Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

[ Posty: 11 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dark Sonic
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek

Nie każdy może znać tą transformację niebieskiego jeża. Ja oglądałem Sonic X i ta transformacja jest mi już znajoma. Uważam, że dość tajemnicza i interesująca jest ta zmiana Sonica. Ja jak Fanficki czytałem to dosyć często ta transformacja się pojawiała. Uważa się ją za jako złą stronę używania ze szmaragdów chaosu. Można powiedzieć, że jest to taki efekt oraz ciemna strona tej niewyobrażalnej mocy. Nie wiadomo wiele o Dark Sonicu, nie wiadomo czy Sonic mógłby skrzywdzić w tym wcieleniu kogoś bliskiego dla siebie, wiadomo że niebieskiemu jeżowi towarzyszy wielki gniew i to jest jego motorem napędowym w walce, wiadomo że ta transformacja ma jakiś związek ze szmaragdami chaosu, które jednak takim czystym dobrem nie są, wiadomo także że do tej transformacji dochodzi jak sam Sonic wpada w szał i gniew. Ciekawy jestem jak wy widzicie tą transformację. Jak ja czytam Fanficki to ta transformacja jest pokazywana w taki sposób jaki opisałem powyżej lecz jednak nasza postać pozostaje przy zmysłach i poznaje swoich przyjaciół.

Podsumowując ta transformacja jest związana ze złymi mocami i emocjami jakie towarzyszą Sonic'owi lecz jednak kopiąc głębiej są one związane z dobrymi sprawami jak np. ratowanie swoich przyjaciół, bronienie ich. Lecz wiem także, że takie złe emocje jak gniew sprawiają, że osoba traci swoje zmysły i potrafi zrobić coś do czego normalnie nie byłby zdolny. Zastanawia mnie także, czy ta transformacja i te emocje to są związane z tym, że Sonic miał styczność ze szmaragdami chaosu czy z tym, że Sonic ma taki charakter, jest to jego ciemna strona charakteru, bo wiadomo że nikt nie jest święty i ma swoje ciemne strony. U jednych są bardziej widoczne, u innych mniej, a u jeszcze innych musi się coś stać by to się ukazało.

Tytuł: Re: Dark Sonic
Awatar użytkownika
Znajomy

Tylko mnie ciekawi czemu ta transformacja nie pokazała się nigdy później. To idealny materiał na jakiś wątek poboczny - jeżu walczy wewnątrz ze swoim gniewem i ostatecznie przegrywa i rani kogoś bliskiego. To całkiem niezły pomysł. *ale sega nie ma dobrych pomysłów* :leniwi:

Awatar użytkownika
Administrator

Fani chcieli, żeby wątek Dark Sonic'a został rozwinięty w komiksach z Archie, ale oni powiedzieli, że nie uważają tą transformacją za "prawdziwą". Co oni mieli na myśli mówiąc, że ta transformacja nie jest prawdziwa to ja nie wiem, ale można tutaj innego dna szukać. Chodzi o to, że firma, która zajmowała się produkcją serialu Sonic X robi do dzisiaj nie małe problemy w wykorzystywaniu wymyślonych przez nich postaci i nie pozwalali na ich użycie. Więc czemu SEGA nie wykorzystała Dark Sonic'a to może być nie ich wina.

Awatar użytkownika
Opiekun

Dobra jako, że w młodości byłam nie małą Fangirl Darka i w sumie to nadal jestem,bo well...ja uwielbiam wszystko co złe huehue Ciemna strona Kat to się wypowiem na temat tej interesującej transformacjii. W sumie to wolę ją od Super Sonica, ale to tak BTW.

