Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 7 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Projekt BBC
Awatar użytkownika
Administrator

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Pełnej nazwy projektu wam nie podam bo wtedy zabawy dla was nie będę miał. Jak widzieliście na poniedziałek i wtorek niespodziewanie dla was forum zamknąłem. Nie poinformowałem was o tym, ponieważ tak pare dni udało mi się wolnego czasu złapać by tym się zając i nie było jak tego wcześniej zapowiedzieć. Nie macie co szukać bo żadnych zmian na forum nie ma. Potrzebowałem bazę danych wyczyścić z modyfikacji, myślałem że szybko mi to pójdzie, ale jednak 2 dni mi to zabrało.

Ale przejdźmy do rzeczy. Tak jak kiedyś wam zapowiadałem będzie cała akcja przeprowadzana z wymianą silnika forumowego. Muszę się za to zabrać, ponieważ została już ostatnia wersja php, które napędza nasze forum oferowane przez hosting i jak tą starą wersję usuną to forum jest nieaktywne. Po prostu ten stary silnik nie obsługuje nowych wersji php, które są oferowane na hostingu i tyle. Następnym powodem tej dużej aktualizacji jest bałagan jaki na tym forum w kodzie jest. Wcześniej nie byłem doświadczony w tym wszystkim i można tak powiedzieć, że te całe forum było dla mnie przez lata wielkim poligonem doświadczalnym. Kod jest jednym wielkim sitem, modyfikacje odmawiają posłuszeństwa i jak jakiś na forum błąd się pojawia to ja już w tym bałaganie nie wiem czego może być przyczyną. Za każdym razem nakładana jest łata na łatę i ja już jestem po prostu zmęczony tym ciągłym łataniem. Forum chodzi szybko i sprawnie jak na ten bałagan jaki w kodzie panuje, jednak udało mi się przez lata tak kod przerobić by to wszystko szybko i sprawnie chodziło, ale trzeba w końcu wpuścić świeże powietrze tutaj, tym bardziej, że mam ochotę do zabrania się za to wszystko. Następnym powodem tej zmiany jest to, że mam pomysł na powiększenie tego całego dobytku i zwiększenie pozycji naszego forum.

Informacji ode mnie na razie nie dostaniecie żadnych co do projektu BBC, ponieważ chciałbym was zaskoczyć. Bardzo ogólnie mówiąc, te forum będzie chodziło przez mniej więcej pół roku. Mam nadzieję, że do rozpoczęcia wakacji lub do końca wakacji uda mi się już wszystko dla was przygotować. Poinformuję was jak będę już blisko ukończenia prac, na forum przez ostatni tydzień będzie wisiała bardzo wyraźna informacja o zamknięciu witryny, forum najprawdopodobniej zostanie zamknięte na tydzień, w krytycznym wypadku na dwa tygodnie.

Całe forum zarchiwizuję, porobię screeny na pamiątkę, ponieważ ono nie będzie już zedytowane czy zaktualizowane, forum zostanie na nowo postawione, na czysto od zera. Jedynie baza danych z postami, tematami pozostanie prawie taka jaka jest, ponieważ porządki generalne zrobię. Będą nowe grafiki, nowe banery, wszystko będzie nowe, nawet logo zostanie najprawdopodobniej na nowe wymienione. Forum będzie pod troszkę innym linkiem, ponieważ ten link, na którym teraz forum stoi zajmie coś innego. Postaram się także na telefony dla was forum zoptymalizować, bo wiem że dużo osób z tych urządzeń korzysta. Ogólnie mówiąc, będą same nowości, mało co zostanie z tego co teraz jest, postaram się napakować forum samymi nowościami by wam lepiej się z niego korzystało i sprawniej.

Te forum albo zostanie prze ze mnie zamknięte i zaktualizowane, albo hosting jego żywot zakończy. Jak widzicie muszę się do roboty wziąć, mam nadzieję że będziecie zadowoleni ze zmian.

A teraz zabawa dla ciekawych. Szczegóły omówię teraz lecz rozpocznie się ona wtedy, kiedy logo zrobię. Na forum schowam logo na projekt, który wam wyżej omawiałem. Zabawa będzie polegać na tym, że będziecie musieli odgadnąć pełną nazwę projektu poprzez wpisywanie do url zgadywanej przez was nazwy. Jeżeli ktoś z was odgadnie pełną nazwę to w nagrodę będzie mógł zobaczyć logo. Czyli jak odgadnie nazwę i wpisze w url to powinno się wyświetlić logo.

Przykład (to jest adres url naszego forum): https://www.blueblur.pl
Przykład (to jest adres url z odgadniętą nazwą projektu, jak wpiszesz to wyświetli się logo): https://www.blueblur.pl/bbc.png

W miejsce bbc będziecie mogli wpisywać pełną nazwę, którą odgadniecie. Kiedy zrobię logo i wstawię na forum to was o tym powiadomię. Mówię wam o tym o wiele wcześniej bo wtedy będziecie mieli dużo czasu na namysły.

UWAGA!!! Nie radzę skanować forum poprzez programy, ponieważ zadbałem o to by stronka była naszpikowana różnymi zabezpieczeniami. Na forum są zabezpieczenia, na hostingu są jeszcze inne zabezpieczenia i chmura cloudflare także własne zabezpieczenia ma. Gdy użyjecie jakiegoś oprogramowania do skanowania stron internetowych to hosting czy cloudflare może wam z automatu dać bana na IP i najlepsze jest to, że ja na te zabezpieczenia wpływu nie mam, więc nie dam rady was wtedy odbanować. Na te zabezpieczenia żadne proxy ani tanie vpn nie działają, więc będzie się to już równać, albo z wiecznym banem, albo ze zmianą dostawcy internetu (jak będzie wam marzył się powrót). Więc jedyną opcją jest ręczne wpisywanie do url nazwy.

Tytuł: Re: Projekt BBC
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Wszelkie zmiany są dobre, szczególnie, jeśli poprawi to jakość forum! ^^

Boję się tej zabawy XD Będę poszukiwała.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Administrator

Nie, ogólnie Bionicle mają bardzo mało wspólnego z projektem. Można powiedzieć, że oni będą tylko dodatkiem. Wybrałem nazwę BBC, ponieważ pokazuje formę, postać całego projektu. BB to już chyba każdy wie co to znaczy, zostało wam jeszcze C do odgadnięcia.

Awatar użytkownika
Opiekun

Forum umiera
Użytkownicy którzy wchodzą raz na ruski rok na forum:
Obrazek

Awatar użytkownika
Administrator

Dobra, tak jak Wam obiecałem zrobiłem logo na projekt BBC. Na 100% zmieni się jeszcze lecz to będą szczegóły. Czas rozpocząć naszą zabawę.

Otóż na forum znajduje się wcześniej wspomniane logo. Postaram się tak wytłumaczyć na czym zagadka do odgadnięcia polega aby każdy z was mógł w niej wziąć udział.

Cały projekt nazywa się BBC, pod tą nazwą cała STRONA będzie funkcjonowała gdy aktualizacja wejdzie w życie. Waszym zadaniem jest odgadnąć co pod tym skrótem się kryje, jaka jest pełna nazwa. Pierwsze 2 litery to już chyba wiadomo co znaczą, zostaje wam jeszcze ostatnia. Ostrzegam, że ostatnia litera jest napisana w języku angielskim i określa jeden z celów tego projektu.

Gdy wejdziecie na nasze forum to na górze w swoich przeglądarkach macie link w takiej postaci:

https://www.blueblur.pl

Waszym zadaniem jest znalezienie loga, które schowałem na forum wpisując odpowiedni link do niego.

https://www.blueblur.pl/BlueBlurXxxxxx.png

Tam gdzie są litery x to wpisujecie swoją nazwę zaczynającą się na literę C. Uwaga bo ta nazwa zaczyna się z dużej litery C, jeżeli wpiszecie małą to forum tej nazwy nie przyjmie nawet jak będzie dobra. Jeżeli link będzie nietrafiony to zobaczycie tylko białe tło w przeglądarce, jeżeli link będzie trafiony to pojawi wam się logo projektu.

Słaba zabawa bez nagrody co nie? Jeżeli ktokolwiek z was znajdzie logo to ja się zobowiązuję do zdradzenia większej dawki informacji o projekcie. Mam zamiar wam to schematycznie przedstawić w tym temacie. Jeżeli do pewnego czasu nikt z was nie odgadnie linku to przedstawię logo i poradzę się was czy nie trzeba coś zmienić, czy się w miarę podoba oraz dam wam czas na zrobienie swojej propozycji loga.

Jestem ciekaw jak szybko wam uda się tą nazwę odgadnąć. Trudna nie jest, oryginalnością też nie zasłynąłem.

