Elise i Silver na srebrnobiałej tafli lodu

Act 4: Za ciemnymi kulisami

Jesteśmy w wodnym mieście „Soleana Castle Town”, w którym bez końca rozciągają się piękne szlaki wodne.

Nad zatoką wisiała wspaniała srebrnobiała taca… W jednym rogu krajowego lodowiska stała kobieta, wpatrując się w zimną, opustoszałą taflę lodu, wzdychając smutno.

“To nie ja…”

Na imię miała Elise i była księżniczką Soleanny.

Młoda łyżwiarka, która często określana jest mianem “królowej” indywidualnego łyżwiarstwa figurowego, stanęła teraz przed wielkim problemem.

Piosenka, którą otrzymała na zawody drużynowe w łyżwiarstwie figurowym, co było jej życiowym celem, była piosenką ku pamięci jej zmarłych rodziców, którzy wychowywali ją z miłością i troską. Kiedy Elise słyszy tę piosenkę, w jej niegdyś szczęśliwych wspomnieniach pojawiają się łzy i nie jest już w stanie uczestniczyć w zawodach.

Nie mogąc znaleźć partnera, z którym mogłaby stworzyć parę, Elise chowa się w ciemnym kącie i wyrzuca z siebie wszystkie emocje, patrząc się w stronę pięknego, gwieździstego nieba.

Gdy po chwili…

“Słyszałem twoją historię! Pomogę ci.”

Słysząc, jak ktoś do niej się zwraca, Elise odwróciła się i zobaczyła byłego łyżwiarza oraz słynnego trenera, który dał z siebie wszystko, aby pomóc wszystkim sportowcom, których uczył, co skutkowało świetnymi wynikami. Nazywał się Silver i był znaną personą wśród łyżwiarzy.

“Nie martw się! Jestem, aby okazać ci pełne wsparcie.”

Księżniczka nie mogłaby być szczęśliwsza, gdyby to właśnie Srebrny Jeż został jej partnerem. Ale problem tkwił w jeszcze innym miejscu, w jej własnym umyśle.

Gdy Elise była dalej przygnębiona, Silver wziął ją za rękę, wręczył swój wisiorek i powiedział:

“Nie jesteś sama. Uda ci się. To jest talizman na szczęście.”

Niebieski kamień szlachetny zdawał się mocno świecić, jakby chciał jej dodać otuchy.


W miarę jak ćwiczyła coraz więcej, jej niepokój związany z tym utworem stopniowo zanikał i zanim się zorientowała, przejechała na łyżwach całą drogę, aż do samego końca.

Prawdę mówiąc, Elise nie miała już nic więcej do nauczenia. Jednak sama jazda na łyżwach w parze z Silverem, który prowadził ją stanowczo i dokładnie, dodał jej pewności siebie i odwagi.

I wreszcie, dzień przed występem, w miejscu, na którym mają rozpocząć się zawody, księżniczka miała próbę generalną.

Niestety na odkrytym lodowisku padał ulewny deszcz. Wszystko wyglądało, że z ostatniej próby nici. Elise opuściła ramiona i zaczęła kierować się do domu, gdy nagle…

Łyżwiarka zobaczyła, że deszcz wokół niej ustał.

Spojrzała w niebo i zobaczyła srebrną postać unoszącą się w powietrzu, otoczoną szmaragdowo-zielonym światłem. Nieznana dziewczynie siła, wydobywająca się z dłoni uniesionych do nieba jej trenera, stworzyła coś w rodzaju kopuły, która odpycha deszcz.

Silver przemówił do księżniczki, która wstrzymała oddech:

“Właściwie, to mam jeszcze moce psychokinetyczne”


Silver namawiał Elise, by nie marnowała czasu i śmiało ćwiczyła.

“Przeszedłem z bycia zawodnikiem na trenera, ponieważ obawiałem się, że moja moc, nawet nieumyślnie, wyjdzie na jaw podczas rywalizacji. Chcę wykorzystywać moje zdolności nie dla siebie, ale by pomagać innym.”

W ulewnym deszczu na terenie całego lodowiska trwała głęboka cisza, zaś taflę lodu pokrywała biała mgła.

