Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sonic IDW - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
To może ja się dołączę jeszcze do rankingu okładek :)

1. Tyson Hesse - kojarzy mi się bardzo z Soniciem 2 :D

2. Natalie Fourdraine - styl dosyć nietypowy, ale podoba mi się

3. Kieran Gates - widzę, że inspirowana artami z Advance i Rush :D

4. Devin Kraft - ta jest interesująca. Jeszcze ten Sonic wyglądający jak z openingu do CD.

5. Tracy Yardley - jest nawet ok. Podoba mi się tło do góry nogami :)

6. Edwin Huang - ta prawie jak Heroes :D

7. Rafa Knight - nic specjalnego. Po prostu postacie wyglądające jak ich modele 3D z gier.

A co do historii to tak jak Davir napisał, raczej nie ma sie czym martwić bo Ian Flynn to bardzo dobry scenarzysta, a wszystko co było dobre w archiem prawdopodobnie twórcy przeniosa do nowej serii :D

Imperium Eggmana walczy w służbie dobra więc poddajcie się lub kara was spotka!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

No może trochę przesadziłem z tym Rafa Knightem u mnie, na pewno ta okładka jest inna od reszty. Mi jako człowiekowi wybitnie lubiącego wyróżniające się rzeczy przypadła do gustu choć przyznaję rację, że nie za bardzo tu pasuje

Davir pisze:
Oh, dlaczego?
Osobiście uważam, że Natalie Fourdraine ma bardzo ładny styl.

W zasadzie chodzi o to że ja lubię wyraźną kreskę i kolorystykę. U Fourdraine tego nie znalazłem, czyli tego co rzuca mi się w oczy. Jak dla mnie ten rysunek jest bez takiej eksplozji, wręcz jałowy, a nawet rzekłbym papierowy. Nie dość, że sam komiks to papier to chociaż te postacie niech wyglądają trochę żywiej, albo przynajmniej niech dają takie złudzenie.

Davir pisze:
Czekaj, czy ja coś źle kojarzę?
Spoiler z Forces:
Spoiler:

Właśnie to miałem na myśli. Czyli to co było przed tym piętnastym etapem ;].

Kiedy planujecie przeczytać ten #1, a może już przeczytaliście? U mnie sprawa wygląda tak, że zrobię to w następnym tygodniu, gdzieś zaraz na początku. Na razie patrzyłem sobie na jakieś tam recenzje - i praktycznie wszystko zgodnie z planem i to co można było się spodziewać ;].

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Kiedy planujecie przeczytać ten #1, a może już przeczytaliście?

Ja oczywiście znowu pomyliłem daty i gdyby nie ty to myślałbym, że będzie dopiero szóstego. A tak to właśnie przeczytałem, a raczej obejrzałem i tak:

Spoiler:

Awatar użytkownika
Opiekun

Konradomorelo pisze:
No i z małych zwłaszcza że Colors jest przereklamowane

Ej! Muzyka była tam dobra!

    
"Wszędzie tyle piasku! Green Hill powinno zostać Sand Hill." ~ Cenega Polska

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Tu akurat nie mogę zaprzeczyć :) Design poziomów też spoko. To były czasy gdy Sonic Team robił jeszcze oryginalne poziomy...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

A jeżeli ktoś chce to ma tu render z dobrze nam znanej strony.

I tak, na Youtube ktoś udostępnił wcześniej ten komiks, sam go obejrzałem, a teraz przejrzałem znowu.

[W normalnych warunkach wstawiłbym tu okładkę, ale... wstawiłem je już dużo wyżej]

A tu już moje odczucia.
Spoiler:

Ogółem? Na pewno w kwietniu (jak i w późniejszych miesiącach, choć w mniejszej skali) będzie co czytać! :D

-- 08 kwie 2018, 19:12 --

Następny numer już za 4 dni, a w międzyczasie udostępniono wariant Rl-B okładki.
Obrazek
Kreska należy do Jonathana Graya, kolory do Matta Hermsa.

Najbardziej mi się chyba podoba to nawiązanie do CD.

Jako ciekawostkę dodam, że Gray pracował raczej przy starszych komiksach, (po reebocie brał udział tylko przy Off-Panelach, w tych lepszych czasach też brał udział okazjonalnie) jego styl jednak jest całkiem ładny.