Dark Sonic jest bardzo ciekawą ,,stroną'' - gdy Sonic czuje gniew, rozpacz i jest zdesperowany, by uratować osobę na, której mu zależy, gdyż jest ona w niebezpieczeństwie bądź jest na jego oczach krzywdzona, Sonic przybiera formę DS, gdzie prawdopodobnie staje się jeszcze silniejszy i szybszy od Super Sonica, a na pewno jest bardziej agresywny i okrutny niż jego prawdziwe ja. Dark Sonic ,,powstaje'' przez ból i cierpienie Sonica, połączonego z amokiem i chęcią zemsty. Cóż jak na bajkę dla dzieci to bardzo ,,poważna'' transformacja...w końcu by być Święcącym Się Super Soniciem potrzeba jedynie kolorowych kamyczków, a by się stać możliwie, że najsilniejszą formą jaką Sonic ma w sobie trzeba przeżywać masę negatywnych emocji...chociaż to Japonia to czego się można spodziewać :P

Co do tego złego efektu używania Szmaragdów Chaosu...jakoś nie jestem przekonana co do tej idei. Fakt, żeby Sanik mógł się ,,przetransformować'' potrzebuje szmaragdów, ale nie widać było by jeż ich użył. Chociaż można interpretować to sformułowanie na różne sposoby. Wiadomo, że kamyczki są potężne i Sonic ich potrzebuje, ale biorąc pod uwagę tą scenę mam teorię spiskową:

Zakładam, że energia ze szmaragdów jakoś ,,odkłada'' się w ciele Sonica, jednak by ją ,,obudzić'' potrzeba bodźca, aby mógł przybrać jakąkolwiek formę. Do przybrania Super Formy potrzeba szklanych kamyczków - a sam Super Sonic jest praktycznie nieśmiertelny. Ale jak prawdopodobnie nam wszystkim wiadomo nienawiść, gniew oraz zawiść są uczuciami, które sprawiają, że ludzie potrafią się posunąć do czynów, których by nigdy nie zrobili przy zachowaniu zdrowych zmysłów. Są to emocje negatywne o ,,największej mocy''. A jak napisałam wcześniej - podejrzewam, że Dark Sonic jest jeszcze silniejszy, czyli jest najsilniejszą formą jaką Sonic może przybrać. A jeśli połączymy ,,potęgę negatywnych emocji'', energię Szmaragdów Chaosu, która może się jakoś odkładać w organiźmie oraz oczywiście osobę, na ,,skraju'' to BUM! Mamy wystarczająco silny bodziec, aby się przemienić, bez użycia kolorowych kamieni. Tylko różnica tkwi w tym, że Sonic przemienia się w Super Sonica w dobrej wierze, a w Dark Sonica - już niekoniecznie. W dodatku jest napędzany żądzą rozlewu krwi.

I wiem, że Sonic od początku miał możliwość przemiany w Super Sonica - to po prostu taka teoria ,,Jak Sonic mógł się przemienić w Dark Sonica bez użycia Szmaragdów?''. Jedyną logiczną opcją[dla mnie] jest to, że za każdym razem gdy Sonic używał SC ich energia się w nim odkładała i by ją pobudzić w inny sposób potrzeba równie silnej, niekoniecznie pozytywnej, rzeczy. Więc nasuwa się mi jeszcze kilka pytań:

Czy Sonic rozładowuje tą energię podczas każdej przemiany sprawiając, że może przybrać formę Dark Sonica jedynie mając wystarczającą ilość energii szmaragdów w sobie?

Czy przemiana wpływa negatywnie na jego organizm? Osłabia go, bądź jest nawet w stanie doprowadzić do Śmierci, gdyż wysysa z niego ,,życie''?

A może ta transformacja nie ma nic wspólnego ze szmaragdami? Może to po prostu jego ,,Złe Ja'' i by się w nią przemienić nie potrzebuje SC? Może to efekt uboczny ich używania?

Czy Sonic byłby w stanie skrzywdzić ukochaną osobę i CO jest w stanie zrobić będąc w tym ,,stanie''?

Sonic pomimo swojego ,,wyluzowania'' jest temperamentny - nie wykluczam więc, że jest to bardziej ,,przemiana mentalna'' a nie ,,mechaniczna'', gdyż te określenia są dla mnie odpowiednie. Sonic przemienia się gdyż chce pomóc swoim przyjaciołom, ale chyba kosztem życia ,,kata''. Nie wiadomo jak bardzo mógłby się zagalopować z tą chęcią pomocy - dlatego, ta transformacja ma bardziej zadatki na negatywną szczególnie, że to czy mógłby zranić swoich wciąż stoi pod znakiem zapytania[furia to furia].

