Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 9 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sonic Legacy
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek

Hejod dał info na czacie i postanowiłem wstawić ten jeszcze ciepły news na forum. KOMIKSY, KOMIKSY, kto chce komiksy!!! Z pewnością żaden fan nie pogardzi komiksem Sonic Legacy od Sonic Paradox. Grupa zyskała popularność na YouTubie tworząc krótkie animacje z niebieskim jeżem w roli głównej. Jak widać nie zamierzają poprzestać na laurach i pare godzin temu zaprezentowali swój nowy projekt pod nazwą Sonic Legacy. Komiks podobno zupełnie z innej strony ma nam pokazać całe uniwersum, możemy liczyć na wiele nowości oraz także na nowe postacie. Jak na razie została opublikowana pierwsza część i radziłbym poczekać z pochopnymi ocenami, ponieważ dopiero po paru opublikowanych częściach będziemy wiedzieli na co team z Sonic Paradox stać.

Link: https://tapas.io/episode/1191915

Ps. Nie ma mojego Tails'a!!! :tails_płacze:

Tytuł: Re: Sonic Legacy
Awatar użytkownika
Opiekun

O kurde, nawet Omelette tu wrzucili...

A co do samego komiksu, bardzo podoba mi się idea samych początków.
Tempest wydaje się ciekawą postacią, ale na razie nie dam rady za dużo powiedzieć. (może ponad to, że plusem jest jej wodny gatunek)

Hm, czy ten manewr z podwójnym Spin Attackiem na pewno powinien być wykonywalny po raptem jakichś paru minutach znajomości? (no, nie paru minutach, ale na pewno mniej niż godzinie)

Ogółem? Będę czekał na tą fajną alternatywę!

Awatar użytkownika
Opiekun

Kto nie kocha Sonic Paradox?

A samą zapowiedź w formie animacji oglądałam
Poniżej owy filmik
phpBB [media]

-- 21 wrz 2018, 18:56 --

Ejże

A czy ten typ w tle... to przypadkiem nie....

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Opiekun

Luki_Lukrecja pisze:

A czy ten typ w tle... to przypadkiem nie....

Obrazek

Obrazek

Pan Sowa?
Long time no see, huh?

    
Ejże! Planeta została w dole!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Sonic Paradox Tak..?
Hmm.. Mam złe przeczucia z nimi. . . :myśli:

Awatar użytkownika
Opiekun

crazycandy pisze:
Sonic Paradox Tak..?
Hmm.. Mam złe przeczucia z nimi. . . :myśli:

Co? Przecież dzięki nim mamy np. to:
phpBB [media]

    
Ejże! Planeta została w dole!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

W sumie nie miałbym nic przeciwko gdyby zamiast komiksu mielibyśmy całą animację tak jak w teaserze :D No ale rozumiem, że jest to o wiele droższe i bardziej czasochłonne. Poza tym mamy alternatywę dla IDW! Jeżeli ten komiks mnie całkiem zawiedzie to przynajmniej będę mógł czytać Legacy, Fleetwaya i Archie Online!

Co do samego komiksu - nie spodziewałem się, ze będzie to remake. Jak zobaczyłem South Island to pomyślałem, że dzieje się to już długo po Sonicu 1, ale nope, to kolejna historia od początku! I przez to jest nieco podobna do wątku z Falą Genesis w Archie. Zamiast Sniveley'a jest Eggetta a zamiast Freedom Figtrs jest... cóż... Fan Character. I moim zdaniem jest nieco zbyt... OP? W sensie, na lądzie nie jest taka szybka jak Sonic a jedynie w morzu, co na plus, design też jest na pewno ciekawy. Ale sam fakt, że jest u boku Sonica od samego początku i że to ona razem z nim pokona złego Eggmana i zostanie bohaterką sprawia, że kojarzy mi się nieco z tymi wszystkimi, okropnymi FC. No ale coż, na razie nie jest źle.

Smaczki takie jak Pan Sowa i rok 1991 są naprawdę fajne, a humor i akcja są na typowym komiksowym poziomie, czyli dobrym. Czekam na następne części i jak powstanie kilka numerów to będzie można zrobić starcie z IDW!

