Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w czwartym kwartale bieżącego roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sonic IDW - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Opiekun

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Davir pisze:
A jeszcze co do tej gry słów: Ich imiona odnoszą się do "rough-and-tumble", które oznaczają "szamotanina", "przepychanki", ewentualnie "bezład".
Może ta dwójka będzie się kłócić między sobą? A może po prostu chodzi o ich chęć rozróby?

Kwietniu, przybywaj!

Hmmmm... Flip i Flap w edycji złoczyńców? Czyżby? :D

    
"What is wrong with parents?" ~ Książę Harry na temat Fortnite.

Awatar użytkownika
Opiekun

Ktoś chce majowy powiew?
No, komiks piąty już niestety nie będzie wydany zgodnie z systemem tygodniowym jak to będzie z pierwszymi czterema numerami. Piątka wyjdzie 30 maja.
Obrazek
Kurde, uwielbiam ten styl rysunków jakie widać na okładkach IDW. Tym razem autorem okładki jest chyba Jamal Peppers [zgodnie z informacją z jakiej czerpało SNN].

Tutaj opis:
"Los Doktora Eggmana," Część 1. Po ostatniej walce z Soniciem Eggman ucichł. Jego siły badników nadal sprawiają kłopoty, jednak bez złej, doktorskiej werwy. Co Eggman robił przez cały ten czas? I co się stanie, gdy Sonic to odkryje?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Hmm czyli wygląda na to, że przez pierwsze kilka komiksów doktorek będzie nieaktywny a w piątym numerze wróci z jakimś wielkim planem. Chyba że ta "porażka" o której mowa wydarzy się w poprzednich numerach, ale jako że komiksy łaczą się w Forces to zakładam że nie. A więc... czyżbyśmy
znowu mieli dostać Eggmana, który jest jeszcze bardziej szalony przez porażkę jak w Archie 200?

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Opiekun

Jakim cudem tego nie zauważyłem?
Tego samego dnia w którym ukazano informacje na temat numeru 5, ujawniono też co nieco innych
ciekawych informacji.
Możemy się dowiedzieć, że:
- Ian Flynn nie będzie miał ograniczeń co do historii. (Pytanie tylko, czy chodzi o długość czy ilość? Zakładam to pierwsze) Mówi też, że można traktować pierwszy rok jak jeden wielki arc.
- Określenie "Mobianin" czy podobne nie będą mogły być użyte. Więc świat komiksów nie jest Mobiusem. Poza tym jedynym środkiem transportu który może używać słowa "mobile" jest Eggmobile.
- Oprócz Rough, Tumble i Tangle pojawi się jeszcze jedna postać, którą poznamy jednak dopiero później. Jak na razie nie planuje się wielu nowych postaci.
- Można już zamawiać pre-order.
- Kolorysta Matt Herms dalej będzie pracował przy komiksach z Sonica.
- Sega pozwala na pewne zmiany co do samego Sonica (choć oczywiście są pewne podstawowe restrykcje jak jego kolor, lub nie może nosić spodni).
- Z tego co skumałem, w komiksach ma pojawić się Big. (a przynajmniej coś sugerują...)
- To już wiadomo: na razie nie ma co liczyć na crossover. Jednak zwracają uwagę na pewne interesujące możliwości związane właśnie z crossoverami.
- Komiksy są całkowicie oddzielne od gier! Nie jest to bezpośrednia kontynuacja Forces, jednak oczywiście możemy spodziewać się jakichś flashbacków. Na razie nic nie mówią, bo wchodzą na ścieżkę spoilerów. Możliwe, że szykuje się jednak jakieś bardziej rozwinięte lore.

Więcej szczegółów tutaj.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

O, no proszę. Smucą mnie te ograniczenia typu Mobianin, spodnie czy nawet ten mobile (mam nadzieje że przynajmniej Eggman Nega dostanie unbana XD) Ale z drugiej strony intryguje mnie ten brak nowych postaci i to że historie będą oderwane od gier. Jak będą postacie znane z gier plus te kilka nowych to mysle że jako początek nowej serii jest to dobre. Albo...

FREEDOM FIGHTERS JEDNAK SĄ UWZGLĘDNIENI

Czyli pewnie to pierwsze...