Smutno mi, że nie było specjalnego wyjaśnienia na temat tej ,,postaci'' gdyż to jest naprawdę bardzo ciekawa ,,osoba'' - fanom też przypadła do gustu, spójrzcie tylko na te fanarty.

Cytuj:
Co oni mieli na myśli mówiąc, że ta transformacja nie jest prawdziwa to ja nie wiem, ale można tutaj innego dna szukać.

Cóż Sonic X nie jest powiązany z oryginalnym uniwersum Sonica, to zupełnie inna historia, więc w związku z tym nie można uznać tej transformacji za kanoniczną i stwierdzić, że ten ,,prawdziwy'' Sonic w ogóle jest w stanie się w nią przemienić. Pewnie to jest tym drugim dnem :P Trochę jakby Dark Sonic był Fanpostacią xD

Można tworzyć teorię i spekulować, zrobić własny komiks i zbudować historię po swojemu, ale zagadka wciąż będzie zagadką, dopóki SEGA się za to nie weźmie i jej nie wrzuci do uniwersum.

Swoją drogą komiks to nie taki zły pomysł...wrzucając tam moje teorie może wyjść ciekawa historia, a nie widziałam żadnych komiksów na jego temat...pomyślę nad tym.

Cytuj:
Chodzi o to, że firma, która zajmowała się produkcją serialu Sonic X robi do dzisiaj nie małe problemy w wykorzystywaniu wymyślonych przez nich postaci i nie pozwalali na ich użycie. Więc czemu SEGA nie wykorzystała Dark Sonic'a to może być nie ich wina.

Troszeczkę tego nie rozumiem - stworzyli serial o maskotce SEGI jak rozumiem za ich pozwoleniem, ale nie pozwalają na wykorzystanie jednej z przemian i napisania o niej historii? Może i to ma sens, ale dla mnie nie ma[LOL]. Rozumiem, że SEGA Dark Sonica nie wymyśliła, ale troszeczkę zajeżdża hipokryzją - w końcu Sonic nie jest ich. Cóż ja się na tym nie znam, może ktoś mnie oświeci.

Chodź patrząc na portfolio SEGI może lepiej niech się nie zabierają za niego...niech go zostawią w spokoju, może kiedyś ktoś dobrze tą postać rozwinie[powinni zatrudnić mnie, Konrada i Alex, w tedy to by było dobre hehe].

Wywód długi. Ale zapraszam do komentowania. Jak o czymś zapomniałam to napiszę.

Jeśli masz coś do mnie, to napisz to proszę na kartce, włóż do koperty i wsadź sobie w du**ę.

- Super Śmieszne Cytaty HAHA aka Wulgarna Kat Serio Dostanie Bana

Awatar użytkownika
Opiekun

Łoooo, Kat. Rozpisałaś się. :D

Jedyne co mogę o "Darku" powiedzieć, to:

- ...że jest świetnym materiałem na fanfiki;
- ...i że jest transformacją która łatwiej mogła być przyłączona do komiksów Archie, niż inne rzeczy, takie jak postacie z AoStH

Jednak fakt, że "Sonic X" nigdy nie był kanoniczny, spowodował pojawienie się Wilkojeża (podczas sagi "Shattered World Crisis"), tuż obok Mighty'ego i Ray'a. Przyjacielskie przypomnienie - Puchaty Sonic podczas swojego pierwszego wystąpienia był agresorem, jednocześnie będąc bardziej funkcjonalny i "comic reliefowy" niż Mhroczny Sonic z "X".

Czyżby to miał być jakiś znak? XD

#Unleashed4PC kurłaaaaa!

Cytuj:
...wiadomo że niebieskiemu jeżowi towarzyszy wielki gniew i to jest jego motorem napędowym w walce...

Hę? Co proszę? Ja dobrze to czytam? "Gniew napędem motorowym w walce"?

Ja chyba kogoś takiego znam...
Obrazek

#Doomguy4Smash! Kibicujmy!

