Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

  • Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

 [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Szukaj:
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 06 lis 2018, 16:44 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
DOBRA W KOŃCU XDD

Postać:

Imię:
Nazwisko: Heliotrope
Wiek: 16 lat
Rasa: Fioletowa jeżyca
Wygląd: arty by sel, bo luki nadal nie zrobiła dobrego fullbody :3 Obrazek
Zdolności: w oryginale ma moja postać ponaddźwiękowy pęd… ale tu może być tylko bardzo szybka z dużą zwinnością, zdolnością też do dobrego szpiegowania. Oprócz tego jest z niej dobry aktor, a piszę to tutaj, bo może to wykorzystać w misjach
Charakter i zachowania: właściwie….. to jest moja sona, i wy mnie znacie, nie wiem, jak macie jakiś problem to mogę dopisać
Strona: Sonicowa/Freedom Fighters? Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, widzę tutaj moją postać w tym opowiadaniu jako…. Taką osobę, która jest często przy radioli i informuje o różnych rzeczach przy czym rzuca suchary, ale też jako taką, którą można wysłać na misję specjalną (zdolności wyżej)
Historia: hm…. Właściwie historia dołączenia do teamu przeciw IE wygląda moim zdaniem tak, że Luki na własną rękę szpiegowała imperium, miała swoje notatki i dążyła do dotarcia do tych najbardziej strzeżonych stref, gdzie w jednej z takich misji eksplorujących doszło do akcji TS/FF i pomimo, że jej przeszkodzili w eksploracji, jakoś się ugadali że będzie dobrą osobą do współpracy? Luki na przeszpiegi to zawsze i wszędzie, uwierzcie :p
Relacje: Dobre. Serio, to moja sona, ja z nikim nie mam złych relacji, a nowe znajomości bardzo szybko mi poznać (co wiedzą „dziadki z sonic.w8t.pl” hehe)
Inne: Nie mów do niej Lukrecja, tylko Luki. Może być i nawet Lukier, Lukeł, Luk, ale Lukrecja brzmi dla niej za długo, preferuję „Luki”.

_________________
Imagination!


Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 21:04 przez Luki_Lukrecja, łącznie zmieniany 1 raz

Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 06 lis 2018, 17:51 
Awatar użytkownika
Przyjaciel

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Bardzo fajna postać :D Ja się w końcu wezmę za swoją... Mam w planie full refkę, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :pPostać ładna, rysunek też ładny[tak tak, wiem, że nie twój]. To teraz pora na mnie :p

_________________
And I Cross My Heart And I Hope To Die, That I Will Not Draw No More Hentai ㋡Obrazek


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 06 lis 2018, 18:59 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Oho, coś rusza. To ja już przybywam z pomocą.

Cytuj:
Silvera chyba też planujemy, ale nie pamiętam na niego żadnego konkretnego pomysłu.


Osobiście planowałem wsadzić go do Freedom Fighters. Dokładniejszy opis obecny w spoilerach gdzieś przed postami Kat. (gdzie wstawiłem też propozycje dwóch innych grup rebelii)

Cytuj:
Wcale nie oznacza, że będą pojawiały się rzadko :P Historie, które będziemy pisać z fanowskimi postaciami będą mogły być tak samo duże i istotne jak te z głównej serii. Chciałbym tylko uniknąć tego, że nasze postacie staną się zbytnio kluczowe i zbyt bliskie Sonicowi i jego paczce. Co nie oznacza, że nie będzie interakcji pomiędzy postaciami SEGI a postaciami naszymi i to też nawet nie będą musiały być małe interakcje... To skomplikowane, wyjdzie jakoś później :D


Osobiście myślę, że postacie będą miały wbrew pozorom dużą rolę. Oczywiście, nie będą nie wiadomo jak częste... Ale na pewno nie będziemy narzekać na ich rzadkość.
Obstawiam, że będą one nieraz w jakiś sposób działać podczas kluczowych zdarzeń.

Co do tematu Imperium i proporcji ludzie-mobianie, cóż, zapoznam się jeszcze z tym co pisaliście i spróbuję ułożyć ideał na podstawie trzej idei.