Ciekawią mnie też takie sprawy jak istnienie ludzi czy chociażby to o czym jest ten pierwszy Arc i czemu jest w nim Blaze. Już się nie mogę doczekać kwietnia!

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Opiekun

Na Facebooku ujawniono co nieco nowych informacji:
- Niewykluczone, że oprócz głównej serii pojawią się też inne mniejsze. Zgodnie z słowami Davida Mariotte "Może to brzmieć dziwnie, ale wiele osób chce pracować przy Sonicu!" i na pewno będą chcieli dać im szansę, choć jeszcze nie ma konkretów na ten temat.
- Będą nawiązania do gier. Jednak spokojnie, na pewno nie będą wymagane do rozumienia komiksów. Warto jednak zwrócić uwagę, że mogły nastąpić podobne wydarzenia co w grach. (zapewne historia będzie działa się krótko po tym co znamy z Forces)
- Możliwe, że pojawi się jeszcze parę osób z Archie. Osobiście liczę na Patricka Spaziante.
- Dobra wiadomość dla fanów Tailsa! Lisek będzie użyteczny! (nie to co w Forces. I w sumie od dłuższego czasu w grach)
- Na razie nie ma co liczyć na "Free Comic Book Day" (przyczyną może być zbyt duża ilość komiksów z Sonica w krótkim czasie). Może jednak kiedyś...
- IDW samo nie wie czemu Blaze nie wystąpiła w Forces, choć ma pojawić się w czwartym numerze... A przynajmniej tak zrozumiałem jeden z postów...
- Sonic będzie jeszcze bardziej zarozumiały (albo bardziej "swag"... Nie jestem pewny jak w tym przypadku należy rozumieć "swagger"). David Mariotte sądzi, że jego charakter nam się spodoba.
- Potwierdzono, że do końca 2018 spotkamy się z jeszcze kilkoma postaciami z uniwersum. Nie powiedziano jednak dokładnie którymi. I pojawi się jedna nowa twarz. (albo chodzi o Tangle, albo o tego czwartego "ekskluziwa" o którym wspominałem dwa posty wyżej)
- Wyjaśnia się o co chodziło z brakiem ograniczeń przy historiach u Flynna. Możemy spodziewać się długich historii. (coś jak Shattered World Crisis z Archie? Zobaczymy)
- Oprócz Eggmana, w piątym numerze zadebiutują Chaotix.
- Ponad 10 osób pytało o Wojowników Wolności. Jak na razie nie dostano odpowiedzi. Niby Flynn coś mówił, że ich nie będzie, jednak... Zobaczymy.
- Wprawdzie Mania jest oparta o Klasycznego Sonica kiedy komiksy skupią się na Modernie, jednak możemy spodziewać się nawiązań do tej gry. Inspiracją dla pracowników IDW jest wszystko. No i Mariotte bardzo lubi tą grę.
- Tyson Hesse niestety jest bardzo zajętym gościem. Zdołał zrobić po okładce do czterech pierwszych numerów i... Na razie to tyle. Sam David Mariotte czy Joe Hughes przyznali jednak, że liczą na więcej pracy z nim.
- IDW będzie się ciągnęło. Jest planowana jako seria bez końca (coś jak Archie). Możemy liczyć na interesującą grupę starych i nowych postaci.

Źródło

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Podoba mi się to że ludzie, którzy pracują nad komiksami są przy okazji fanami serii. Tego jednak brakowało przez długi czas w archie i przez to Penders wolał realizować swoje własne dziwne pomysły, których nikt nie chciał od niego kupić. Tak będziemy mieli ludzi, który uwielbiają gry, znają dobrze postacie i potrafią je idealnie przedstawić.

Mój sceptycyzm mija całkowicie. Teraz już wiem, że to będzie dobra seria. Jedyne co sprawi że będę bardziej zadowolony to powrót Freedom Fighters :D

-- 04 mar 2018, 21:41 --

I przy okazji wyjaśnia się sprawa z Forces. Podobne wydarzenia miały miejsce czyli Eggman na jakiś czas przejał kontrolę nad światem (przy pomocy Phantom Ruby lub bez) a teraz Ruch Oporu zwalcza pozostałości bo jego reżimie. W tym czasie zdruzgotany kolejną porażką Eggman szykuje jakiś gruby odwet. Innymi słowy komiks będzie miał okazje naprawić fabule z Forces :D

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Opiekun

IDW coraz bliżej i ujawnia się co nieco na temat numeru 6. Shadow włącza się do gry!