Elise, która widziała, jak życzliwy jest dla niej Silver, poczuła wielką odwagę płonącą w jej piersi.

Gdy deszcz ustał, Srebrny Jeż dołączył do ćwiczeń z księżniczką. Próba generalna była już bliska ukończeniu.

W czasie, gdy Elise kontynuowała występ w harmonii ze swoim partnerem, odkryła, że cieszy się piosenką, która kiedyś symbolizowała smutek. To uczucie współbrzmi z jej wspomnieniami z ćwiczeń ze szczęśliwymi rodzicami.

Kochała swoich rodziców, ale równie mocno kochała samą piosenkę. Łzy napłynęły do oczu Elise, ale nie przeszkodziły jej w występie, wręcz przeciwnie, sprawiły, że stał się on jeszcze bardziej bogaty w pozytywne emocje.

Potem nastąpiła najtrudniejsza część, punkt kulminacyjny, potrójny Axel. Z wysokiego skoku wyglądało na to, że księżniczka wykona genialny obrót, lecz…!

Chwilowy zanik koncentracji spowodował, że Elise nie zdążyła wykonać poprawnie skoku i straciła równowagę, będąc już w powietrzu. Wyglądało to tak, jakby łyżwiarka miała się przewrócić, lecz szmaragdowo-zielone światło otoczyło ją i ochroniło przed upadkiem.

“Było blisko! Nie każ mi tego robić podczas zawodów, dobrze?”

Silver spróbował rozluźnić księżniczkę małym żartem i wznowił ćwiczenia.

Jednak pewność siebie u Elise zgasła i znów zaczynała być nieśmiała. Jaka jest gwarancja, że ten ruch uda się podczas zawodów…? Silver zauważył, w jakim stanie jest łyżwiarka i rozweselał, zapewniając ją:

“Będzie dobrze. Nie martw się! Cała twoja ciężka praca teraz doprowadzi cię do sukcesu!”

Pod rozgwieżdżonym niebem po deszczu, gorący wiatr powoli wiał między nimi na lodzie.


W dniu zawodów: Para pojawiła się jak meteory na lodowisku, porywając publiczność pięknym występem.

A ten potrójny Axel, o którym była mowa…!

Tuż przed skokiem, Elise prawie uległa mrocznym myślom, że znów najtrudniejsza część występu może się nie udać, gdy zobaczyła nagle… uśmiech Silvera. Godziny ćwiczeń, wypełnione zaufaniem i szczęściem, a także szczęśliwe wspomnienia z przeszłości z rodzicami, dobrze przygotowały Elise na teraźniejszość. Para jednocześnie skoczyła wysoko w górę i idealnie wykonała potrójny Axel, żeby potem z gracją i pewnością siebie wylądować na śnieżnobiałej tafli lodu. Głośne okrzyki i oklaski zdawały się nie mieć końca!

Ta dwójka została uznana za najjaśniejszą parę dnia!


Gdy turniej się już skończył…

“Dziękuję”

Na opuszczonym lodowisku, Elise zwraca Silverowi wisiorek. Jest to przedmiot, którego już nie potrzebuje, ponieważ przezwyciężyła swoją przeszłość i dorosła.

Silver w zamian podziękował uśmiechniętej Elise.

Nie była jedyną, która poszła w życiu do przodu. Silver ujawnił również, że bardzo zainspirował się jej ciężką pracą i zdecydował się na pełny powrót do sportu.

“Ale, jeśli mam być szczera, to martwię się. Nieważne jak bardzo się staram, boję się, że pewnego dnia zużyję wszystkie swoje siły” – wyznała księżniczka.

“Nie martw się! Wszystko będzie dobrze, bo…”

Elise uśmiechnęła się i kontynuowała:

“…Cała twoja ciężka praca jest związana z przyszłością, prawda?”

Ich śmiech odbijał się echem pomiędzy cichą, delikatną, wypełnioną światłem lodowiskiem, a gwieździstym niebem.


Kalendarz

Link do kalendarza: Kwiecień 2023
Zobacz także: Marzec 2023

Źródło: sonic.sega.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161