    
"Wszędzie tyle piasku! Green Hill powinno zostać Sand Hill." ~ Cenega Polska

Awatar użytkownika
Znajomy

hmmm... to ja jednak pójdę po ciperki... czyli czipsy... *bez skojażeń*
Obrazek

Awatar użytkownika
Administrator

Wiesz Kat, ja też nie wiem czemu producenci serialu Sonic X się opierają i specem od tego nie jestem by to rozkminiać. Ogólnie mówiąc o serialu to ja jestem takiego zdania, że dosyć niezłą grę można byłoby na jego podstawie zrobić, fabuła jako tako jest, akcja jest, dużo wątków jest, emocje są. To już jest cynk dla leniwej Segi, której nie chce nic nowego wypuszczać tylko jadą na tym co jest aż do znudzenia.

Wracając do Dark Sonic'a, ja nie sądzę, żeby ta energia ze Szmaragdów Chaosu się odkładała w Sonicu i nie sądzę, żeby była limitowana. Jak tak mocniej myślę nad tym wszystkim to w serialu Sonic X pokazano, że Sonic jest jakby połączony z głównym szmaragdem. Ten kto oglądał serial to wie, że Sonic miał widzenie z przeszłości z Tikal, tam był Master Emerald także. Moim zdaniem Sonic w jakiejś części jest połączony z głównym szmaragdem. To mogłoby wyjaśniać, że może tych szmaragdów używać, kontrolować i czerpać z nich moc. Moc do tej transformacji może być czerpany właśnie z głównego szmaragdu.

Oczywiście, Sonic przemieniając się w Dark Sonica robi to w celu uratowania swoich przyjaciół lecz nie mogę kryć, że to jednak jest ciemna strona mocy i tą postać jaką jest Dark Sonic, jaką Sonic się staje, jest postacią już tą złą. Co fajne, ta transformacja pokazuje, że jak Sonic jest bezsilny to nie ma w nim rozpaczy, smutku, ale jest ten gniew i nawet furia. To też zależy w jakiej sytuacji jesteśmy, lecz ta transformacja pokazuje ten charakter niebieskiego jeża. Dark Sonic jest co ciekawe postacią, która nie została rozwinięta i można powiedzieć, że jest wolna do dalszego kreowania. Wiadomo, że fani na swój sposób ją wykreowali lecz jednak oficjalnie ona nie została ukazana w pełni.

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
Wracając do Dark Sonic'a, ja nie sądzę, żeby ta energia ze Szmaragdów Chaosu się odkładała w Sonicu i nie sądzę, żeby była limitowana. Jak tak mocniej myślę nad tym wszystkim to w serialu Sonic X pokazano, że Sonic jest jakby połączony z głównym szmaragdem. Ten kto oglądał serial to wie, że Sonic miał widzenie z przeszłości z Tikal, tam był Master Emerald także. Moim zdaniem Sonic w jakiejś części jest połączony z głównym szmaragdem. To mogłoby wyjaśniać, że może tych szmaragdów używać, kontrolować i czerpać z nich moc. Moc do tej transformacji może być czerpany właśnie z głównego szmaragdu.

Ehh no właśnie. Pamięta ktoś Fałszywe Szmaragdy Chaosu? Tails je stworzył. Są to takie ,,jednorazówki'', które po użyciu rozpadają się.

Sonic trafił do jakiegoś pomieszczenia[nie pamiętam jakaś stacja kosmiczna czy coś] pełnego tych Fałszywek. Chyba z 500 ich było. Sonic bał się jakoś tego światła, którego Szmaragdy emanowały.

Energia, która emanowała ze szmaragdów powodowała potęgowanie u niego negatywnych emocji. A widok Cosmo, której spuścili porządny wpiernicz tylko dorzucił oliwy do ognia. Więc kiedy mamy negatywne emocje + energię fałszywych szmaragdów wychodzi nam z równania Dark Sonic.

Podejrzewam, że prawdziwe Szmaragdy Chaosu nie dają możliwości przemiany w Dark formę. Skoro fałszywki są stworzone to może mają jakąś usterkę, przez, którą energia działa nie tak jak powinna albo działa w nieodpowiedni sposób?

Z tego co pamiętam to był eksperyment - jak działają podróbki na żywe istoty, zdolne do transformacji. Energia chyba nie była do tego gotowa więc może skutek był odwrotny. Albo ich energia taka jest.