Obrazek

"Los Dr. Eggmana" część 2. Dr. Eggman został zlokalizowany, jednak Sonic nie jest jedynym który go znajduje! Kiedy pojawi się Shadow, po czyjej stronie stanie Sonic?!?"

Wait a second... "When Shadow comes, whose side will Sonic be on?!?"? Czy ja coś źle przetłumaczyłem? Dlaczego Sonic miałby wybierać stronę?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Czyżby Shadow chciał zabić Eggmana a Sonic nie miałby mu na to pozwolić? Myśle że coś w tym stylu bo innej opcji nie widzę

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Opiekun

Konradomorelo pisze:
Czyżby Shadow chciał zabić Eggmana a Sonic nie miałby mu na to pozwolić? Myśle że coś w tym stylu bo innej opcji nie widzę

edżi

    
"What is wrong with parents?" ~ Książę Harry na temat Fortnite.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Jeszcze 2 dni :D

Profil na Scratchu https://scratch.mit.edu/users/MilesTailsProwerX/

profil na retroachivements: http://retroachievements.org/user/Psiki

Awatar użytkownika
Opiekun

A tutaj mały bonus:
Wszystkie dotychczasowe okładki numeru 1 (nie biorę pod uwagę nieznacznych recolorów)
Obrazek
Tyson Hesse
Obrazek
Tracy Yardley
Obrazek
Natalie Fourdraine
Obrazek
Rafa Knight
Obrazek
Kieran Gates
Obrazek
Edwin Huang (tutaj akurat nie ma renderu, więc pewnie strona w rzeczywistości ma kolorystykę tak jak pozostałe)
Obrazek
Devin Kraft (tutaj tak samo)

A tutaj mam jeszcze mały bonus: podstawowa okładka numeru 2 w wykonaniu Tysona Hesse. Okładki od tego pana w numerach 1-4 mają podobno łączyć się w jedną całość.
Obrazek

Poza tym jeżeli ktoś nie może się doczekać tego 4 kwietnia, to na Sonic News Network może znaleźć pierwsze pięć stron debiutującego numeru. Tutaj podam tylko autorów pierwszej historyjki.

Scenariusz: Ian Flynn
Ołówki: Tracy Yardley
Atrament: Jim Amash i Bob Smith
Kolory: Matt Herms

Jak widać, mamy tutaj głównie gwardię z Archie! Wyjątkiem jest tylko Bob Smith.
I tak, styl jest w pewnym stopniu podobny do Archie, choć widać różnice.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Te pierwsze kilka stron zapowiada się naprawdę super. Klimat praktycznie ten sam co w archiem (tyle że postacie wyglądają bardziej jak te z Forces :P) no i poza tym wracają jednak stare dobre badniki z ery Colors! Już nie mogę się doczekać tych pierwszych numerów. Moje obawy całkowicie mijają :D

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Davir pisze:
A tutaj mały bonus:
Wszystkie dotychczasowe okładki numeru 1 (nie biorę pod uwagę nieznacznych recolorów)

A tu mój mały ranking:

Kieran Gates>Edwin Huang>Tyson Hesse>Rafa Knight>Devin Kraft>Tracy Yardley>Natalie Fourdraine
(kobitka ma u mnie najmniej plusów).

Parę słów ode mnie – cała otoczka wydawnictwa IDW mi się niesamowicie podoba, mają w sobie coś co przyciąga uwagę. Biorąc pod uwagę fakt, że zaczynamy tu z Soniciem niejako nową historię (np. w pierwszych numerach kolejno będą wprowadzani przyjaciele i nowe postacie) to poza innymi wiadomymi względami, ma ona też taką zaletę że może przyciągnąć i zainteresować całkiem nowe rzesze odbiorców. A to, że jedną z inspiracji do początków tej serii komiksów była gra i fakt że Flynn i spółka mają już gigantyczne doświadczenie związane z poprzednim wydawnictwem, możemy być pewni że ta przygoda będzie się rozwijała niesamowicie ciekawie i będzie pozbawiona potencjalnych (i czasami niepotrzebnych) zawiłości czy komplikacji.

