Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czas bycia na forum, i zmiana w rangach.
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Pomyślałem także o tych sesjach i mam pomysł, żeby wstawić dla was licznik z długością trwania sesji. Wiadomo, że czas sesji się resetuje po każdym odświeżeniu przeglądarki, więc można by było gdzieś na rogu forum wstawić taki minutnik, który będzie nastawiony na 60 minut i za każdym odświeżeniem przeglądarki będzie się resetował. Myślę, że będzie to dość przydatna rzecz przy pisaniu postów na forum.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Panie kolego. Wyśmiewasz mój niski stosunek postów per dzień? To ja pozwolę sobie porównać ilość postów na Discordowym czacie - 107 do 6148 w tym momencie i to też nie wliczam ani poprzedniego serwera, ani pierwszego czatu jeszcze na forum. To tak w ramach ciekawostki. Jestem byłym moderatorem tego forum i widziałem na nim wiele rzeczy, reagowałem gdy działo się źle (na przykład co to tam jeszcze moderacji nie było, a po nocach forum nie było pilnowane). Brałem udział w wielu walkach i Wielkim Rozłamie. Jestem ze starej ekipy. Wiesz ile świetnych chwil tutaj spędziłem z tymi ludźmi? Wiesz ile goryczy, żółci i smrodu było tutaj przerzucone? To ja biegałem tu z łopatą. Między innymi. Chcesz mi odmówić doświadczenia? Chociażby dlatego uważam, że tacy użytkownicy powinni mieć coś więcej, niż "kolegę". Zgodzisz się teraz ze mną czy według Ciebie jestem świeżakiem?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Tak, ale nic takiego nie napisałem co mogłoby świadczyć o naśmiewaniu się, ani tego że jesteś świeżym forumowiczem. I podkreśliłem przecież fakt, że prawdopodobnie dobrze znasz się z ludźmi z forum, stąd mówisz o swoim doświadczeniu. Mi chodziło bardziej po prostu o liczbę postów. Nie ukrywajmy - to są z jednej strony zwykłe statystyki, ale z drugiej strony taka oznaka tego, że tu byłeś i zostawiłeś swój ślad. Taki namacalny dowód. Rozmowy na uboczu - okej jest czat, pw, inne komunikatory, rozwiązywanie problemów na uboczu okej - nikt ich przecież nie chce widzieć. Ale samo forum i pisanie na nim ma to do siebie że nie jest ulotne i można na nie wnieść wiele dobrego ;]. A i widzisz - czat a forum to są jednak dwie różnie rzeczy, nie porównujmy tego.

Tails pisze:
Pomyślałem także o tych sesjach i mam pomysł, żeby wstawić dla was licznik z długością trwania sesji. Wiadomo, że czas sesji się resetuje po każdym odświeżeniu przeglądarki, więc można by było gdzieś na rogu forum wstawić taki minutnik, który będzie nastawiony na 60 minut i za każdym odświeżeniem przeglądarki będzie się resetował. Myślę, że będzie to dość przydatna rzecz przy pisaniu postów na forum.

Chciałbym jak najwięcej z tego korzystać, aczkolwiek uważam że byłoby to trochę niepraktyczne. Jakbym miał się zabierać do napisania czegoś naprawdę długiego to zrobiłbym to chyba najpierw w wordzie ;].

Awatar użytkownika
Administrator

Ludzie, te rangi są po to by określić kto więcej postów napisał, a kto mniej. Każde forum ma ten system rozdawania rang biorąc pod uwagę liczbę postów napisanych przez danego użytkownika. Co do zmiany statystyk co do zdobycia każdej rangi to musi być zmienione z tego względu, że nasze forum jest już o wiele większe i jest o wiele większa aktywność w porównaniu do czasów, kiedy to forum było otwierane. Te statystyki nie były zmieniane od założenia naszego forum czyli mają już prawie 5 lat, a przez ten okres czasu dużo na naszej stronie się zmieniło.

