Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w czwartym kwartale bieżącego roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 15 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sonic OVA a.k.a sonic the hedgehog the movie
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Sonic OVA (jak ja to wolę nazywać) ujrzało światło dzienne w japonii 26 stycznia 1996 roku (wierząc wikipedii). Była to dwuodciknowa animacja wydana na kasetach VHS. Ze względu na popularność animacji dwa odcinki pt. "welcome to eggmanland" i "sonic vs metal sonic" zostały sklejone w jedną całość o nazwie sonic the hedgehog the movie, które zostało wydane w stanach 8 października 1999 i w europie 1 listopada tego samego roku. Film opowiada perypetie naszego ukochanego niebieskiego jeża i jego dwuogonowego kompana, którzy przez swojego odwiecznego wroga wpadają w niemałe tarapaty. Więcej o fabule nie będe mówić ze względu na spoilery.
Parę lat temu pewien jegomość przetłumaczył film na nasz język i opublikował go na youtube'ie:
phpBB [media]

Animacja przypomina bardzo przerywniki filmowe pokazane w sonic CD i najprawdopodobniej akcja rozgrywa się w czasach nieobecności sonic'a na saturnie, na co wskazuje klasyczny desgin. Film, choć krótki ma bardzo dużą ilość muzyki. Soundtrack do tego filmu jest tak zawalisty, że takie piosenki jak look-a-like pomimo strasznie japońskiego brzmienia, (za czym nie przepadam) strasznie wpada w ucho:
phpBB [media]

Film niestety (jak już wcześniej wspominałem) jest bardzo krótki, bo trchwa troszkę ponad 50 minut. Jest to spowodowane tym, że film był oryginalnie animacją podzieloną na dwa odcinki trchwające po mn. 25 minut każdy. Mimo tego, że jest krótki warto go obejrzeć.
Oglądaliście? A może o nim ktoś nie słyszał? Dajcie znać!

Tytuł: Re: Sonic OVA a.k.a sonic the hedgehog the movie
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Oglądałem dwa razy :) Najpierw wersje bez napisów, a potem z napisami na YT :)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Hmm... Sonic OVA.. to prawdopodobnie jest NAJGENIALNIEJSZA RZECZ JAK POWSTAŁA! :D

Nie a tak serio to uwielbiam ten film. Fabuła jest świetna choć można się pogubić (zwłaszcza amerykanie na to narzekają bo tłuszcz od hamburgerów zajmuje im dużą część mózgu :P ) postacie są oddane idealnie ( i to w sumie jedne z pierwszych inkarnacji tych postaci. Nie wiem na ile SEGA brała udział w tej animacji ale pod względem postaci to mam wrażenie, że ona była pionierem. To tutaj Tails zaczął być kreowany na mechanika, Knuckles na łowcę skarbów, a Robotnik nie został przedstawiony jako zły do szpiku kości dyktator tylko zdziecinniały geniusz.) i choć film znacznie odbiega od gier to i tak mam wrażenie, że lepiej oddaje ich klimat niż pozostałe Sonicowe seriale (pomijając oczywiście Sonic X)

Jest dużo akcji, animacja jest fajna i moim zdaniem jest to najlepsza alternatywa dla świata gier. Nie trzeba czytać 300 komiksów, oglądać kilkunastu odcinków seriali czy szukać jakiś fajnych FF. Po prostu siadasz i oglądasz 50 minut najlepszej animacji o Sonicu :D

Trochę szkoda, że nie powstało więcej odcinków. Ten świat bardzo mi się podoba i można w nim zrobić jeszcze tyle fajnych przygód :)

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Moderator

Jedyne co w tym filmie ssie według mnie.. To voice acting :c Na serio.. Głos Sonic'a po paru chwilach wnerwia mnie tam jeszcze bardziej niż Roger (a to już jest wielkie osiągnięcie bo nienawidzę go po prostu jako Sonic'a)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ahhh, kiedyś mi to Nika na czacie poleciła :miłość: Świetny film/animacja, bardzo mi się spodobał. Szczególnie urzekł mnie "klasyczny" styl wszystkich postaci, a także wątek Eggman - Sera :D

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Jedyne co w tym filmie ssie według mnie.. To voice acting :c Na serio.. Głos Sonic'a po paru chwilach wnerwia mnie tam jeszcze bardziej niż Roger (a to już jest wielkie osiągnięcie bo nienawidzę go po prostu jako Sonic'a)

A mi właśnie VA się bardzo podobał :P

Tzn tak...