A co do postaci...
Cytuj:
Wiek: Heliotrope

Hm?
Cytuj:
Relacje: Dobre. Serio, to moja sona, ja z nikim nie mam złych relacji, a nowe znajomości bardzo szybko mi poznać (co wiedzą „dziadki z sonic.w8t.pl” hehe)

No dobra, tylko prosiłbym uwzględnić dokładnie z jakimi postaciami ma/miała styczność.

A tak to, osobiście nie mam zastrzeżeń.
Muszę w końcu wziąć się za swoje pozostałe postaci związane z Utopią...


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 06 lis 2018, 21:08 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
......no tak,jak paskudziłam sie z tym jak po wklejeniu szablonu w wordzie usunąć czarne tło przez przypadek usunęłam jedną kolumne, już poprawiam!

A z kim miała styczność... Z każdym z kim "pracuje", a reszte... Zobaczy sie z czasem, możliwe że z ockami kogoś innego tutaj, nie no, mówię, zobaczymy, by te relacje takie znikąd nie były

_________________
Imagination!


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 02 gru 2018, 13:52 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Ustalone dane co do świata z perspektywy każdej z trzech osób postarałem się przemienić w ogólną linię. Oto co powstało.

- Kontrastowy świat daje duże pole do zabawy koncepcją. Dlatego pozostałbym przy tym.
- Osobiście uważam, że dominacja Mobian jest czymś świeżym... Osobiście stanę przy zmienionej proporcji na Mobianie ok. 75%, Ludzie ok. 25%
- Hm... A może niech Eggman będzie czymś w rodzaju "zblansowany/zły"? Jest wyraźnym zagrożeniem, potrafi podejmować bardzo kontrowersyjne pod kątem moralnym decyzje mając jednak pewne granice. Nadal zdarza mu się jednak robić jakieś komiczne sytuacje.
- Orbot i Cubot jako pomagierzy Eggmana.
- Imperium Eggmana toczy własną "krucjatę" przeciw Mobianom oraz coraz bardziej skłonnemu do tolerancji G.U.N., a Freedom Fighters to ogólna organizacja działająca na całym świecie z pokładu Sky Patrol.
- Królestwo Acorn, choć małe, to silne państwo działające na rzecz pokoju.
- Wyspy z wymiaru Sol obecne jako odpowiednik Oceanii. Obecni są tam piraci tacy jak Kapitan Whisker, którzy są zbuntowanymi maszynami Eggmana, zyskujący coraz więcej samoświadomości. Potrafią nawet konstruować nowych pobratymców.
- Świat od początku swego istnienia jest areną walk Light i Dark Gai, którzy wybudzają się co pięć milionów lat.

Teraz można już pomyśleć co jednak można by zmienić.


-- 02 gru 2018, 13:52 --

Nic?
Okej, więc chyba czas ustalić gdzie będzie wstawiany Blueblur-Verse.
Osobiście skłaniam się ku specjalnemu kontowi na Wattpadzie z dostępem dla trzech osób. Tamtejszy system nadaje się dobrze do historii podzielonej na różne opowiadania.

Przy okazji, Kaźmirz także ma pomysły, dlatego chciałbym aby nam tu je przedstawił. Będzie mu dużo łatwiej je przekazać niż mi.


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 02 gru 2018, 13:55 
Awatar użytkownika
Moderator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Też jestem za Wattpadem. Bedzie można łatwo podzielić historię na kilka osobnych opowiadań w sposób, który łatwo będzie ogarnąć :)

_________________
Obrazek

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 02 gru 2018, 14:28 
Awatar użytkownika
Przyjaciel

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Proponuję, aby w świecie BB-Verse istniała ZONA. To tak w telegraficznym skrócie. Zona... Tak, ta Czarnobylska i nieprzyjazna Zona... Oczywiście w wydaniu BB. Zona, w której walczą frakcje zwykłych Stalkerów, którzy nie pasowali do swojego świata. W której walczą oddziały Eggmana szukające skarbów, jakie nuklearne ruiny świata posiadają. W której paramilitarne bojówki pozornie niesłużące nikomu tak naprawdę również dołączają się do tego szalonego rajdu o bogactwo, jakim są artefakty, W której wszystkie powyższe grupy muszą walczyć z nią samą... Z Zoną... Z najokrutniejszą i najlepszą nauczycielką... Muszą walczyć z mutantami, anomaliami, z własnym szaleństwem i moralnością... Zona... Która może być miejsce narodzenia współczesnych Adama i Ewy, które sama ziemia wydała... I tylko od nielicznych zależy ich los. Czy padną ofiarą czasów współczesnych? Czy też odetniemy wschodzącą rasę od świata w dobrej wierze... Ma to bardzo duże ryzyko... Mogą przecież w najlepszym wypadku wyginąć... W najgorszym... Wyewoulwać dalej niż pozostałe rasy w uniwersum i sprowadzić na nie zagładę... Co jeżeli badania mogą trwać w najlepsze a ktoś, z zewnątrz może uwolnić informacje na świat zewnętrzny? Zona... Miejsce, gdzie czas, pozornie, się zatrzymał... A tak naprawdę żyje, swoim życiem nie zwracając uwagi na próby jej podibicia. Nie mam słów na opisanie tego, co siedzi mi w głowie... Dlatego opisałem ten pomysł w ten sposób... Mam nadzieję że się wam spodoba

_________________
„Ta pasja pcha mnie do przodu.”-Jhin


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 03 gru 2018, 22:15 
Awatar użytkownika
Znajomy

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
W końcu udało mi się przeczytać całość i muszę przyznać, że jestem strasznie podjarany tym pomysłem, świetna i zarazem ambitna idea - od razu skojarzyło mi się to z książkami i komiksami ze świata „Gwiezdnych Wojen” oraz całym MCU, więc jak coś to możecie liczyć na kolejnego pisarza na pokładzie.

Na razie moim jedynym luźnym pomysłem, a raczej tak naprawdę życzeniem, jest sposób poprowadzenia ekspozycji — tj. przedstawienie zasad rządzących światem oraz obecnego na nim stanu rzeczy czytelnikowi. Według mnie najlepszą ekspozycją jest brak ekspozycji, jak np. na początku „One Piece”, gdzie praktycznie nie ma żadnego wyjaśnienia, jak działa świat, jak jest on zbudowany itd. Wszystkiego dowiadujemy się, wyciągając przeróżne informacji z toczonej właśnie akcji czy interakcji pomiędzy bohaterami. Jednak przy tam żaden z bohaterów chamsko nie tłumaczy drugiemu, jak zbudowana jest dana wyspa i jaka jest na nim struktura władzy, bo przecież każdy to wie w tym świecie. Początek „One Piece” przedstawia świat czytelnikom za pomocą dialogów w stylu:
- Chcesz zostać królem piratów? Ale będziesz musiał przepłynąć przez Grand Line!
- No i co?
- Przecież wiesz jakie to niebezpieczne miejsce!
Jest to według mnie strasznie naturalne pokazywanie tajników świata.

W dużym skrócie: chciałbym, żeby czytelnik był w stanie sam wywnioskować, jak stworzony jest świat, nie za pomocą wielkich ścian tekstów tłumaczących historie tworzonego przez nas świata, a raczej głównie z jakichś poszczególnych informacji pojawiających się w rozmowach pomiędzy przeróżnymi bohaterami od czasu do czasu.


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 04 gru 2018, 3:22 
Awatar użytkownika
Moderator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Hmmm... moim zdaniem twórczość "papierowa" jest o tyle dobra, że narrator jest w stanie przeprowadzić ekspozycje bez konieczności korzystania ze sprytnych zabiegów z mediów filmowych.Ale z drugiej strony nie uważam też, że powinniśmy od razu zasypywać użytkownika informacjami i najlepiej będzie skupić się na początku ze zbudowaniem historii (tak jak IDW tylko lepiej!)


No i gdy nasz świat już sę nieco rozwinie wtedy proponowałbym dopiero zrobić przewodnik, dzięki któremu nowi czytelnicy mogliby się połapać :)

_________________
Obrazek

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 05 gru 2018, 20:50 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Cóż, nasze Blueblur-Verse jest już w stadium coraz bliższego wydania i chciałem poruszyć kilka kwestii.

