bank, którą nazwałem niezwykle oryginalnie bo "BlueBlur Bank" (ta nazwa jest do uzgodnienia). Każdy z was będzie mógł swoje ringi przelać do banku, które zapewnia wam ochronę przed kradzieżą oczywiście nie za darmo. Co każde 30 dni będzie naliczany ustalony przez nas procent za posiadanie konta. I tutaj do ustalenia jest oprocentowanie w banku, minimalna kwota wpłaty i wypłaty z banku, koszt utrzymania samego konta bankowego, limit oprocentowania (czyli maksymalna liczba ringów jaka może być dana od banku dla użytkownika za oprocentowanie) oraz opłatę za wypłatę ringów z banku.

4. Koło fortuny

Na forum będzie także loteria. Automatycznie co jakiś okres czasu będzie odbywała się loteria gdzie będziecie mogli wygrać ringi. Za określoną przez nas kwotę będziecie mogli kupić losy i zagrać w celu zdobycia pewnej sumki. Tutaj do ustalenia jest nazwa loterii, pozwolenie czy użytkownik będzie mógł kupić sobie więcej niż jeden los czy tylko jeden będzie mógł posiadać na jedno losowanie, koszt jednego losu, minimalną wartość puli nagród, szanse (w %) na wygranie loterii, maksymalną liczbę posiadanych losów oraz czas jaki musi minąć by następne losowanie się odbyło.

5. Logi

Nie wiem jak ta opcja działa na innych kontach, ale mogę twierdzić, że każdy z was będzie miał dostęp do listy transferów, które zostały wykonane pomiędzy użytkownikami. To musiałbym jeszcze sprawdzić.

6. Współpraca z funkcją medale na naszym forum

Tą modyfikację można połączyć z już istniejącą modyfikacją na naszym forum z medalami i opcja jest taka, że za zdobycie ileś tam ringów będzie można już automatycznie zdobyć jeden z medali. Tą opcję musiałbym mocno przemyśleć, więc ten punkt jest dla waszej tylko informacji.

7. Kary

Wiadomo, że jak jest coś do wygrania to i też pojawią się agenci, którzy będą chcieli zarobić w jakiś łatwiejszy sposób. Biorę też pod uwagę taką sytuację, że jak będą naliczane ringi za każdy post i utworzony temat to i też pojawi się zwiększona liczba "śmieciowych" tematów i postów, więc na pewno będą kary za takie działania i z pewnością zostaną one tak skonstruowane, żeby pisanie bezsensowne stało się niekorzystne. Do tego ułożę pewnie jakiś regulamin, który będzie w krytycznym wypadku wliczał do 70% kary od kwoty, którą dany użytkownik posiada. To jeszcze będzie do konsultacji, ale na pewno nie dopuszczę do tego by jakieś nadużycia na naszym forum uszły płazem, ponieważ wszystkie czynności, które są wykonywane w tej modyfikacji są zapisywane w logach i zawsze są dostępne.

Każdą z funkcji można oddzielnie wyłączyć, więc jak z czymś się nie zgadzacie to jest sprawa do ustalenia.

Do tej całości dołączę także już własny projekt odnośnie zaawansowanych frakcji. Otóż mamy dostępne na dzień dzisiejszy 3 frakcje: Team Sonic, Imperium Eggmana i Imperium Dziewczyn. Pierwsze dwie frakcje trzymają się dobrze, ale Imperium Dziewczyn jak widzę jest chyba nieaktywne i nad tą frakcją trzeba będzie pomyśleć czy ktoś w ogóle będzie ją prowadził. Bo jeżeli nie top najprawdopodobniej zostanie usunięta. Jest także opcja utworzenia nowych frakcji i jeżeli znajdzie się grupka osób, które będą chciały tą frakcję reprezentować to z pewnością ją utworzę. Każda frakcja będzie miała swoją listę członków; dział na forum dostępny tylko dla danej frakcji; własne zasady; będzie utworzony specjalny temat przez któregoś z członków frakcji, w którym będą umieszczane przedmioty i postacie, które zostaną przez nich zdobyte lub wykupione od innych frakcji, będzie zachęcała członków do przystąpienia do danej frakcji w celu przyciągnięcia jak najwięcej osób (po prostu reklamować się będziecie jak Eggmani teraz przy każdym temacie z powitaniem). Najprawdopodobniej będą układane zadania w celu zdobycia jakiś dóbr dla każdej frakcji oddzielnie. Kto będzie te zadania układał to jeszcze nad tym pomyślimy. Dozwolone będą także bitwy między członkami dwóch innych frakcji za co będą naliczane punkty albo jakieś tam inne nagrody. Za złe zachowanie na forum pod każdym względem będą albo punkty odbierane dla tej osoby, albo i nawet cała frakcja będzie za wyczyn jednego dostawała. To już będzie zależeć od powagi sytuacji.

