Nowe kalendarze w ramach projektu “Tell me! Creators”

“Tell me! Creators” to projekt, który będzie prowadzony przez KIKUZO, Web Mastera Sonic Channel od dawna współpracującego z zespołem zza kulis.

Projekt będzie obejmował o wiele więcej rzeczy, ale o tym dowiemy się pewnie za jakiś czas. Najpierw chcielibyśmy przybliżyć wam nową formę kalendarza na rok 2024. Kalendarz będzie ukazywał się jako plik pdf, do pobrania ze strony Sonic Channel, ale to nie wszystko. W każdym miesiącu Sonic Team wybierze jedną postać, a społeczności fanów dostanie kilka opcji, z których w formie głosowania wyłoni drugą postać towarzyszącą. Następnie ukaże się właściwa strona kalendarza z wybranymi postaciami, do której fani będą mogli ułożyć historyjkę, a najciekawsze prace będą publikowane na Sonic Channel. Przejdźmy teraz do samego kalendarza, czyli zobaczmy, jak wygląda styczeń i co jest już gotowe na luty.

STYCZEŃ

W styczniu główną postacią wybraną przez zespół był Sonic, a w zwycięskim głosowaniu jego towarzyszką została Merlina z gry Sonic and the Black Knight. W głosowaniu urządzonym dla fanów, Merlina uzyskała 37,2 procent głosów, a tym samym pokonała Jeta (27,9%), Tailsa (26,2%) i Moto Buga (8,6%).

Merlina jest to młodą dziewczyną zajmującą się magią, która piastuje stanowisko nadwornej czarodziejki w zamku Camelot. Jest ona także wnuczką legendarnego czarodzieja Merlina i to ona przyzywa Sonica do swojego świata. Choć z początku jej działania nie są dobre, to dzięki naszemu bohaterowi dostrzega prawdę i nawraca się na jasną stronę mocy. Jej wygląd przywodzi na myśl księżniczkę Zeldę prawda?

Styczniowa ilustracja przedstawia więc Sonica i Merlinę. Sonic z wystraszoną miną i chilli dogiem w łapkach stoi i patrzy bezradnie na to, co wyczynia czarodziejka, wrzucając do kotła, co tylko przyjdzie jej na myśl. Cukierki, jajka, macki, grzyby? Oj Sonic współczujemy takiego sosiku dla Twojego ulubionego Chilidoga 🙁

Kalendarz możecie pobrać pod tym linkiem ->Styczeń<- choć wiemy, że styczeń już się skończył, to może warto pobawić się w kolekcjonera i pozbierać ilustracje z całego roku? Kalendarz jest oczywiście przystosowany do Japonii i dlatego mamy 8 stycznia jako dzień wolny. Jednak co też się kryje pod tą datą, zobaczmy…

8 stycznia – Sejin-no Hi (jap. 成人の日), czyli dzień dorosłych. Każdego roku, w drugi poniedziałek stycznia, przypada japoński Dzień Wejścia w Dorosłość. Święto skierowane do wszystkich młodych, którzy w poprzedzającym roku ukończyli 20 lat i w całym kraju w tym dniu odbywają się uroczystości wyprawiane na ich cześć.

LUTY

W lutym zespół wybrał jako postać główną Amy Rose, a jej towarzyszem został profesor Pickle, zdobywając 41 procent głosów. Pokonał tym samym Cream (36), Biga (11,7) i Koco (11,3).

Profesor pierwszy raz wystąpił w grze Sonic Unleashed z 2008 roku. Jest postacią drugoplanową, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Spagonia, ekspertem w dziedzinie Manuskryptów Gai i pomaga naszym bohaterom. Występuje również w komiksach Archie, gdzie doczekał się pełnego imienia i nazwiska, Dillon Pickle, co jest grą słów oznaczającą ogórki kiszone. W komiksie wystąpił podczas Shattered World Crisis, który miał miejsce po fali Super Genesis. Został w nim porwany wraz z innym naukowcem przez Eggmana, który chciał zdobyć wyniki ich badań i wszystko, co było z tymi badaniami związane, a uratował go zespół Freedom Fighters.

Ilustracja przedstawia profesora ubranego w punkowe ciuchy z charakterystyczną fryzurą i wielką amerykańską flagą na plecach w towarzystwie Mistrzyni Mody Amy, która proponuje kolejną i bardziej odważną stylizację, a może dobiera tym razem przebranie dla samej siebie. Spójrzcie na profesora i jego reakcję, która mówi sama za siebie, co sądzi o nowym pomyśle Amy. Tylko po co to wszystko?

Odpowiedzi możemy szukać w święcie, które przypada na 11 lutego.

Kenkoku-Kinenbi (jap. 建国記念日) – czyli rocznica powstania Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest to w Japonii bardzo patriotyczne święto, choć w dużej mierze oparte na legendzie. Japończycy na swych domach wywieszają w tym dniu flagi, podobnie jak ma to miejsce w Europie lub w Stanach. Święto nawiązuje do cesarza Jimmu, który według legendy był założycielem Państwa Japońskiego, a także synem bogini słońca Amaterasu.

Kalendarz możecie pobrać pod tym linkiem ->Luty<-

Ciekawe, kogo wybiorą na kolejny miesiąc. Jeśli chcecie o tym porozmawiać lub przedstawić własne propozycje, to zapraszamy na naszego Discorda!

Źródła:
sonic.sega.jp (Styczeń), sonic.sega.jp (Luty), japanese-heart.blogspot.com, tokyoweekender.com, mycast.io

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 53