Sonic moim zdaniem jest lepszy niż ten Jaleela Whita z AoStH/SatAM/Underground, ale i tak preferuje growe trio.

Tails ma nieco wkurzający głos ale potrafi wyrażać emocje co czyni go IMO lepszym Tailsem niż ten z SA, SA2 i Heroes.

Knuckles może nie brzmi jak ten toughter than the rest of them ale to był 1996 więc przed oficjalnymi głosami.

Robotnik IMO to zaraz po Miku Pollocku drugi najlepszy aktor dla Eggyego. Jak dla mnie Classic Eggman = Edwin Neal, Modern Eggman = Mike Pollock :D

A reszta głosów może i jest nieco irytująca, ale co tam. Mnie irytujące postacie/głosy nie irytują ( a przynajmniej nie tak bardzo jak resztę) :P

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Opiekun

Trafiłam na tę animację kiedyś przez przypadek na filmwebie (o dziwo) i wręcz MUSIAŁAM ją znaleźć i obejrzeć i tak trafiłam na wersję anglojęzyczną. Zachwyciła mnie, odpowiednia dawka humoru, szkoda, że to tylko 50 minut, ale fabuła mimo to i tak świetna.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Słyszałem o tej animacji, ale nigdy jej nie oglądałem... chyba w weekend dam jej szansę :)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dobry wybór, Jeżeł.

Pamiętam, że tym filmem zaczynał się wątek "Coś na nudę" (czy jakoś tak), właśnie w ten sposób zapoznałam się z nim i nie żałuję, moim zdaniem jest po prostu cudowny, fabuła jest inna, niż w grach (no i w ogóle ją ma...), co dodaje nowości, nie ma aż tak irytujących momentów jak czasem Sonic X, poza tym, nie wrzuca wielu nowych postaci (a Staruszek jest bardzo fajny i chętnie bym go zobaczyła jeszcze gdzieś indziej) i dobrze wykorzystuje kanoniczne.

Gdyby np. zamiast takiego Sonic Boom produkowali dalsze odcinki 'OVA', to myślę, że seriale o Sonicu po raz kolejny mogłyby zabłysnąć, bo moim zdaniem to ma ogromny potencjał, trochę to urocze i kolorowe, trochę poważne i mroczne.
Ale nie ma co liczyć na cuda.

Awatar użytkownika
Opiekun

Tak, postanowiłam obejrzeć wszystko co zaległe i ten film był w składzie. Powiem jedno.
TO. JEST. GENIALNE!!!

Nie no, to jest takie świetne, że brak mi słów. A raczej brakowałoby mi, gdybym nie była sobą :P.

Animacja jest MEGA. Fabuła też. I w ogóle to wszystko!

Nie, ten Metal.... Lubię go! Tutaj jest świetny. No ale nie mądry się spalił :<.

Sonic... Nie no, Sonic to Sonic, sam w sobie jest super.

Tails. Dużo lata, wykorzystuje swój talent i pomaga przyjaciołom. Fajny.

Knuckles... Kurczę, on jest super. Bardzo mi się podoba.

Jeśli chodzi o prezydrnta i sowę, to są... Um... Troszkę dziwni xD

Zapomniałabym ! Sara! Ona jest... Ehhh, zachowuje się jak dziecko >.> . Ale nie, nawet jest fajna. I ja się nie dziwie, żże się tak wkurzyła. Jakby ktokolwiek się dowiedział, że ma się z nim ożenić... (No, ja bym zemdlała na miejscu :V)

No i Robotnik. W gry jest kurcze dobry. (I jaka to była kurcze gra?!?!) A ten Metal to na serio fajny pomysł. Szkoda że nie wypalił... Chociaż w sumie... W połowie nawet, winc gratulacje. Czemu on chciał ślubu z Sarą? No jemu chyba wtedy kompletnie odbiłbio xd. Ale te jego oczka ^^