W każdym razie Sonic staje się Dark Soniciem kiedy ma styczność z energią Fałszywych Szmaragdów Chaosu i kiedy wpadnie w gniew.

Jeśli masz coś do mnie, to napisz to proszę na kartce, włóż do koperty i wsadź sobie w du**ę.

- Super Śmieszne Cytaty HAHA aka Wulgarna Kat Serio Dostanie Bana

Awatar użytkownika
Administrator

Moim zdaniem Forma dark jest skutkiem nie sztucznych czy nie-sztucznych szmaragdów. Zobaczcie na Perfect Chaos. Ten pochłonął energię negatywną szmaragdów (dodając fakt jego buntu). Wydaje mi się, że wtedy Sonic czuł się podobnie i dlatego mógł osiągnąć negatyw super formy.

-- 25 sie 2018, 9:46 --

Dodam jeszcze, że negatywnej formie sprzyjają jak wiadomo bardziej negatywne emocje jak strach, czy nienawiść. Gniew występuje także przy super formie, lecz ten jest jakby świadom słusznej sprawy. Dark Sonic był na granicy wręcz zabić Eggmana, jakby nie dostał czego chce.

Awatar użytkownika
Opiekun

To co powiedziałeś Tajrak, może być ważne w określeniu jaką formą jest Dark Sonic.

Widząc, że w Sonic X nasz główny bohater miał być bardzo związany z Głównym Szmaragdem, być może mógł wykorzystywać nie tylko energię Szmaragdów Chaosu, ale ich różne haczyki.

Technicznie Dark Sonic jest małym Perfect Chaosem który działa na własną korzyść, sterowany przez swoje emocje.

    
"Wszędzie tyle piasku! Green Hill powinno zostać Sand Hill." ~ Cenega Polska

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dobra, to teraz ja powiem coś kontrowesyjnego - nie lubię Dark Sonica. Zdaje się że wszyscy go lubią za to czym mógł być zamiast tego czym był. A był jedynie losowym pomysłem rzuconym bez ładu i składy, który nigdy nie został wyjaśniony i nigdy więcej się nie pojawił. Poza tym kojarzy mi się z Dragon Ballem a ja nie lubię myśleć o Sonicu jako o kopii Dragon Balla (mimo że inspiracji było wiele)

A fandom jak to fandom rozdmuchał sprawę podobnie jak było z Nazo i wykorzystał go setki razy. I często jest to po prostu plot device w stylu "Sonic ma kłopoty. Zamienia się w Dark Sonica i kłopoty mijają"

Jeszcze sam fakt że ta transformacja w Sonic X wcale nie była jakaś świetna. Obstawiałbym negatywną energię fałszywych Szmaragdów Chaosu, połączoną z wielką furią Sonica. Problem w tym że Sonic nadal się uśmiechał, był arogancki, a fakt że był nieco szybszy i silniejszy wcale nie oznacza, że jest silniejszy od Super Sonica. Wcale też nie wiemy czy skrzywdziłby swoich przyjaciół. Kurde, on nawet Eggmana nie skrzywdził! I wystarczyło, że Eggman powiedział:

"Sonic, uspokój się bo będziesz jak Shadow''

A Sonic na to:

"Okej!"

Ta scena to dosłownie żart z Chaotixem w odcinku w którym Vanilia zatrudniła ich by wyruszyli w kosmos xd

Dlatego moim zdaniem Dark Sonic nie jest niczym specjalnym. Gdyby był lepiej wykorzystany jako Super Sonic który nie panuje nad sobą to pewnie. Ale zniszczenie dwóch Metarexów o niczym nie świadczy a sam wątek z agresywnym Soniciem o wiele lepiej zrobiło Archie po reebocie z wilkojeżem. Ostatnio zacząłem też czytać Fleetway gdzie Super Sonic jest właśnie taką morderczą transformacją i to też zapowiada się spoko.

O Dark Sonicu fajnie pomarzyć ale ja mam większe marzenia co do tej serii niż nie wykorzystany koncept z jednego z sezonów z anime z 2005 :P

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Szukaj:
 [ Posty: 11 ] 

więcej linków