1. Konto na Wattpadzie ma być obsługiwane przez trzech scenarzystów. Wypadałoby więc stworzyć jakiś alternatywny E-mail w celu nie zdradzania danych osobowych żadnego z nich.
2. Co do tych scenarzystów, ankieta ich wyboru pojawi się na moim dziale w fanfiction już w tą niedzielę. Chwilowo na liście kandydatów pojawiają się:
- Davir
- Konradomorelo
- Kat
- Luki
- Kaźmirz
- Evil
Są to osoby, które udzieliły się w tym temacie. Każdy może zrezygnować, jak i ktoś może spróbować się dołączyć nawet jeżeli wcześniej nic nie napisał.
3. Ostatnią najważniejszą sprawą jest... Kto napisze pierwszy rozdział i w jakim momencie się rozpocznie? Zaczniemy od samego początku walki Sonica z Eggmanem? A może w późniejszej fazie i potem będą specjalne serie uzupełniające?
Moje propozycje:
- Sam początek, czyli luźna adaptacja oryginalnego Sonic the Hedgehog.
- Akcja po Sonic Adventure 2, kiedy Sonic jest już dwukrotnym bohaterem Ziemi i staje się sławny.
- Adaptacja Sonic Unleashed.
- Akcja po Sonic Unleashed. Świat podnosi się po połączeniu świata, a Eggman wydaje się planować coś nowego.


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 05 gru 2018, 20:55 
Awatar użytkownika
Moderator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Takie kwestie ustalimy już gdy Naczelna Rada Dowódcza™ zostanie już ustalona :) Tak w ogóle proponowałbym też stworzenie Discorda bo dzięki niemu komunikacja będzie o wiele szybsza i wygodniejsza.

_________________
Obrazek

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 06 gru 2018, 16:36 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Server na disc można zrobić

A mail mogę zrobić ja, nawet teraz i zrobić konto na watt, tylko dajcie jaką ma mieć nazwe i się już tym zajmę ;)

To wy zróbcie na disc server, to tam dam szczegóły co do konta (jakbym mogła go zrobić) , bo trolle z netów co tu mogą wbić mogą na forum, hasło ukraść i no nie zaciekawie :'>

_________________
Imagination!


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 08 gru 2018, 16:24 
Awatar użytkownika
Moderator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Myśle, że nazwa Maila jest obojętna, a nazwa konta wattpada to najlepiej bedzie chyba BlueBlur-Verse czy coś w ten deseń.

Co do serwera na Discordzie to mogę się tym zająć :)

-- 08 gru 2018, 16:23 --

Serwer na Discord stoi. Powysyłałem zaproszenia wszystkim :) Teraz jeszcze tylko samo konto na wattpadzie i będzie dobrze :D

_________________
Obrazek

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 08 gru 2018, 17:13 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Konradomorelo pisze:
Serwer na Discord stoi. Powysyłałem zaproszenia wszystkim :) Teraz jeszcze tylko samo konto na wattpadzie i będzie dobrze :D


Oj, jednak chyba nie wszystkim. Ja nigdzie takowego nie odnalazłem. :)

A co do samego konta na Wattpadzie, nazwiemy je po prostu BlueBlur-Verse.

Na tej ściance bocznej wrzucimy pewnie jakiś poboczny opis, po polsku i pewnie po angielsku, a z czasem pewnie punkt informacji gdy już to wszystko rozrośnie, najpewniej w formie wiki.


Offline
 Tytuł: Re: [Koncept z Współpracą] Blueblur-Verse
Post: 08 gru 2018, 17:14 
Awatar użytkownika
Moderator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Em, a twoje konto Dicord które jest na Discordzie BB jest właściwe? Bo na nie wysłałem :D

_________________
Obrazek

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Szukaj:
 [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

cronwięcej linków
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Polityka Prywatności

Blueblur is a fansite that is not in any way officially affiliated with SEGA. Sonic the Hedgehog and other associated characters are owned and copyright © SEGA Corporation. Published material and comments represent the thoughts of their authors.
</body> </html>