Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w czwartym kwartale bieżącego roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 7 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komentarze w ogłoszeniach, serwer forumowy oraz admin
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Zacznijmy może od tego, że ostatnio po głowie chodzi mi pomysł, żeby wam umożliwić pisanie komentarzy w ogłoszeniach. Może, ktoś chce się wypowiedzieć i nie chcę nikomu zabierać tej możliwości. Dlatego zdejmuję blokadę dla wszystkich użytkowników i od teraz możecie pisać swoje zdanie na temat tych ogłoszeń co dla was publikuję. Moja prośba do was jedynie jest taka, żeby wypowiadać się tutaj na temat, nie pisać pustych postów bo chciałbym żeby ten dział był dla wszystkich czytelny.

Coś mi się kojarzy, że wam o tym mówiłem, ale powtórzę informację. Moderatora Tajraka mianowałem na administratora. Moja prośba jest do was taka, żebyście od niego nie wymagali, ponieważ on tutaj jest głównie w celu nauki i praktyki, i może nie wiedzieć wielu rzeczy, więc jak macie jakieś sprawy to możecie do niego iść, ale postarajcie się naszego świeżego admina nie zamęczyć. Na razie nasz fan jest na okresie próbnym i może się jemu te stanowisko nie spodoba i zrezygnuje, albo będzie odwrotnie. Wiem, że czasami mogę mieć zły dzień lub po prostu chcielibyście do kogoś innego się zwrócić z zapytaniem. No to macie taką możliwość.

Następną sprawą jest serwer forumowy, który stoi u mnie w domu prawie gotowy. Nie pisałem wam chyba tutaj o tym pomyśle, więc pozwólcie, że opisze wam jaki mam plan na te wakacje związane z tym serwerem.

Wczoraj był problem z serwerem postimage, gdzie trzymamy nasze wszystkie grafiki forumowe. Myślałem, że serwis wykrył używanie przez naszą stronę ich transferu, ale jednak wyjaśniło się, że zmieniali swój adres na stronie. Stąd wynikły te wszystkie problemy z brakiem grafik na naszym forum. Można powiedzieć, że jeżeli serwer postimage padnie to i nasze forum przynajmniej na cały jeden dzień będzie unieruchomione, ale tak musi być ze względów na hosting, z którego korzystamy i nam limity narzuca. Jak widzicie nasze forum jest zapakowane całą masą grafik i gdybyśmy je wszystkie magazynowali i wam udostępniali z naszego hostingu to w połowie miesiąca najprawdopodobniej limit transferu by nam się skończył. Ogólnie do dyspozycji mamy 30GB transferu na cały miesiąc, zużywamy obecnie do 2GB transferu, który w większości jest zużyty przez bazę danych czyli posty i tematy, które czytacie czy przeglądacie. Jedno tło ma max 3MB, więc transfer 30GB byłby zjedzony szybko przez nas. Jak widzicie wszystko na razie chodzi i najprawdopodobniej nie będzie problemów z nimi przynajmniej do wakacji.

Czemu ja wam to mówię, ponieważ te limity z transferem i nie tylko bo mamy limit i na zużycie procesora i na pamięć ram, nawet na liczbę wejść osób na raz mamy limit do 5 osób. Przez to postanowiłem spróbować stworzyć swój prywatny serwer, który mógłby obsłużyć nasze forum. Będę miał więcej pracy bo trzeba ten serwer ciągle aktualizować, dbać o niego, w razie awarii muszę interweniować jak najszybciej. Zalety tego pomysłu są takie, że wtedy nie mamy żadnych limitów i możemy pełną moc takiego serwera wykorzystać bez żadnych problemów. Nie mówiłem wam jeszcze o tym, ale już prawdę mówiąc od ferii zimowych ten serwer jest gotowy. W ferie zimowe kupiłem serwerek, ustawiłem go, zainstalowałem na nim forum i powiem wam szczerze, że jestem bardzo zadowolony z pracy, ponieważ forum chodzi na nim jak rakieta. Nie wiem jak u was będzie chodziło, ponieważ nie jestem pewien czy łącze 100mbps jest na tyle szybkie w reakcji, żeby dorównać temu hostingowi co mamy, ale spróbować warto.

Ogólnie w serwerze muszę jeszcze pocztę mailową zainstalować oraz zabezpieczyć go np. przed atakami DDos czy Brute Force. Serwer chodzi już w lokalnej sieci w domu i jedynie muszę nasze forum przekierować na publiczny adres, abyście mogli z niego korzystać.

No to teraz pochwalę się wam jaki serwer nasze forum będzie obsługiwał:

HP Thin Client T610
Szczegółowe specyfikacje

Procesor: AMD T56N 1,65 Ghz Dwurdzeniowy
Ram: 2GB (w razie naszych potrzeb mogę zwiększyć do 4 GB)
Dysk: 320 GB HDD
Karta Graficzna: ATI/AMD Radeon HD 6320 (nasze forum nie będzie jej zbytnio używało, ale może w obliczeniach troszkę procesor wspomoże)

Dodatkowe chłodzenie sam zamontowałem by się nie grzał nadmiernie oraz całość będzie chodzić na systemie Linux (jaki to Linux to nie mogę wam powiedzieć)

Planowane jest dla was połączenie internetowe z tym serwerem o prędkości 100/100 Mbps. Czyli będziecie mogli osiągnąć prędkość podczas pobierania i wysyłania danych do serwera z prędkością 100Mbps (tą prędkość osiągniecie tylko wtedy gdy wasz internet na nią pozwoli). Więc jeżeli chodzi o internet to powinien wam spokojnie wystarczyć.

Planowane uruchomienie tego serwera jest w te wakacje, lecz może uda mi się odpalić na parę dni próbnie na początek maja. Tutaj waszym zadaniem będzie ocenić czy na tym serwerze lepiej wam się z forum korzysta czy gorzej, ponieważ od tego będzie zależało czy zrezygnuję z hostingu i będę przenosił na stałe nasze forum do tego serwera czy ten serwer sprzedam uznając, że próba się nie udała. Jak forum przełączę na ten serwer to dam wam znać.

Macie trochę zdjęć, które wam zrobiłem w ferie zimowe chodzącego już forum na sprzęcie.

Obrazek
Obrazek

Tytuł: Re: Komentarze w ogłoszeniach, serwer forumowy oraz admin
Awatar użytkownika
Znajomy

Rachunek za prąd będzie niezły jak będziesz to miał uruchomione 24/7 :P

Completely unbreakable
And maybe we are
But isn't it beautiful
The way we all fall apart

Awatar użytkownika
Administrator

I tak rodzice za prąd będą płacić to po pierwsze, a po drugie niewiele więcej będzie rachunek za prąd niż teraz za hosting płacę. Ten serwerek w stanie spoczynku bierze 20W, a podczas obciążenia pełnego może dojdzie do 40-50w max.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Jak hosting obrazków się psuje to go zmień na inny

Awatar użytkownika
Administrator

Ale inny nie jest tak dobry jak ten. No może, że na OneDrive z Microsoftu bym wstawił. Zobaczę kiedy w wolnym czasie.

Awatar użytkownika
Znajomy

Jaki ma sens karta graficzna w serwerze i to w dodatku bez środowiska graficznego

Awatar użytkownika
Administrator

Ona jest wbudowana w płytę główną. Ja tam nie mam miejsca by wstawić jakąkolwiek kartę graficzną.

Szukaj:
 [ Posty: 7 ] 

więcej linków