Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 12 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amy (Rosy, Sally kto jak woli) Rose
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Hmmmmm... Kogoś tu brak...

Obrazek

No właśnie! A zatem lecim, Shall we?

Amy Rose, bądź jak kto woli Rosy the Rascal (także Sally, ale tak jej nazywać nie polecam bo pomylić łatwo z tą "Acorn") to chyba najbardziej znana kobieca postać jaką można znać z kochanego świata niebieskiego jeża. Zadanie bojowe dla was to zrobienie co nie co o niej. Ja dziś zajmę się ciekawostkami o niej:

- Amy miała trudne dzieciństwo. Jej ojciec Zginął dość wcześnie u jej życia, a wiele lat później matka został zabita przez samego Metal Sonica

- Classic Amy wcale nie ma fryzury podobnej do Classica bez powodu. Przyszykowała się tak...

- ...Bo wiedziała że go spotka dzięki magicznym kartom [pisz niżej, jeśli pamiętasz jakie]

- Amy cierpi na prosopagnosię (problem z odróżnianiem ludzi)
Tak wiem. Geniusz ze mnie, ale chciałem podać nazwę tej choroby bo nie każdy wie.

- Taki bardziej SonAmy smaczek: Sonic nie ucieka od Amy bo się jej boi. Robi to po to, by sprawdzić ją w tym co najbardziej kocha - bieganiu. Tak samo miał Tails. Trochę se pobiegał by powstały przy nich dobre relacje (Może w Sonic X niebieski widział lisa i z ciekawości poleciał przed nim szybko, by zobaczyć w jakim czasie go dogoni? Ciekawa teoria co nie?). Więc prawdopodobnie Sonic chcę by Amy się też trochę nabiegała (jak nie więcej) by ich relacje przeszły na dalszy poziom. Cwaniak z niego...

- Amy uczyła młode dziewczyny, które potrzebowały różnej pomocy. Czyżby studia psychologiczne?

- Boom Amy jest liderem ekipy, bo bez niej by nic nie zdziałali. Sticks to psychol a Chłopaki są dość niekompetentni

- Wiele dziewczyn nie ma bliższych kontaktów z Soniciem, bo wie że Amy już dawno się w nim zakochała (są wyjątki... Przykładowo Rouge ale ona to flirtuje by sobie podwyższyć ego.)

- W Rise of Lyric Knux miał dość ciekawą sytuację z Amy Ciekaw jestem, czy są z nimi shipy... dam znać potem jak coś poszperam!

- W Sonic Black Knight Niebieski zaprosił Amy na małą kolację, ale ta ścigała go młotkiem, bo mu nie wierzyła. Nie ma się co dziwić...

Mini galeria:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tytuł: Re: Amy (Rosy, Sally kto jak woli) Rose
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
- Amy miała trudne dzieciństwo. Jej ojciec Zginął dość wcześnie u jej życia, a wiele lat później matka został zabita przez samego Metal Sonica

Em, a to skąd? W sensie być może i miała trudne dzieciństwo ale nie jest możliwe by jej ojciec został zabity przez Metal Sonica kiedy ten po raz pierwszy pojawił się na Little Planet w Sonic CD. Być może mówisz o jakimś komiksie xd

Co do samej postaci to uwielbiam Amy! Zwłaszcza w Sonic X gdzie jest jej na dobrą sprawę najwięcej. Jej charakter mamusi z Sonic Boom jest spoko ale nic nie przebije psychopatycznej, ale jednocześnie miłej i pomocnej jeżycy, która jest w stanie zabić Sonica by ten za nią wyszedł :D

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Awatar użytkownika
Administrator

Po pierwsze chyba źle wyjaśniłem: nie ojciec a matka. Przyczyna zgonu ojca jest nieznana. Wiem tylko że jest to potwierdzone kanonicznie. Źródła nie znam niestety

Awatar użytkownika
Opiekun

Nie no ciekawe fakty nie powiem ;D

Cytuj:
Taki bardziej SonAmy smaczek: Sonic nie ucieka od Amy bo się jej boi. Robi to po to, by sprawdzić ją w tym co najbardziej kocha - bieganiu. Tak samo miał Tails. Trochę se pobiegał by powstały przy nich dobre relacje (Może w Sonic X niebieski widział lisa i z ciekawości poleciał przed nim szybko, by zobaczyć w jakim czasie go dogoni? Ciekawa teoria co nie?). Więc prawdopodobnie Sonic chcę by Amy się też trochę nabiegała (jak nie więcej) by ich relacje przeszły na dalszy poziom. Cwaniak z niego...

Noooo, to ja bym nie miała szans na przyjaźń bo bym go za cholerę nie dogoniła xD Chyba, że liczą się dla niego chęci :P To tak na marginesie.

Ale przyznam się, że myślałam, że on przed nią ucieka bo po prostu...mu się nie podoba. Lubi ją ale woli żeby została jego przyjaciółką a nie dziewczyną[poza tym jakby chłopak za każdym razem tak na mnie reagował jak ona gdyby mnie widział to też bym uciekała xD]. Ale SonAmy ma większą szansę na bycie ,,canon'' niż jakikolwiek inny ship, który shipuję. Ale będą wojny xD

Cytuj:
Amy Rose, bądź jak kto woli Rosy the Rascal

A Rosy to nie była pierwsza wersja Amy? W sensie ta w zielonym? Bo potem w komiksach ze Scourgem, Rosy była przedstawiona jako ,,Anti-Amy'' tylko taka bardziej...psychopatka. W końcu Anti chociaż Amy czasami się zachowuje dość...agresywnie.

Cytuj:
(także Sally, ale tak jej nazywać nie polecam bo pomylić łatwo z tą "Acorn")

Sally? A to skąd się wzięło? Bo Acorn to chyba każdy zna.

Cytuj:
Amy cierpi na prosopagnosię (problem z odróżnianiem ludzi)

To by wyjaśniało czemu myli Sonica z Silverem bądź Shadowem I tak powstało ShadAmy...xD

Cytuj:
Boom Amy jest liderem ekipy, bo bez niej by nic nie zdziałali. Sticks to psychol a Chłopaki są dość niekompetentni

Podobno już nie jest taka przesłodzona w BOOM! ale nie byłabym sobą jakbym tego nie napisała...I tak jej nie lubię xD A co do niekompetencji to nie oglądam tego serialu więc nie wiem.

Cytuj:
W Sonic Black Knight Niebieski zaprosił Amy na małą kolację, ale ta ścigała go młotkiem, bo mu nie wierzyła. Nie ma się co dziwić...

Ot co xD

Cytuj:
Wiele dziewczyn nie ma bliższych kontaktów z Soniciem, bo wie że Amy już dawno się w nim zakochała (są wyjątki... Przykładowo Rouge ale ona to flirtuje by sobie podwyższyć ego.)

Przydałaby się jakaś dziewczyna, która by jej zrobiła na złość ;D Ale taka, która by sobie z Amy poradziła bo jej humorki i młoteczek to...no.

Cytuj:
Ciekaw jestem, czy są z nimi shipy... dam znać potem jak coś poszperam!

No jak nie jak tak. Na DeviantArcie natrafiłam na jeden profil z tym shipem z Sonic Boom! A potem to już masa obrazków w polecanych[dawno to było...]Ship się zwie Knuxamy :)

Tutaj rejestracja...nie znoszę painteresta za to:

https://pl.pinterest.com/vannessavannel ... y/?lp=true

https://www.pinterest.co.uk/Aniwis245/knuxamy-3/

https://www.pinterest.co.uk/graceroszell/knuxamy/

DA:

https://www.deviantart.com/?section=&gl ... y&offset=0

Wielu jest rysowanych tak jak rysuje każdy na początku ale klikając w każdy rysunek wyskakują polecane więc...

Grafika:

https://www.google.pl/search?q=knuxamy& ... 26&bih=631

Jak ktoś chce sobie popatrzeć to proszę :)

The world is so cold, now that you've gone away❤

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ekhem.
Cytuj:
Sally? A to skąd się wzięło? Bo Acorn to chyba każdy zna.

W swojej pierwszej grze nasza Amy dostała 3 imiona:
1. Od Japończyków - Rosy the Rascal
2. Od Europejczyków - Amy Rose (jest do dziś)
3. A Amerykanie nazwali ją Sally
Czemu? Nie mam zielonego pojęcia :p
(Uwaga! Nie jestem w 100% pewien, że tak jest, ale z tego co pamiętam to właśnie tak. Na wszelki wypadek poszukajcie se więcej w netach :p)

A teraz co ja sądzę o Amy:

Jest to druga najlepsza postać kobieca w całym Sonic'u, i jedna z w ogóle najlepszych. Nie mam co o niej dużo mówić. Jak to powiedziała pewna youtuberka - Amy albo się, nienawidzi albo kocha - i ja ewidentnie to drugie. Gdyby jej nie było... to pewnie byłby ktoś inny XD, ale ta postać jest świetna.

A i jeszcze
Spoiler:

Spoiler:

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
Jest to druga najlepsza postać kobieca w całym Sonic'u, i jedna z w ogóle najlepszych. Nie mam co o niej dużo mówić. Jak to powiedziała pewna youtuberka - Amy albo się, nienawidzi albo kocha - i ja ewidentnie to drugie. Gdyby jej nie było... to pewnie byłby ktoś inny XD, ale ta postać jest świetna.

A jeśli mogę wiedzieć jaka jest pierwsza? ;D

Cytuj:
Tylko SonAmy!!!

Ze względu na moje mieszane uczucia co do Amy nie popieram entuzjazmu xD Ale muszę przyznać, że kilka artów z tego shipu posiadam. Niektóre są bardzo fajne.

W swojej pierwszej grze nasza Amy dostała 3 imiona:
1. Od Japończyków - Rosy the Rascal
2. Od Europejczyków - Amy Rose (jest do dziś)
3. A Amerykanie nazwali ją Sally
Czemu? Nie mam zielonego pojęcia :p
(Uwaga! Nie jestem w 100% pewien, że tak jest, ale z tego co pamiętam to właśnie tak. Na wszelki wypadek poszukajcie se więcej w netach :p)

Europejska nazwa najlepsza zdecydowanie. Lubię imię Amy :P I pasuje do niej.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
A jeśli mogę wiedzieć jaka jest pierwsza? ;D

Lol no XP
A tak serio to jest to nasza ulubiona kotka Blaze :3

A lubię Sonamy bo to jedyny prawilny ship w Sonic'u :p

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
Lol no XP
A tak serio to jest to nasza ulubiona kotka Blaze :3

Kurde mogłam się domyślić xD Stawiałam na kogoś innego...

Cytuj:
A lubię Sonamy bo to jedyny prawilny ship w Sonic'u :p

Nie wyobrażam sobie ich jako małżeństwa. Amy i zapomniana rocznica ślubu? Oj nie...Poor Sonic.
W mojej skromnej opinii-nie pasi mi Amy za bardzo do Sonica z pewnych powodów. Ale co kto lubi :P

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ślub? Nie. Mi chodziło, że to dobry ship w sensie chłopak i dziewczyna, bo nie wyobrażam sobie tgo dalej :p

Cytuj:
Kurde mogłam się domyślić xD Stawiałam na kogoś innego...

A za to teraz ja mogę wiedzieć na kogo? :p

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
A za to teraz ja mogę wiedzieć na kogo? :p

Stawiałam na Rouge. Bo wielu ją lubi.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Może (na pewno) masz rację, ale ja jestem inny XP

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
Może (na pewno) masz rację, ale ja jestem inny XP

Każdy ma inny gust :> Ja ją tylko lubię rysować.

Szukaj:
 [ Posty: 12 ] 

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków