Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

[ Posty: 1 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Topki gier ( ja zaczynam :D)
Awatar użytkownika
Znajomy

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Witam was Forumowicze :super radość:

Ostatnio sporo namieszałem w społeczności, no ale każdy może wybuchnąć

Dzisiaj postanowiłem że podam topkę moich ulubionych gier, oczywiście zachęcam do dzielenia się swoimi ulubieńcami pod postem :miłość2:

Żeby nie zawalić całej topki Sonicami i innymi platformerami postanowiłem, że każdy gatunek będzie reprezentować inna seria z jednym tytułem. Starałem się zróżnicować listę, dlatego będą znajdować się tu również tytuły dla starszych odbiorców.

Więc bez przedłużania zaczynamy z miejscem...:

8. Overwatch (PC, PS4, XboxOne) (FPS Drużynowy)- Z Overwatchem mam styczność od świąt A.D 2016 i jest to jedyny tytuł sieciowy, który wyssał mi z życia ponad 100 godzin i dalej chętnie po niego sięgam. Problem z innymi strzelankami sieciowymi jest taki, że albo są bardzo zaawansowane, albo za drogie, albo zawalone hazardem czy mikropłatnościami. W Overwatch tego nie ma. Za niezbyt wygurowaną jak na dzisiaj cenę ok. 80 zł kiedy są promocje (a są one często) dostajemy przyjemną grę, w której nie liczy się skin, ale skill, którego ostatnio graczą brakuje. W dodatku mikropłatności są totalnie opcjonalne i wpływają jedyne na kosmetykę. Każdy tu znajdzie postać dla siebie, od klasycznych wojaków z karabinami, przez różnorodnych inżynierów i medyków, aż po ogromne machiny zagłady, którym nie warto wchodzić pod lufę. Zdecydowanie Polecam.

7. South Park Kijek Prawdy (PC, Xbox360, PS3) (JRPG) (+18)- To totalna jazda bez trzymanki. Jeżeli oglądałeś serial na Commedy Central poczujesz się jak w domu. Niecenzuralne słownictwo, obrzydliwości, jazda po bandzie, wyśmiewanie wszystkiego i wszystkich... co można powiedzieć więcej o grze gdzie można grać żydem. Za otoczą serialu skrywa się jednak całkiem przyjemny JRPG w stylu takiego Paper Mario (czyli poza wybieraniem ataku trzeba wykazać się zręcznością palców aby cios został wykonany poprawnie), całkiem ciekawe zadania, przyjemny wątek główny... no i South Park. Nic dodać, nic ująć. Tytuł jak na ten gatunek krótki bo sam główny quest to jakieś 8-10 godzin, ale naprawdę warto, jeżeli nie odrzuci was wulgarny humor i lejące się z ekranu bluzgi. Jeżeli gra wydaje się wam za mocna to na konsolach w wersji EU gra ma wycięte kilka obleśnych scen.

6.Mario Kart Doubble Dash (Nintendo GameCube) (Gokartkówka) - Najlepsze wyścigi w jakie grałem. Masa tras, przyjemna mechanika, power upy, grafika, udźwiękowianie, WALUIGI. Czemu Doubble Dash a nie np. Mario Kart 8 albo... cokolwiek innego? Odpowiedź jest prosta, a brzmi ona GameCube. Najpopularniejsze gry można dorwać za grosze (oczywiście nie w polszy ;D), gry z niego można odpalić na Wii oraz konsola jest łatwa do emulacji, więc nie ma problemu z pobraniem gry z internetu (w ostateczności, piractwo jest złe ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i odpaleniu gry w wyższej rozdzielczości. Poza tym chciałem gdzieś upchać w tej topce Marjana, a platformery są trochę za bardzo obsadzone, tak jak praktycznie wszystko. (Ale tak poza topkom to powiem że Mario 64 jest genialny, ale to taka moja sugestia byście zagrali).

5.Spider-man Shattered Dimensions (PC,PS3,Xbox360,WII) (Super bohaterska gra akcji)- W oczekiwaniu na Spider-mana na PS4 można wypróbować ten tytuł od studia Beenox. Wśród masy gier o pająku ciężko znaleźć ten, który poza ciekawym gamepayem posiada wciągającą fabułę. Wątek gry krąży wokół Człowieka Pająka, który razem z jego innymi wcieleniami poszukuje odłamków magicznego kamienia, próbując zdobyć je przed Mysterio oraz jego sprzymierzeńców. Gra jest połączeniem platformera, skradanki i Beat’em upa. Dziwnym zagraniam było rozbicie gry na niewiele różniące się 4 różne wersje pająka: Standardowego, Black Suit, Noire i 2099, każdy z nich różniącego się dynamiką plansz oraz drzewkami umiejętności. Jedna z najlepszych gier o Spider-manie.
Ps. Gra posiada kontynuację: Spider-Man Edge of Time, w którą nie grałem, ale ze screenów wygląda na więcej tego samego… więc no ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. Sonic Mania (PC, PS4, XboxOne, Switch) (Platformówka 2D) - Co? Zaskoczeni? Sonic poza podium? Problem taki że Sonic jako seria jest naprawdę ciekawa, jednak ostatnio spada w moich oczach (można o tym przeczytać w poprzednim moim wpisie), fakt jest taki, że kolejne części (w tym Forces) zgubiły ten FUN który definiował serię na tandetną Edgy otoczkę i nudnawy, nienatchniony gameplay. Sonic Mania to zmieniła. Od dawna nie widziałem jeża w tak dobrej formie. Powrót starego, dobrego jeża i jego ferajny, powrót kultowych map w odświeżonej formie (choć Green Hill i Chemical Plant dawno się przejadły), nowe etapy, genialni bossowie, nawiązania do lat świetności serii, 5 Grywalnych bohaterów (Mighty i Ray dostępni w DLC)… i wiele więcej. Jedyny problem to usilne powiązania z Forces, ale to da się przeboleć. Więc rodzi się pytanie: czemu Sonic poza podium? Bo jest jeszcze kilka tytułów które są lepsze. Pamiętajmy że Mania to stosunkowo nowy tytuł, więc staram się go nie wywalać na piedestał, z czasem mogą pojawić się lepsze tytuły.… Polecam z całego serca.

3.Wiedźmin 3 Dziki Gon (PC,PS4,XboxOne) (Action RPG) (+18)- Tutaj nikt nie powinien być zaskoczony. Genialna opowieść, wciągający świat, przyjemne zadania które świetnie wpisują się w świat przedstawiony, przyjemny system walki, charyzmatyczny główny bohater… Wszystko, 11/10, CDProject Red dostarczyło dzieło które definiować będzie przyszłość gamingu. Ta gra robi to samo dla komputerowych RolePlayów, co Mario 64 dla platformówek 3D, czy Zelda Breatch of the Wild dla gier z otwartym światem. Specjalnie dla tego tytułu kupiłem grę w Empiku za 120 złotych, by dorwać ostratnią w mieście edycję premierową, dla innej gry tego nie zrobiłem, ale to przecież Wiedźmin, nasz Wiedźmin. Polecam Dla każdego (UWAGA: Gra tylko dla pełnoletnich bądź stabilnych psychicznie lub emocjonalnie)