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Opiekun

Konradomorelo pisze:
a zamiast Freedom Figtrs jest... cóż... Fan Character. I moim zdaniem jest nieco zbyt... OP?

Nie rzucaj słów na wiatr amigo, bo jeszcze wyskoczy pierdyliard super mocy i super przemian

Tzn.... Pewno tak nie będzie, bo to w końcu Sonic Paradox.

Tyle że
Konradomorelo pisze:
Ale sam fakt, że jest u boku Sonica od samego początku i że to ona razem z nim pokona złego Eggmana i zostanie bohaterką sprawia, że kojarzy mi się nieco z tymi wszystkimi, okropnymi FC.

Zazwyczaj po to są OCki, a dokładniej FC. Wiesz, stworzenie FC jest właściwie tym samym co robią oryginalni twórcy, czyli dodanie nowej postaci do serii. Zazwyczaj też jest to właśnie własna persona, by w jakimś uniwersum miała że tak powiem swój wkład, a potem fanowski twórca z tego satysfakcje i podekscytowanie. A też ktoś mądry powiedział kiedyś, że tworząc swoje postacie dodaje się zazwyczaj cząstkę samego siebie, swoich doświadczeń, poglądów nawet, gdy nie jest to persona. Dlatego nie dziw się, że postać będzie razem z bohaterem, bo właśnie po to ona tam jest. Raczej nie ma twórcy opowiadania, który daje swojego FC tylko na plan poboczny, bo to nie miałoby sensu i nie było komiksem z fanowską postacią. I sam wiesz, że nie mówię tu o drobnych smaczkach typu np postacie Disneya jako przechodnie w Alladynie. Cóż, tyle się wypowiem na ten temat, bo i tak bloczek tekstu powstał ;w;

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Zazwyczaj po to są OCki, a dokładniej FC. Wiesz, stworzenie FC jest właściwie tym samym co robią oryginalni twórcy, czyli dodanie nowej postaci do serii. Zazwyczaj też jest to właśnie własna persona, by w jakimś uniwersum miała że tak powiem swój wkład, a potem fanowski twórca z tego satysfakcje i podekscytowanie. A też ktoś mądry powiedział kiedyś, że tworząc swoje postacie dodaje się zazwyczaj cząstkę samego siebie, swoich doświadczeń, poglądów nawet, gdy nie jest to persona. Dlatego nie dziw się, że postać będzie razem z bohaterem, bo właśnie po to ona tam jest. Raczej nie ma twórcy opowiadania, który daje swojego FC tylko na plan poboczny, bo to nie miałoby sensu i nie było komiksem z fanowską postacią. I sam wiesz, że nie mówię tu o drobnych smaczkach typu np postacie Disneya jako przechodnie w Alladynie. Cóż, tyle się wypowiem na ten temat, bo i tak bloczek tekstu powstał ;w;

Tak, jestem świadom tego wszystkiego, ale jednak są tego różne poziomy. Najgorszy przykład jest taki, gdy FC przewyższa Sonica i reszte pod względem umiejętności bez konkretnego powodu. Zazwyczaj też FC są wprowadzane do "kanonu" już w pewnym momencie trwania historii w stylu innych bohaterów takich jak Shadow, Silver, Blaze itp.

Teraz jednak zaczynamy historie od początku. Sonic nie jest jeszcze żadnym bohaterem, on i Eggman jeszcze się nie spotkali, i już w tym momencie dostajemy FC, która jest u boku Sonica zastępując niejako Tailsa i od razu wykazując się dosyć sporymi umiejętnościami.

Nie mówie że jest to od razu złe bo Tempest jest nie dość że spoko z designu i pomysłu to jeszcze jest w miare opanowana jeżeli chodzi o jej zakres umiejętności. Dlatego raczej się nie obawiam że Tempest stanie się Zero the hedgehog ale jednak takie rozwiązanie nie jest moim zdaniem najlepsze :P

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Szukaj:
 [ Posty: 9 ] 

więcej linków