Rok Sonica i wszystko co wiemy o Sonic Prime?

Według samej Segi rok 2022 był rokiem należącym do Niebieskiego Jeża

Rok 2022 to z całą pewnością rok Sonica. Po wspaniałym filmie Sonic 2 Szybki jak błyskawica będącym kontynuacją przeboju z 2020 roku, po dość dobrym tytule Sonic Origins, stanowiącej swoisty powrót do czasów legendarnej konsoli Sega Mega Drive, Sega wypuściła jedną z najlepszych gier Sonica z “otwartym” światem.

Sonic Frontiers, bo o nim mowa, charakteryzował się niezapomnianymi pojedynkami z bossami, wspaniałą muzyką i niesamowitym klimatem. Gra z miejsca zebrała masę pozytywnych recenzji i byłaby wspaniałym ukoronowaniem roku 2022, gdyby Sega nie zechciała jeszcze bardziej podbić poprzeczki.

Pod koniec roku ukazał nam się bowiem Sonic Prime, czyli najnowszy serial o przygodach Niebieskiego Jeża. Wyprodukowany wspólnie przez Segę, Netflix Animation oraz WildBrain Studios i Man of Action Entertainment, a oparty na serii gier Sonic the Hedgehog. Sonic Prime stał się z miejsca hitem, zdobywając w dniu premiery top 10-tkę najlepszych i najchętniej oglądanych seriali w Netflixie na świecie. Tytuł mógł liczyć także na masę pozytywnych recenzji i komentarzy ze strony oglądających.

Co wiemy do tej pory o fabule Sonic Prime?

Uwaga tekst zawiera spoilery i jeśli jeszcze nie oglądaliście Sonic Prime, a nie chcecie sobie psuć zabawy, to zapraszamy do dalszej części artykułu

Sonic podczas zażartej walki z Eggmanem rozbija Pryzmat Paradoksu, doprowadzając do zniszczenia swojej rzeczywistości i powstania szeregu nowych, alternatywnych światów. Sonic podróżuje między tzw. Wymiarami Odłamkowymi, rozrzuconymi w miejscu zwanym otchłanią. W każdym z odwiedzonych światów, Niebieski Jeż musi pomóc alternatywnym wersjom swoich przyjaciół i odnaleźć fragmenty Pryzmatu.

W jednej z alternatywnych rzeczywistości, Rada Chaosu odkrywa, czym są odłamki Pryzmatu, łapie lisa o imieniu Nine (Tailsa z dziewięcioma ogonami) i zaczyna planować podbój wszystkich światów. Rusty Rose, czyli zrobotyzowana Amy, z oddziałem robotów rusza na poszukiwanie kolejnych odłamków do pirackiego świata, gdzie ich plany krzyżuje niezwykle skoczna załoga na czele z kapitanem Soniciem.

Piraci pokonują i łapią Rusty, a Sonic kolejny raz zostaje wciągnięty przez Pryzmat do otchłani, gdzie tym razem spotyka Shadowa, który oskarża Sonica o zniszczenie pierwotnego wymiaru i atakuje go.

Scena ta kończy pierwszą serię 8 odcinków Sonic Prime, w których poznajemy wielu nowych bohaterów, będących alternatywnymi wersjami dobrze nam znanych oryginalnych postaci. W tym miejscu wymienić można Dr. Eggmana, który zostaje rozbity na aż pięć wersji samego siebie, a także Rusty Rose, która jest zrobotyzowaną wersją Amy Rose i która jest jedną z głównych antagonistek serii. (Jest również ulubioną postacią autora tego artykułu).

Czy będzie kontynuacja Sonic Prime?

Netflix, zapowiadając serial w lutym 2022 roku, ogłosił, że zamówione zostały 24 odcinki. W dniu premiery został opublikowany pierwszy sezon mający w składzie 8 odcinków serialu. W drugim sezonie najprawdopodobniej możemy spodziewać się kolejnych 8 odcinków, lecz, jak ostatecznie będzie wyglądać sprawa podziału wszystkich zamówionych części, to jeszcze pozostaje dla nas tajemnicą.

Netflix lubi również poświęcić trochę czasu, aby ocenić statystyki oglądalności, w tym liczbę osób oglądających, a także oszacować, jak dużo społeczeństwa zainteresowało się produkcją. Po więcej informacji zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: Premiera Sonic Prime na 5. miejscu najczęściej oglądanych seansów w Netflixie.

Kolejną rzeczą, na którą zwraca uwagę serwis, są reakcję publiczności i krytyków, które dla Sonic Prime były i nadal są w dużej większości bardzo pozytywne, o czym świadczy zaliczenie serialu do top 10 najlepszych i najchętniej oglądanych seriali. Kolejnym dowodem są także recenzje, jakie zbiera na naszych rodzimych, a także zagranicznych serwisach i wśród społeczności fanów Sonica, co oznacza jednoznacznie, że serial uzyskał bardzo dobrą ocenę. 

Zresztą potwierdza to sam Logan McPherson, producent wykonawczy Sonic Prime, który pełni funkcję starszego wiceprezesa działu kreatywności w kanadyjskiej firmie WildBrain ltd.. Wspomniana wcześniej firma wyprodukowała dla Netflixa takie tytuły jak Carmen Sandiego, Johnny Test, Chip and Potato i oczywiście Sonic Prime.

Logan w wywiadzie udzielonym dla What’s on Netflix na pytanie, co może nam zdradzić, czego możemy się spodziewać w następnym sezonie i kiedy go zobaczymy, odpowiedział:

Tak, to jeszcze nie koniec i stworzyliśmy kolejne odcinki. Nie mam żadnych szczegółów na temat tego, kiedy dokładnie mogą się one pojawić, ale możecie się ich spodziewać w niedalekiej przyszłości. Historia nadal buduje i rozciąga Sonica do jego granic możliwości pod kątem fizycznym, jak i emocjonalnym, więc oczekujcie dzikiej jazdy bez trzymanki i dużo zabawy!!!

Logan McPerson

No więc kiedy nadejdzie ta przyszłość?

Data premiery nie została nam jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Netflix. Opierając się na doświadczeniach z poprzednim serialem animowanym pt. “Johnny Test”, wiemy, że pomiędzy sezonami minęło sześć miesięcy.

Fani Sonic’a w takiej sytuacji mogą spodziewać się, że kolejne odcinki/następny sezon ukażą się latem 2023 roku, w okolicach maja lub czerwca, a ostatnia część dopiero zimą. 

Źródła: Netflix, WildBrain, Whats on Netflix, SonicStadium, Antyweb, GameRevolution

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51