2.Luigi’s Mansion (GameCube, 3DS) (Action Adventure)- HAHA! Nie spodziewaliście się tego zwrotu akcji, kolejny Mario! HEHE! Dobra, wytłumaczę po krótce o co mi chodzi zanim wyjmiecie widły i pochodznie. Luigi zawsze siedział w cieniu swojego brata, wiecznie będąc tam w tle. Gdy pulchny Włoch lansował się od lat w mediach i goszcząc na konsolach milusińskich. Luigi jednak zawsze był „tym drugim”, ciągle niedocenianym przez masową publikę… do dziś. W 2001 na Premierę GameCuba został wydany Luigi’s Mansion, Moim zdaniem genialna gra z Zielonym Hydraulikiem, który był czymś zupełnie innym. Poza wykożystaniam postaci z Grzybkowego Królestwa jest to zupełnie inne doświadczenie. Luigi biega z latarką i odkurzaczem na plecach, wciągając do niego duchy, zwiedzając ponurą rezydencję oraz poszukując swojego opasłego od grzybków brata. Poza świetną otoczą i ciekawym pomysłem, przynoszącym na myśl stare Resident Evil, mamy kilka duchów, do których trzeba podjąć inną taktykę, kilka znajdziek oraz zapadających w pamięć Bossów. Jedyny problem tej gry to jej długość: można ją przejść w jakieś 4 godziny, jeśli wiemy co robimy. Jednak ceny tego tytułu mogą być zatrważające (PONAD 200 ZŁ!), jednak posiadacze Nintendo 3DS 12 Października otrzymają Remake tej gry (Cena premierowa to ok 150zł). Luigi będzie na was czekał ;).

1.Rayman 3 Hoodlum Havok (PC, PS2, Xbox, GameCube, Xbox 360, PS3) (Platwormówka 3D)-Nostalgia i piękne wspomnienia z dzieciństwa zawsze pozostaną, nie ważne czy dobrze to pamiętamy. Jednak Rayman 3 to przypadek szczególny. Kiedy miałem te 7-8 lat pożyczyłem od kolegi kilka gier na PC, wśród nich była właśnie ta gra. Kidy pierwszy raz odpaliłem ją w 15 klatkach na przestarzałym kompie ze starym Pentiumem III i Voodoo 2 na pokładzie(nie pamiętam dokładnie karty graficznej) … to były czasy. Sama gra to po prostu Rayman 2, tylko z lepszą walką, grafiką, udźwiękowieniem… i nie biorącą się zbyt poważnie. Na początku gra łamie co chwilę 4 ścianę, zwracając się bezpośrednio do gracza. Sam Dubbing to komediowe złoto, a Andree któremu głos podkłada sam Jarosław Boberek... TEGO TRZEBA POSŁUCHAĆ . Sama gra nakłada duży nacisk na walki z przeciwnikami za pomocą przyjemnego systemu walki, gdzie ruch jest bardzo ważną częścią pojedynkowania się. W dodatku po drodze Rozczłonkowany bohater zbiera różnorodne power upy umożliwiające wystrzeliwać ręcznie naprowadzane rakiety bądź wzmacniających siłe pięści. O grze3 mógłbym rozpraiwać godzinami ale najlepiej jak po prostu zagracie. Gra jest dostępna bez problemu na np. PS2, którą to konsolę ma sporo osób nawet dziś. Szkoda że polonizacja jest dostępna wyłącznie na PC… no ale nie można mieć wszystkiego. Wersja Na GameCuba ma łączność z Rayman 3 na GameBoya Advance, jednak ta dróga to raczej wzbogacony o mroklumy port Raymana 2 z GameBoy Color. Samego Raya 3 Polecam, idealny jako odskocznia od różnorodnych Soniców, która czasem się przydaje. Mój faworyt, zawsze na czele :D

OOF… Napociłem się z tą Topką, mógłbym rozpisywać się o innych grach: O Crashu Bandicoocie 3 którego plansz uczyłem się na pamęć, o Tintine którego port na PC został wycofany z powodu za koszmarną optymalizację, o Little Big Planet który zrobił ze mnie fana trybów kreacji w każdej możliwej grze, czy masie gier na PS2, lecz bym to pisał, i pisał póki gry by się nie skończyły.

A jakie gry WY uwielbiacie? Chętnie poczytam o waszych Topkach pod postem.
A i jeszcze jedno…

Zjadłbym kebaba.

:śmiech_jajcarza:

Szukaj:
 [ Posty: 1 ] 

więcej linków