Jak już mówiłam, to jest super animacja. I szczerze chciałabym takich więcej, pomimo, że to było tak dawno wyprodukowane. I like it.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Jedna z tych animacji, które można co chwilę oglądać. Fajna fabuła i genialne postacie. Robotnik i Sara? Kocham.
Osobiście cieszę się, że nie ma kontynuacji. Byłyby to odgrzewane kotlety, a lepiej chyba zostawić niedosyt, niż się przejeść i mieć dosyt.

Awatar użytkownika
Kolega

Ja do tej pory mam baaardzo mieszane uczucia. Pierwszy raz przestałem oglądać po jakichś 12 minutach. Odrzuciły mnie piskliwe głosy bohaterów, głupawe kwestie mówione, odrzucające "anime-projekty" ludzkich postaci (w ogóle tej całej Sary nie byłem w stanie znieść). Za to spodobała mi się muzyka w filmie, ale nie było to w stanie przeważyć negatywów. Jakiś czas pózniej dowiedziałem się o fanowskim "re-dubbingu" filmu. Co mnie trochę zdziwiło (jeszcze bym zrozumiał, gdyby był w innym języku niż angielski, ale ten był całkowicie po angielsku). Obejrzałem... I stwierdziłem, że głosy są lepsze niż w oryginale! No dobra, ujmijmy to może tak - były dużo mniej irytujące. Co jednak wystarczyło,żebym dał drugą szansę filmowi.

Na szczęście potem było lepiej. I nawet dałem radę obejrzeć go do końca. Doprowadziło mnie to niestety do takiej konstatacji, że Sonic OVA błyszczy szczególnie tam, gdzie dużo się dzieje między postaciami "growymi", pod warunkiem, że za dużo nie gadają (bo zazwyczaj mają do wygłoszenia dość głupie kwestie). Zdarzało mi się czytać opinie na Sonic Retro, że film jest świetny dlatego, ze najlepiej pokazuje złośliwą naturę Sonica, która pózniej (zwłaszcza w grach) zagubiono - z tym się akurat nie zgodzę, bo jakoś nie uważałem nigdy "pierwiastka palanta" w Sonicu za rzecz szczególnie pociągającą czy interesującą (a owszem, był on obecny w róznych mediach, szczególnie na początku w komiksach Archiego).

Konkludując... Kurcze, ciężko mi jakoś mocno polecić ten film albo go odradzić. Na pewno nie jest to tragedia pokroju pilotażowego odcinka kreskówki z Bubsym (którego po trzech minutach wyłączyłem i nie byłem w stanie dalej oglądać) ani Resident Evil: Degeneration (po obejrzeniu którego miałem wrażenie, że robił go ktoś kto znał serię gier, ale kompletnie nie miał pojęcia, jak się robi film). Sonic OVA ma swoje dobre strony, jest w jakimś stopniu atrakcją dla fana postaci/serii gier... No ale cierpi na różne braki i niedoróbki.

Tytuł: Sonic the Hedgehog: The Movie
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Witam, Otóz na youtubie znalazłem tłumaczenie (napisy) Sonic OVA.

Link:

https://www.youtube.com/watch?v=l3b4_pUX2vs

Profil na Scratchu https://scratch.mit.edu/users/MilesTailsProwerX/

profil na retroachivements: http://retroachievements.org/user/Psiki

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:

Nie chce ci nic mówić, ale ten sam filmik z napisami podałem w samym temacie...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

PepsiMan pisze:
Cytuj:

Nie chce ci nic mówić, ale ten sam filmik z napisami podałem w samym temacie...

Sorki nie wiem czemu, ale mi sie ten film nie ładuje :/

https://zapodaj.net/4780f5440f104.png.html

Profil na Scratchu https://scratch.mit.edu/users/MilesTailsProwerX/

profil na retroachivements: http://retroachievements.org/user/Psiki

Szukaj:
 [ Posty: 15 ] 

więcej linków