No proszę, jak to można się czasem dobrze ustawić. Nie tak dawno temu Fang zabłysnął w nowej grze o Sonicu, a mianowicie Sonic Superstars. Nasz wredny, chciwy i robiący wszystko dla siebie antagonista, z antybohatera najnowszej gry przechodzi na stronę majowego kalendarza, rozkręcając coraz bardziej swoją gwiazdorską karierę.
Jego towarzyszką została pokochana przez fanów mieszkanka Wyspy Gwiazdy Północnej, jaszczurka Trip. W grze została wynajęta przez Fanga i doktora Eggmana jako przewodniczka, pomagając naszemu złemu duetowi w ich misji.
Trip nie miała mocnej konkurencji, gdyż jako postać debiutująca i z miejsca pokochana przez fanów (w tym osobę piszącą ten news) uzyskała największą ilość głosów (61,8%) i pokonała tym samym sławę jak samego Sonica, który można powiedzieć… ledwo odbił się od ziemi 20%. Pozostali konkurenci wypadają ciekawiej. Spójrzmy mamy doktora Eggmana (6,9%), który mógł mieć dość interesującą scenkę związaną z Trip, a dalej z Metal Fighter. Ostatnia propozycja dostała dość sporo głosów 11,3% i znalazła się tym samym na 3 miejscu. Osobiście nie widzę za bardzo sceny, w której mogliby wystąpić razem z Trip, ale mogli również stworzyć bardzo ciekawą i nietypową sytuację.
Samą scenkę przedstawioną w kalendarzu możemy różnie interpretować, ale według mnie najlepiej pasuje spojrzeć na nią pod kątem niezdarności naszej bohaterki. Trip wygląda na zadowoloną lub przełamuje tak zwaną czwartą ścianę i puszcza do nas oczko. Co tam się wydarzyło? Trip podczas gry cechuje się wyjątkową niezdarnością, a więc możemy założyć, że tym razem Fang założył pułapkę na Sonica, chcąc pokazać dziewczynie, jak to się robi. Teraz zaskoczony jest tym, że jego “genialny” plan zupełnie nie wypalił, co bardzo ubawiło jaszczurkę. Możemy jednak wziąć pod uwagę drugi scenariusz, w którym to nasza jaszczurka się przyczyniła do tego, tak naprawdę wcale nie pomagając złoczyńcy, a wspierając Sonica i puszcza nam oczko byśmy się zorientowali. Jak myślicie?
Kalendarz jak zawsze do pobrania z strony Sonic Channel TUTAJ.
A w Japonii wraz z końcem kwietnia rozpoczyna się japońska majówka, czyli tak zwany “Złoty Tydzień”. O Złotym Tygodniu pisaliśmy poprzednim razem, więc teraz tylko w ramach przypomnienia. Jest to okres nagromadzenia się czterech świąt państwowych w jednym tygodniu i jest to najpopularniejszy czas, w którym Japończycy biorą sobie wolne i mają wakacje. Jest to też najdroższy czas, jeśli chodzi o pobyt, gdyż hotele i inne ośrodku turystyczne podnoszą ceny, licząc na jak największe zyski. Ostatnio pisaliśmy o dniu Shōwa, który to rozpoczyna Złoty Tydzień. Kolejnym dniem wolnym w Japonii jest Święto Konstytucji, które przypada na dzień 3 maja.
Japonia obecną konstytucję przyjęła dnia 3 maja 1947 roku podczas okupacji Amerykańskiej. Do tego czasu Japonia posiadała konstytucję utworzoną jeszcze w okresie Meji (1868-1912), który wiązał się z końcem okresu Sakoku, czyli 300-letniego odcięcia się od świata zewnętrznego. Konstytucja Meji odpowiadała czasom, w których powstała i zawierała bardzo dużo elementów monarchii konstytucyjnej i absolutnej. Po drugiej wojnie światowej, w czasie amerykańskiej okupacji i procesów demokratyzacji, zmieniono praktycznie każdy aspekt konstytucji, a do dziś największe emocje budzi artykuł 9, w którym Japonia wyrzeka się wojny. Od momentu ustanowienia nowej konstytucji zmianie uległa również pozycja cesarza, który nie stoi już na czele państwa, a jego miejsce zajmują obywatele. Cesarz stał się „symbolem państwa i jedności jego obywateli”, który nie ma „władzy związanej z rządem”.
Japoński dzień konstytucji nie wiąże się z wielkimi paradami, czy ceremoniami, jak to ma miejsce w innych krajach. W czasie tego święta w całym kraju odbywają się specjalnie organizowane wykłady, wydarzenia i spotkania, a także zostają otwarte dla zwiedzających miejsca szczególnie ważne dla powojennej Japonii, takie jak np. budynek parlamentu.
Kolejnym świętem wolnym od pracy jest 4 maja, czyli Święto Zieleni. To dzień, w którym można celebrować przyrodę i okazywać jej szacunek. Święto zaczęło się w 1989 r. i do 2006 r. było obchodzone 29 kwietnia, w urodziny byłego cesarza Shōwa, który zasłynął z wielkiej miłości do roślin i przyrody. Zanim został ogłoszony Dniem Zieleni, 4 maja był świętem narodowym ze względu na prawo głoszące, że dzień, który przypada między dwoma świętami narodowymi, jest świętem narodowym.
I ostatni dzień Złotego Tygodnia przypada na 5 maja i jest to Dzień Dziecka. Tego samego dnia jest również obchodzony Festiwal Chłopców zwany Tango no Sekku. Rodziny w tym czasie modlą się o zdrowie i sukces swoich synów, a także wieszają na masztach flagi w kształcie karpia zwane Koinobori oraz wystawiają lalki samurajów, które symbolizują sukces, moc i siłę. Dlaczego flagi są w kształcie karpia? Ponieważ tak jak i samurajowie on również symbolizuje moc i siłę. Według legendy karp popłyną pod prąd, stając się smokiem!
Rodziny przygotowują także w tym dniu specjalne potrawy:
- Kashiwa Mochi, czyli tradycyjne ciasto ryżowe z nadzieniem z czerwonej pasty fasolowej, owinięte w liść dębu.
- Chimaki, czyli japońską kluskę wykonaną z różnych składników i zawiniętą w liść bambusa, banana lub trzciny i gotowaną na parze.
I to już wszystko, co przygotowaliśmy dla was na maj, ale jeszcze wiele ciekawych rzeczy pozostało do odkrycia, a tymczasem do zobaczenia w czerwcu!
Źródło: sonic.sega.jp