-- 08 kwie 2018, 20:47 --

A, jak ktoś nie cierpliwi, to na SNN można już znaleźć pierwsze pięć stron.

Powiem tylko, że tym razem nie ma tego granatowego tła pomiędzy ramkami i pojawia się jeden robot znany z wariantu okładki.

Rysownikiem całego komiksu (wszystkie trzy elementy jakimi są ołówek, kolory i atrament) jest Adam Bryce Thomas. Ten sam który narysował cztery komiksy z Forces i miał całkiem duży udział w późniejszych komiksach Archie.

-- 09 kwie 2018, 17:17 --

Wygląda na to, że przynajmniej do czwartego numeru będziemy mieli po cztery warianty okładek.
Tym razem udostępniono okładki do numeru 3:

Główna okładka, autorem oczywiście jest Tyson Hesse, już w trzeciej okładce łączącej się w całość.
Obrazek

Okładka B, autorem Jennifer Hernandez. (która najwidoczniej bierze udział też w głównym komiksie)
Obrazek

Okładka Rl-A od Nathalie Fourdraine (tą już przedstawiono wcześniej)
Obrazek

Okładka Rl-B od Jamala Peppersa (ołówek) i Heathera Breckela (kolory, najwidoczniej też bierze udział w głównym numerze).
Obrazek

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
i Heathera Breckela (kolory, najwidoczniej też bierze udział w głównym numerze).

Przez chwile myślałem, że "kolory" odnoszą się do widocznych na tej okładce Wispów i za nic nie rozumiałem o co chodzi w tym zdaniu XD

A co do okładek to najbardziej mi się podoba ta od Hessego. Skojarzenia z Sonic X i ich walką w jednym z pierwszych odcinków :D

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Przez chwile myślałem, że "kolory" odnoszą się do widocznych na tej okładce Wispów i za nic nie rozumiałem o co chodzi w tym zdaniu XD

Zaraz...
Teraz zajarzyłem, że tam są Wispy! :D

Ciekawe czy wyjaśnią ich obecność w komiksach (jeżeli będą)... Bo w grach tak trochę są na siłę...

-- 09 kwie 2018, 21:28 --

A oto co się stanie jak połączysz okładki Tysona Hesse.
Obrazek

-- 12 kwie 2018, 14:14 --

Numer 2 już dostępny!

Obrazek

Spoiler:

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Spoiler:

-- 13 kwie 2018, 11:20 --

Spoiler:

Awatar użytkownika
Znajomy

No to moja opinia o wydanych póki co dwóch numerach.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Znajomy

Davir pisze:
A jeżeli ktoś chce to ma tu render z dobrze nam znanej strony.

Dałoby radę jakoś przypiąć tą wiadomość, albo sprawić, żeby była bardziej widoczna?
Osobiście chciałabym czytać w miarę regularnie ten komiks, a obawiam się że z czasem w natłoku innych wiadomości zgubię link. XD

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Dałoby radę jakoś przypiąć tą wiadomość, albo sprawić, żeby była bardziej widoczna?
Osobiście chciałabym czytać w miarę regularnie ten komiks, a obawiam się że z czasem w natłoku innych wiadomości zgubię link. XD

Mogę regularnie edytować swój pierwszy post w tym temacie jeżeli to pomoże. W sumie od razu się tym zajmę.

-- 16 kwie 2018, 16:22 --

Albo może po prostu zrobić oddzielny temat...

Awatar użytkownika
Znajomy

Oddzielny temat z linkiem byłby dobrym pomysłem. c:

Awatar użytkownika
Administrator

Nie musicie szukać linków do komiksów w tematach. Po lewej stronie macie rozwijane menu, wejdźcie w listę "Rozrywka" i tam będziecie mieli link do komiksów. Na tej stronie są też najnowsze wydania komiksów z IDW o naszym niebieskim jeżu.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Nie musicie szukać linków do komiksów w tematach. Po lewej stronie macie rozwijane menu, wejdźcie w listę "Rozrywka" i tam będziecie mieli link do komiksów. Na tej stronie są też najnowsze wydania komiksów z IDW o naszym niebieskim jeżu.

Kompletnie zapomniałem, że takie coś istnieje...
I widzę tam brakujące numery z Archie! No proszę.

Szukaj:
 [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Najlepsza firma na świecieSonic forumNiebo dla niebieskichNajlepsza encyklopedia o Sonicu w Polsce
więcej linków