Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sonic IDW - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Opiekun

Dane użytkownika: Dane użytkownika
W związku z nową serią komiksową, przedstawiam państwu specjalny temat, gdzie możemy podyskutować o wiadomościach, zapowiedziach i samych komiksach.

Właśnie wyciekła okładka drugiego tomiku w wersji "variant".
Obrazek

Tyson znowu dostarcza jakościowego contentu. :)

    
Ejże! Planeta została w dole!

Tytuł: Re: Sonic IDW - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Opiekun

Myślę, że można poruszyć temat nadchodzącej postaci. Tak, chodzi o Tangle the Lemur.
Obrazek

Postać potwierdzono 24 stycznia, a później ujawniono jeszcze parę informacji.

Obrazek

Tutaj jej... "szkic"? Coś takiego.
Muszę przyznać, jej design mi się nawet podoba. Idealnie komponuje się z jej charakterem.

Tangle jest otóż postacią bardzo podobną do jeża. Spotykałem się nawet z twierdzeniem, że jest ona jego "bratnią duszą" w niejednym temacie się z nim zgadzającą.
Dosłownie, można ją wręcz nazwać żeńską wersją Niebieskiego! Tylko, że będącą lemurem... Z ogonem zdolnym się normalnie bić...

Wśród udostępnionych informacji możemy się dowiedzieć, że jest tak samo heroiczna i nieustraszona jak niebieski jeż, dorównując mu wysportowaniem i zręcznością! (Czyżby szybkością też mu dorównywała? Dowiemy się z czasem.)

Twórcą tej postaci jest Tyson Heese z udziałem Flynna. (zgodnie z odpowiedzią na Twitterze właśnie na ten temat)

Co sądzicie o tej postaci biorąc pod uwagę dotychczasowe informacje? Zainteresowała was?Zniechęciła? A może czekacie na Manie 2?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Heh... brzmi bardzo w stylu ałtoreczek. "Moja oryginalna postać jest bratnią duszą Sonica i tez jest tak samo odważna jak Sonic i tak samo silna jak Sonic i Sonic od razu się w niej zakocha bo ona jest nawet szybsza od niego!"

Ale tak poza tym faktem to jestem ciekaw jak ją zrealizują. Ja cały czas ubolewam nad starymi postaciami, których już zapewne nie zobaczę więc póki co Tangle jest na drugim planie :P Najciekawsze jest w sumie to że planują ją wprowadzić w numerze bodajże czwartym czyli w tym samym co pojawia się też Blaze... która też jest tak samo heroiczna i nieustraszona jak niebieski jeż, dorównując mu wysportowaniem i zręcznością

Naprawdę jestem do tego wszystkiego średnio nastawiony. Nie rozumiem czemu nie mogli po prostu kontynuować wydawania starych przygód ze starymi bohaterami tylko pod nowym wydawnictwem (obstawiałbym kwestie prawne, ale w sumie te postacie raczej nie należą do archie, a nawet jeśli to już Penders udowodnił że bardzo łatwo można te postacie im zabrać :P ) A tak to podejmują ryzykowny krok. Jeżeli te komiksy chciały się promować przy pomocy Forces no to trochę strzał w kolano. Budowanie uniwersum od nowa na bazie najbardziej rozczarowującej fabularnie gry, która w pewien sposób olewa wszystkie inne gry w serii (gdzie są ludzie?! Mam nadzieje że komiksy o nich nie zapomną... ) nie jest dobrym pomysłem...

Heh i coś mi teraz przyszło do głowy. Postać która jest bratnią duszą i jest w stanie niektórych rzeczach dorównać Sonicowi? Biedny Tails... chyba już nigdy nie wyjdzie ze swojej obecnej pozycji. Nawet w komiksach chcą go zastąpić :P

-- 28 sty 2018, 16:24 --

A jeszcze co do bazowania na Forces: mam nadzieje że Mobius nie będzie od teraz jednym kontynentem z kilkoma lokacjami i miastem o wdzięcznej nazwie "Miasto". Dlatego właśnie opieranie się na Forces to błąd...

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
A jeszcze co do bazowania na Forces: mam nadzieje że Mobius nie będzie od teraz jednym kontynentem z kilkoma lokacjami i miastem o wdzięcznej nazwie "Miasto". Dlatego właśnie opieranie się na Forces to błąd...