Te zmiany, które wprowadzimy będą na wiele następnych lat jak i nie na stałe. Ten próg co jest teraz specjalnie był aż tak niski, ponieważ po pierwsze nie wiedziałem czy w ogóle te forum się rozwinie bo wcześniejszy mój projekt nie wypalił i do dzisiaj stoi pusty, po drugie nie wiedziałem jaki próg nastawić bo dopiero co się uczyłem, a po trzecie specjalnie taki niski próg dałem by zachęcić nowych do pisania przynajmniej trochę. Teraz ten próg jest śmieszny, ponieważ patrząc na to jaka jest aktywność na naszym forum to większość, która chce u nas pisać to bez większego problemu najwyższą rangę może zdobyć w pare dni.

Więc zmiana progu jest konieczna i nie obejdzie się to bez obniżenia tych rang, dodamy więcej rang z pewnością, nie wiem czy w ogóle jakakolwiek stara ranga zostanie, ponieważ mamy zamiar wymienić wszystkie nie stałe na nowe. Może nawet po tej zmianie będzie większa aktywność na naszym forum.

Proszę nie kłóćcie się kto ma większe, a kto mniejsze doświadczenie, ponieważ te rangi nie mają na celu określać waszego ogólnego wkładu w nasze forum tylko one określają wkład jaki w postaci postów u nas wnieśliście. U nas nie ma żadnego systemu odznaczania, kto więcej na forum zrobi pomijając posty i po prostu inny wkład jest pomijany. Każdy moderator wie, że będąc na danym stanowisku nie ma nagród, bez wyjątku jakie stanowisko każdy z nas pełni. Te miejsce jest z wolnej woli danej osoby zajmowane i pracę jaką wkłada też nie jest z żadnego wielkiego przymusu wykonywane. Oczywiście czasami wymagam by coś na forum zrobić no ale jak ktoś stanowisko pełni to i coś musi na nim robić.

Jesteście fanami i moim zdaniem ten temat z wyróżnieniami nie powinien się pojawić bo nie po to tutaj chyba przychodzicie. Jeżeli już jakiś nagród każdy z was szuka to proszę bardzo, macie forum gdzie możecie porozmawiać sobie o tym co lubicie i kochacie i nie musicie nigdzie się "włóczyć" po stronach typu jeja, facebook czy innych w tym rodzaju i szukać sobie konta do rozmów w wielkim świecie.

Dlatego jeżeli są osoby, które tą zmianą rang będą pokrzywdzone to na pewno nie będę ich podwyższał, ale mogę dać rangę byłego moderatora, która będzie oznaczała że ta osoba była tym moderatorem, ma jakieś doświadczenie na tym stanowisku i coś na nim robiła. Bo dla tych co malutko zrobili to nawet tej rangi nie dostaną. To, kto ile zrobił mogę sprawdzić w dzienniku moderacji, gdzie pisze w szczegółach kto co robił.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

W sumie część i tak zapewne nie przywiązuje większej wagi do rang, ale skoro są one niejako wyznacznikiem tego ile dana osoba poświęca się forum to moim skromnym zdaniem powinny być nieco lekko zmodyfikowane.

Coś w tym stylu:

1. ranga: 0-19 postów
2. ranga: 20-99 postów
3. ranga: 100-499 postów
4. ranga: 500 postów i wzwyż

Tails pisze:
Proszę nie kłóćcie się [...]

Ani mi to w głowie! :]

Awatar użytkownika
Administrator

Jutro jest konferencja i te rangi będziemy obgadywać. Wymyślimy razem nazwy co do rang, obgadamy progi oraz ile ich będzie. Jak będą co do nich wątpliwości to też zapraszam na jutrzejszą rozmowę. Termin jest zapisany w ogłoszeniach, na czacie też zaraz napiszę.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Tails pisze:
Jutro jest konferencja i te rangi będziemy obgadywać. Wymyślimy razem nazwy co do rang, obgadamy progi oraz ile ich będzie. Jak będą co do nich wątpliwości to też zapraszam na jutrzejszą rozmowę. Termin jest zapisany w ogłoszeniach, na czacie też zaraz napiszę.

Moze ranga "Twórca" i usuniecie rangi youtuber. range tworca dostawal by ten kto by mial kanal na yt, strone www itp.

Kanal na YT: https://www.youtube.com/channel/UCXTlpD ... G4uffmo-NA

Profil na Scratchu https://scratch.mit.edu/users/MilesTailsProwerX/

Szukaj:
 [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków