Jeż Sonic organizuje koncert na swoje 30-ste urodziny!

Jeż Sonic organizuje koncert na swoje 30-ste urodziny!

Wszystkiego najlepszego, Sonic (i Eggman)! Aby uczcić te 30-ste urodziny, zorganizowana została symfonia poświęcona czemuś, co niebieskiemu jeżowi zawsze wychodzi – muzyce.

Oficjalny artwork Sonica dyrygenta

Dwugodzinny występ zaczęła FILMharmonic Orchestra z Pragi fantastyczną rearanżacją takich klasyków, jak utwory z Sonic the Hedgehog 1, 2, 3 i Knuckles oraz Mania. Wszystkich zaskoczyła obecność także soundtracków z gier na Game Geara, Sonic R oraz Hub Worlda z Sonic Jam. Pojawiły się też Believe in Myself, His World, parę utworów z Sonic Unleashed, Lost World i Fist Bump. Później do wydarzenia dołączył zespół Tomoya Ohtani, który fantastycznie zrekreował soundtracki z Sonic Colors oraz Endless Possibility. Dołączył również do nich gościnnie NateWantsToBattle, autor albumu “Gotta go fast“, który zawiera covery najpopularniejszych utworów z całej serii Sonic the Hedgehog. Następni byli Crush 40, zaśpiewali Open Your Heart, Sonic Heroes, I am… all of me, Sonic Boom (niestety to był jedyny utwór nawiązujący do Sonic CD), Knight of the Wind, po czym dołączyła do nich orkiestra i razem wykonali Escape from the City. Event zakończył się znanym na cały świat i kochanym przez wszystkich fanów jeża – Live and Learn.

A teraz ciekawostka – w tym wydarzeniu pomagali Polacy, między innymi Jan Sanejko – był odpowiedzialny za aranżację utworów z Sonic 3 and Knuckles oraz Sonic Mania.

Koncert był dużym sukcesem, na ten moment został wyświetlony ponad 600 000 razy i polubiło go aż 81 000 użytkowników. Jeśli przegapiliście ten event, powtórka jest dalej dostępna na YouTubie.

Oby następne gry z niebieskim jeżem w roli głównej dostarczyły nam jeszcze więcej takiej cudownej muzyki.
Źródło: YouTube

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Darkeu
Fioletowy... this is what you wanted, right? This is my promise I made to you...
Artykuły: 15