Cóż, w Forces też nie pojawiły się wioski, które Sonic ruszył ratować, więc jest różnica. :D

A tak na poważnie, oby faktycznie tak nie było...
Cytuj:
Nie rozumiem czemu nie mogli po prostu kontynuować wydawania starych przygód ze starymi bohaterami tylko pod nowym wydawnictwem

Chyba ten temat już przerabiano. Komiksy Archie były zbyt zaawansowane.
Choć nie zaprzeczę, z chęcią bym zobaczył ostatnią część Mega Drive - "Overdrive". Ale to już chyba złudne marzenia...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Na pierwszy tom będziemy czekać około 3 miesiące
:senny:

Jak jakaś firma to przetumaczy na Polski to kupuję :znudzony:

Czyli ta nowa postać będzie 2 postacią w serii , która będzie rozpoznawalna z tego że jej ogon coś robi :(

PS: Ja czekam na Sonic adventure 2 Mania XD

Profil na Scratchu https://scratch.mit.edu/users/MilesTailsProwerX/

profil na retroachivements: http://retroachievements.org/user/Psiki

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Chyba ten temat już przerabiano. Komiksy Archie były zbyt zaawansowane.

No niby tak ale można zrobić coś w stylu soft rebootu jak w archie 252. Zostawić postacie ale na nowo wprowadzić w świat i dokonać pewnych dalekosiężnych zmian. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Być może nawet była taka możliwość ale sami twórcy są już znudzeni i chcieli spróbować czegoś nowego

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Opiekun

Ujawniono design Rougha i Tumble, dwóch antagonistów z którymi Sonic (& Knuckles) skonfrontuje się w numerze 3.
Obrazek
Rough to ten po prawej, Tumble po lewej.

Zgodnie z Davidem Marriotte, są to "niezależni agenci, bardziej zbiry niż geniusze, jednak wystarczająco silni aby zostać czyimiś sługusami za jakiś czas."

Źródło

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Innymi słowy zastępstwo za Nacka i spółkę ( a przy okazji wręcz krzyczy od nich Sleet i Dingo)

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Opiekun

Wiecie co? Co do designu Tangle nie jestem nadal przekonana... tak oni bardzo mi się podobają! Szczególnie Tumble i te jego żółte oczy.

Awatar użytkownika
Opiekun

Davir pisze:
Ujawniono design Rougha i Tumble, dwóch antagonistów z którymi Sonic (& Knuckles) skonfrontuje się w numerze 3.
Obrazek
Rough to ten po prawej, Tumble po lewej.

Zgodnie z Davidem Marriotte, są to "niezależni agenci, bardziej zbiry niż geniusze, jednak wystarczająco silni aby zostać czyimiś sługusami za jakiś czas."

Źródło

Wyczuwam w nich MASYWNY potencjał na ciekawych rywali będących bardziej w swoim rodzaju comic relief'em.

    

Awatar użytkownika
Moderator

Obstawiam wątek, że Tangle z nimi działała.

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:

Szczerze? Jak już tylko przeczytałem te "Rough and Tumble" przy opisie trzeciego numeru to mi także od razu się skojarzyło z Tangle. Ich imiona pewnie także odnoszą się do ich zdolności (czyt. siania rozróby).
Jak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się w kwietniu. Albo później.

Awatar użytkownika
Opiekun

Davir pisze:
Cytuj:

Szczerze? Jak już tylko przeczytałem te "Rough and Tumble" przy opisie trzeciego numeru to mi także od razu się skojarzyło z Tangle. Ich imiona pewnie także odnoszą się do ich zdolności (czyt. siania rozróby).
Jak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się w kwietniu. Albo później.

Rough... Tough!
Tumble... Rumble!

Świetna gra słów. Teraz to sobie uświadomiłem. ;)

    

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Niekoniecznie gra słów bo zarówno rough jak i tumble znaczą coś po angielsku. Rough i Tough mają podobne znaczenie z resztą tak samo Tumble i Rumble więc tak naprawdę mogliby się nazywać Tough i Rumble, ale to brzmi gorzej xd

Jeszcze co do tego pomysły, że kiedyś pracowali z Tangle. To mogłoby uczynić z nich nieco ciekawsze postacie. Bo póki co to jest po prostu kolejny zespół najemników, który prawdopodobnie będzie ciągle wykazywał się niekompetencją i pewnie cały czas będzie zatrudniał ich Eggman, bo innych pracodawców nie ma :P

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
Bo póki co to jest po prostu kolejny zespół najemników, który prawdopodobnie będzie ciągle wykazywał się niekompetencją i pewnie cały czas będzie zatrudniał ich Eggman, bo innych pracodawców nie ma :P

Kto wie, może pojawi się jakiś nowy groźny wróg który ich zatrudni. :D

A przy okazji, doszło do małej pomyłki z ich imionami na Kotaku, który poprawiono już kiedy ujawniłem informację wam. Rough to ten mały, kiedy Tumble to ten duży.

-- 17 lut 2018, 15:10 --

A jeszcze co do tej gry słów: Ich imiona odnoszą się do "rough-and-tumble", które oznaczają "szamotanina", "przepychanki", ewentualnie "bezład".
Może ta dwójka będzie się kłócić między sobą? A może po prostu chodzi o ich chęć rozróby?

Kwietniu, przybywaj!

Szukaj:
 [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

więcej linków