A propos nowej postaci – jestem trochę zawiedziony, że jej głównym atutem będzie ogon. Zawsze żyłem z tą myślą, że to domena Tails’a, i że jeśli mowa o ogonach to wiadomo o kim mowa. A tu już niebawem okaże się inaczej. Ale to zapewne moje jednostkowe odczucia. Jakby tak dogłębniej się przyjrzeć to i tak tutaj już twórcy chyba nie mieli za dużo pola do popisu – praktycznie każda część ciała została już wykorzystana i przypisana z jakimiś nadzwyczajnymi zdolnościami do jakiejś postaci z uniwersum. Jeśli chodzi o jej wygląd to średnio mi się podoba, choć sam ubiór jest spoko. Oczywiście zagadką wciąż jest fakt kreacji jej charakteru oraz to jak będą wyglądać i jak się rozwiną jej relacje z głównymi bohaterami (np. nie pogardziłbym sytuacją gdzie przez Amy przemawia zazdrość ;D, ale raczej na tego typu okoliczności nie ma co się nastawiać).

Również fakt wprowadzenia w późniejszym czasie drugiego świata mi się podoba.

Davir pisze:
Wait a second... "When Shadow comes, whose side will Sonic be on?!?"? Czy ja coś źle przetłumaczyłem? Dlaczego Sonic miałby wybierać stronę?

No 5-6 to będą chyba przełomowe numery kiedy akcja się rozwinie. Jak najbardziej jest to zastanawiające choć mi w sumie trochę przychodzi na myśl (i chyba niepotrzebnie) Sonic Forces - początkowo Shadow był przeciwko Sonicowi wiadomo dlaczego...

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
początkowo Shadow był przeciwko Sonicowi wiadomo dlaczego...

Czekaj, czy ja coś źle kojarzę?
Spoiler z Forces:
Spoiler:

A co do reszty:
Cytuj:
Kieran Gates>Edwin Huang>Tyson Hesse>Rafa Knight>Devin Kraft>Tracy Yardley>Natalie Fourdraine
(kobitka ma u mnie najmniej plusów)

Oh, dlaczego?
Osobiście uważam, że Natalie Fourdraine ma bardzo ładny styl.
Gdybym miał podać swój ranking to najpewniej podwyższyłbym też trochę Tracy Yardleya, bo jego okładka znacznie bardziej przypadła mi do gustu, na pewno bardziej od Rafy Knighta i szczególnie Devina Krafta. Okładka Krafta jest nawet dobra, ale nie pasuje mi zbytnio do motywu tego numeru.

Cytuj:
Oczywiście zagadką wciąż jest fakt kreacji jej charakteru oraz to jak będą wyglądać i jak się rozwiną jej relacje z głównymi bohaterami (np. nie pogardziłbym sytuacją gdzie przez Amy przemawia zazdrość ;D, ale raczej na tego typu okoliczności nie ma co się nastawiać).

Właśnie mnie też ciekawi ten charakter Tangle w połączeniu z jej mocą.
(zgodnie z informacjami jakie podano, jest wysportowana na równi z Soniciem!)
A co do tej relacji z innymi postaciami to widzę, że jesteśmy we dwójkę. :D

Choć i tak najbardziej mnie ciekawi jej wprowadzenie. W jaki sposób dołączy? Dlaczego akurat razem z Blaze? Może pochodzi z wymiaru Sol? Nie, to by było zbyt proste...

Cytuj:
możemy być pewni że ta przygoda będzie się rozwijała niesamowicie ciekawie i będzie pozbawiona potencjalnych (i czasami niepotrzebnych) zawiłości czy komplikacji.

O tak, Flynnem nie ma co się martwić. To nie Penders, który wprowadził aż za dużo postaci i aż za bardzo odchodził od materiałów źródłowych.

Szukaj:
 [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

więcej linków