Co robią Amy i Blaze…?

Act 2: Święto Księżniczki

Elegancki stoliczek, niesamowicie oświetlony trzema świecami, zaś na środku znajduje się jajko. Młotek uderza w ugotowane jajko i skorupka się rozsypuje.

“Tak daleko…? Ten układ…?”

Po czołganiu się po podłodze w poszukiwaniu fragmentów skorupki, Amy zajmuje swoje miejsce i głośno deklaruje,

“Pod przewodnictwem sznura od bielizny i jajka, twoje problemy zostaną rozwiązane w mgnieniu oka!”


“Sala Wróżbiarska”, która była w tym miejscu, zanim się zorientowałam. “Wróżenie z Jajek” u Amy jest bardzo popularne, ponieważ dobrze trafia z wróżbami. Dziewczyna z wieloma zmartwieniami, również odwiedziła dzisiaj Amy.

“Walczę jako księżniczka przez wiele lat, ale mogłam ocalić tylko kilkaset osób… W tym tempie nie mogę kompletnie zatrzymać zła i uratować świata. Jestem… bezradna, czyż nie?”

To Blaze… Księżniczka Sprawiedliwości, która ratuje zwykłych ludzi z rąk zła. Tracąc wiarę w niekończącą się bitwę, zwierza się swojej długoletniej przyjaciółce Amy, ale…

Pewna siebie Amy zajmuje miejsce i łagodnym tonem zwraca się do przyjaciółki.

“Czy mogę? Blaze? Uratowałaś już setki ludzi, prawda? Wyrzuć to z siebie! To nie jest miejsce na dołowanie się! Zobacz, to właśnie mówią jajka.”

Podczas gdy Blaze ponownie obserwuje jajka ze zdziwieniem, Amy kontynuuje.

“Nie jesteś bezradna. Pomyśl o tym. Setki ludzi, których uratowałaś z pewnością pomogą w przyszłości komuś innemu. Ten łańcuch zdarzeń, to połączenie dobrych uczynków, które pewnego dnia uratują cały świat. Prawda?”

“Mm-hmm. …….”

Blaze była mocno przytłoczona, ale kiedy spuściła głowę, lekko się uśmiechnęła.

“Błędem jest próbować rozwiązać wszystkie problemy samemu, prawda…?”

“Tak. Ale wiesz co, nic by się nie wydarzyło, gdybyś tego nie zapoczątkowała.”

Amy otwiera okno i patrzy w nocne, gwieździste niebo.

“Spójrz, sznur na bieliznę jest niesamowity. Można na nim powiesić każdy rodzaj prania. To ty i wszyscy inni w tym samym czasie. Jeśli wszyscy będą się wzajemnie wspierać, to świat stanie się jednym wielkim sznurkiem. Na to właśnie wskazuje układ skorupek jaj.”

“Czy to prawda…?”

Blaze przypomniała sobie, że to wróżba. Skorupki jaj, które spadły na podłogę i sznurek na pranie na nocnym niebie, wydają się świecić w świetle dwóch niebieskich księżyców.

Była to dziwna wróżba, ale tak czy inaczej, poczuła się lepiej, jakby jej tonące serce zostało podparte czymś ciepłym. Czyżby słowa od wróżbitki Amy dotarły do niej?

“Cóż, jako rozwiązanie twoich zmartwień, w jajku wyczytałam jeszcze jedną wiadomość. To jest… “Rozbij swoją skorupę i rzuć wyzwanie nieznanemu!””

“Mam rzucić wyzwanie sobie?”

“To znaczy, żebyś nosiła ładniejsze stroje z falbankami. Nosisz to od lat!”

“Nie, w tym stroju jest mi już całkiem… wygodnie. Cóż, wstyd się przyznać, ale…”

“W takim razie idziemy na zakupy! Nie będę się ani na chwilę hamować!”

Powiedziała Amy, łapiąc za ramię Blaze i biegnąc w stronę centrum handlowego. Blaze, która została już obezwładniona, w ostatniej chwili wrzuca do ust ugotowane jajko mówiąc “Nie marnuj jedzenia”.

“Chodź Blaze, pod przewodnictwem wróżby z jajka, zdobędę najlepszy strój na świecie godny księżniczki!”

Później: Atrakcyjność księżniczki w nowym ubiorze doprowadziło do wzrostu liczby fanów. Z pewnością zbliża się dzień, w którym łańcuch miłujących pokój serc okryje cały świat.

Kalendarz

Link do kalendarza: Luty 2023
Zobacz także: Styczeń 2023

Źródło: sonic.sega.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161