No i nie wiem jak wy jesteście nastawieni na ten pomysł, ale to jest moja propozycja dla was, żeby na forum trochę bardziej ruchliwie się zrobiło. Oczywiście sam tego nie pociągnę i z pewnością to co ja mogę zrobić to i paru osobom też takie uprawnienia dam, ponieważ z tymi moimi studiami bywa różnie i nie chcę by coś stanęło w miejscu z powodu mojej nieobecności na stronie. Jeżeli modyfikacja będzie działała na szkodę dla naszego forum to zostanie wyłączona. Frakcje moim zdaniem powinny być na plus dla nas wszystkich i wątpię by z nimi było gorzej na forum. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem, od rana siedzę przy tej modyfikacji i już mam dość na dzisiaj. Jeżeli nie będzie sprzeciwów co do tego całego planu to może jak się postaram to da radę już w następny weekend wszystko odpalić. Oczywiście porządek będzie prze ze mnie pilnowany w miarę wolnego czasu i od moderatorów tego porządku też będę wymagał (wtedy kiedy będą mieli też czas bo jak nie wchodzi na forum to znaczy, ze też zajęty jest co muszę zaakceptować).

-- 25 lis 2017, 23:01 --

Nie wiem czy też nie wprowadzę sklepiku forumowego, w którym te przedmioty będziecie mogli sobie kupić za punkty, które zebraliście.

Tytuł: Re: Nowa modyfikacja na forum
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cóż...
Ja osobiście nie mogę się doczekać, aż wszystko ruszy. Lubie zabawy społecznościowe, bo takich na świecie brakuje. Gry multiplayer to już praktycznie jedyny styl zabawy, więc taki np. kurnik uwielbiam.

Ale do rzeczy:

1. No, przepraszam... Mam już taki nawyk z różnych miejsc, że niedoskonałości wykorzystuje, przez co Admini mnie nie zawsze lubią. Ale cóż, przynajmniej jakoś wpłynąłem na przyszłość tej opcji...
Tutaj nic do dodania nie mam, handel jak handel, spoko nawet.

2. Ryzyko gwarantowane, nic nie powiem mam swoje tajemnice ;3

3. MAAMMM SWOJE TAJEMNICE

4. MAAAM... A tutaj to już mniej ważne. Ja bym dał że koło powinno działać co 16h, a max losów by było z 5

5. Przyda się, na pewno

6. Powiem krotko - specjalne medale do kupienia za ringi

7. I że mogłem być tym pierwszym agentem...
W każdym razie, będę miał kolejną sprawę do pilnowania, nudno nie będzie...

Imperium dziewczyn - Jak Luki wróci, to może je obudzi

Sklepik - Moim zdaniem, O.B.O.W.I.Ą.Z.K.O.W.O, bez niego Ringi nie będą miały takiego znaczenia!

Awatar użytkownika
Opiekun

Przeczytałem całość i jestem nieco zaskoczony takim obrotem spraw.

Najpierw roleplay, potem fikcyjna waluta...
Co jeszcze?! Admin kandyduje na polityka Kukiz15?

GUILTY IS A DIRTY WORD

Awatar użytkownika
Kolega

Moje pytania:
1. Czy będzie 500+ ringów na Chao?
2. Czy komornik będzie mógł gwizdnąć? :D

Całkiem serio - nie wiem czy to ma sens, gdyż zdecydowanie za mało ludzi się udziela. Jezeli coś takiego wprowadzać to moim zdaniem najpierw trzeba ludzi przyciągnąć w ogóle.