Awatar użytkownika
Administrator

Ale wam szybko to poszło. Davir znalazł logo, dzisiaj postaram się dla was przedstawić co nie co info o projekcie jak obiecałem. Hasło, które musieliście trafić to BlueBlurCenter.

Awatar użytkownika
Administrator

Obrazek

Nie będę tworzył do tego nowego tematu bo to mija się z celem, opiszę wam wszystko co obiecałem tutaj. Wyżej macie prototyp nowego loga dla centrum. Obecnie jak widzicie jest forum z Soniciem, po aktualizacji już nie będzie tylko forum, będzie tzw. centrum fandomowe, do którego każdy chętny i spełniający warunki może dołączyć się do spółki i pomagać w promowaniu się nawzajem. Jestem już gotowy na to, że niektórym może się ten pomysł nie spodobać, ale chciałbym zrobić coś jeszcze więcej niż dotychczas zrobiłem i chcę to wykorzystać, póki mam do tego chęci. Co do konstrukcji centrum nie będzie tutaj chyba wielu pytań, dlatego tą sprawę postaram się wam omówić krótko.

Obrazek

Tak na szybko zrobiłem dla was prościutkie drzewko by było łatwiej wam wyobrazić sobie jak to wszystko ma wyglądać. Otóż na silniku Wordpress będzie stało centrum łączące 2 fora oraz współpracujące z nami strony. Pierwsze forum jest nasze z Soniciem, drugie jest nowe z innego uniwersum. Na początku chciałem aby jedno konto dawało automatycznie dostęp do dwóch stron lecz po mocnych przemyśleniach pod kątem technicznym całej sprawy będą ogólnie techniczne fora od siebie odseparowane. Technicznie rzecz ujmując fora także nie będą połączone ze sobą z centrum.

Co do discorda, mówiłem wcześniej, że zmiana, czatu nie obejmie. Bardzo mocno ostatnio myślę nad tym, ponieważ są dwie opcje, albo 2 uniwersa pakować do jednego czatu pod szyldem Blue Blur Center, albo dla każdego uniwersum serwer robić. Czyli musiałbym zrobić nowy serwer dla nowego forum z nowym uniwersum. Nad tym jeszcze mocno pomyślę i postaram się tak to zrobić by na dobre to wam wyszło, byście byli ze zmian zadowoleni, a przynajmniej większość z was bo nie wiem czy wszystkich zadowolę.

Zapewne tez zapytacie, co mi strzeliło do głowy by takie zmiany wprowadzać. Cóż, po pierwsze to sprawa techniczna silnika na hostingu, mamy ostatnią wersję dostępną, chodzącą na naszym teraźniejszym forum, jeżeli ta wersja zostanie usunięta to forum stoi, a zrobienie nowego forum na nowym silniku to jest robota na dobre pare miesięcy, dlatego prace trwają już teraz. Po drugie, nowe forum, po prostu chcę te uniwersum na nogi postawić bo ma duży potencjał w sobie, jest ciągle rozwijany i to już taki sam klasyk w świecie gier jak nasz niebieski jeż. Nie wiem czy jest ktoś, który o tym uniwersum nie słyszał. Po trzecie, chcę zrobić coś więcej jak mogę i mam chęci, wiadomo że wielkiego ruchu na naszym forum nie ma, ale ja na to już nic nie poradzę. Moim zadaniem tutaj było stworzyć miejsce, gdzie każdy fan Sonica by mógł w spokoju być tym fanem i się tego nie wstydzić. To czy fani z tej mojej pracy będą korzystać to już ich sprawa jest. Do stworzenia tematów to każdy jest zdolny, zaś forum nie każdy może zrobić. Los tak chciał, żebym się tego nauczył, los tak chciał żebym stworzył te forum o Sonicu, takie jest moje zadanie i rola w tym wszystkim. Mam chęci stworzyć dla was centrum fandomowe i będzie ono zrobione, tym nie musicie się martwić, martwić trzeba się tym, czy z tego co dla was zrobię skorzystacie.

Ten temat jest dla was, wszelkie propozycje, sprzeciwy, wszystko co związane z tym projektem, piszcie tutaj. Jak dobrze pamiętam to macie uprawnienia do pisania w tym miejscu, jeżeli nie to zróbcie nowy temat.

Szukaj:
 [ Posty: 7 ] 

więcej linków