Awatar użytkownika
Opiekun

Doceniam dobre chęci ale chyba nie tędy droga i podstawowe pytanie brzmi: pocopocopoco?
Nie wiem, wydaje mi się, że jeśli chcesz przyciągnąć ludzi do forum, do polskiej społeczności o Sonicu to czy nie lepiej zacząć prowadzić regularnie polską, fanowską stronę na Facebooku, założyć grupę dyskusyjną, konto Instagramowe połączone z taką stroną? Bo jeśli mam być szczera, to ta modyfikacja ani nic nie polepszy ani nie pogorszy bo tak naprawdę nikt z tego korzystać raczej nie będzie - w końcu ludzie przychodzą na fora by się wypowiedzieć na konkretne tematy czy po prostu być na bieżąco z newsami dotyczącymi Sonica.
Proponuję to przemyśleć, bo skoro nawet takie frakcje od jakiegoś czasu są dla samego bycia to raczej wprowadzenie modyfikacji tego nie poprawi.

Awatar użytkownika
Opiekun

rsx78re pisze:
Moje pytania:
1. Czy będzie 500+ ringów na Chao?
2. Czy komornik będzie mógł gwizdnąć? :D

Skisłem

GUILTY IS A DIRTY WORD

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Wiecie co? Ja nawet bym wolał już turnieje od roleplayów. :Super szczęśliwy:

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Wygląda na to, że nikt raczej nie polubi roleplaya. Właściwie nie ma się co dziwić, nie wyglądamy nawet z pozoru na takich, co by robili coś tego typu. Ja osobiście nawet bym się pobawił, ale jedyni chętni to ja, jajcarze i może Tails. W samym temacie Ringów - bez RP nikt nie będzie się nimi interesował. Jak dla mnie niech se będą. Przynajmniej coś porobię jak mi się będzie nudzić...

Awatar użytkownika
Administrator

Hmm, rozumiem o co wam chodzi. Ogólnie to modyfikacja już jest gotowa do odpalenia, sporo pracy jest jeszcze nad tym wszystkim do roboty i jeżeli ma to tylko być używane przez 3 osoby to aż odechciewa mi się przy tym siedzieć.

To, że jakbym regularnie na facebooku stronę prowadził to na pewno pozytywny efekt by przyniosło, ale jeżeli na samym forum nie będzie dostatecznie dobrej aktywności to i na stronie na facebooku nie ma o czym pisać, a tym bardziej, że ja tak rzadko jestem na forum. Żeby konto na facebooku było na dobrym poziomie to musiałbym z tak co 2 dzień coś na nim pisać. Mam studia, ostatnio w domu mam też problemy. Już nie chcę być złośliwy ani nic, ale ludzie zrobiłem to forum, opłacam je no trochę nie chce mi się jeszcze zachęcać specjalnie do pisania na nim bo tak na prawdę ja jestem tutaj od tego (a przynajmniej tak mi się wydaje) że mam zapewnić wam warunki do pisania, a już samym pisaniem sami się zajmiecie. Ten pomysł ode mnie jest po to by na forum było ciekawiej i bardziej żywo. Jeżeli jakoś inaczej da się to wszystko jakoś ruszyć to chętnie z tej oferty skorzystam, ale no powtórzę jeszcze raz, że trochę średnio mi się to widzi by na siebie i więcej i więcej rzeczy brać. Bo wiecie, powiedzieć, że mało jest ruchu na forum i trzeba coś z tym zrobić to trochę mało bo trzeba się tym problemem zająć.

Powiem tak, jeżeli na forum będziecie newsy regularnie pisać, czasami co nie co zorganizujecie, a to jakieś granie w gry, a to jakiś ciekawy temat do obgadania to ja będę wstawiał info na facebooka w miarę wolnego czasu. Robert ma rację i rzeczywiście może z tym wszystkim trochę poczekać. Modyfikacja jest gotowa i zawsze ją można odpalić.

Szukaj:
 [ Posty: 9 ] 

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków