Święto Latarni z Soniciem i Blaze

24 lutego, na Mobiusie miało miejsce jedno z najbardziej widowiskowych świąt w roku – Święto Latarni:

– Czy młoda dama może czynić honory? – powiedział Sonic kłaniając się w pas księżniczce Blaze trzymając latarnię.
– Ależ oczywiście Sonicu, mój najwierniejszy rycerzu. – powiedziała Blaze śmiejąc się pod nosem.

Sonic podszedł do Blaze, a ona zgrabnie zapaliła latarnię. Niebieski Jeż ponownie lekko kłaniając się księżniczce wypuścił z rąk niebiańsko świecący przedmiot symbolizujący sukces i szczęście, żegnając jednocześnie Święto Wiosny.

Sonic i Jego przyjaciele nie mogą się już doczekać wspólnych rozmów przy stole, radośnie zajadając się kuleczkami tangyuan i życząc sobie nawzajem pomyślnej przyszłości i sukcesów w życiu.

Święto Latarni

Źródło: bergerpaints.com

Święto Latarni jest jedną z najstarszych tradycji, który przypada dokładnie 15 dni po chińskim Nowym Roku i jednocześnie stanowi zakończenie Święta Wiosny. Gdybyśmy dokładniej spojrzeli w kalendarz tego kraju, to byśmy zauważyli, że także tego dnia przypada pierwsza pełnia księżyca. Nierozłącznym elementem tego okresu są specjalnie zaprojektowane lampiony, które nie tylko oświetlają ulice miast w Chinach jako dekoracje przez około miesiąc, lecz także można spotkać się z niebiańsko świecącymi przedmiotami unoszącymi się w powietrzu czy pływającymi, tworząc przy tym niebywałe widowisko. Lampiony są projektowane w różnych kształtach od przedmioty po budowle i zwierzęta, a każdy z nich to prawdziwy majstersztyk. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, które z uśmiechem na twarzach szukają ukrytych w świecących ozdobach zagadek, napisanych przez twórców swoich dzieł. Za poprawną odpowiedź, każdy może liczyć na małą nagrodę.

Źródło i przepis: yunhai.shop

W związku z tym, że Chiny są bardzo dużym krajem z jeszcze większą kulturą, to z pewnością nie zdziwi Was fakt, że Święto Latarni obchodzi się różnie ze względu na region, w którym się mieszka. Tradycyjnie przyrządza się ryżowe kuleczki o nazwie tangyuan, które są serwowane z dużą gamą nadzienia do wyboru. Ich spożywanie symbolizuje jedność, harmonię i szczęście dla rodziny.

Możemy także w tym okresie nacieszyć swe oczy tańcem lwa czy smoka, które wchodzą w skład występów artystycznych.

Legendy

Pierwsza z legend opowiada o Nefrytowym Cesarzu, który rozzłościł się na mieszkańców pewnej wioski za zabicie jego ukochanego żurawia i postanowił ją zniszczyć. Córka Cesarza nie zgadzała się z wyrokiem wydanym przez jej ojca i postanowiła pomóc mieszkańcom, ostrzegając ich o niebezpieczeństwie. Jeden z mieszkańców wpadł na pomysł, aby oszukać cesarza, wieszając w nocy lampiony i wystrzelić fajerwerki. Imitacja palącej się wioski, uratowała jej mieszkańców, przed gniewem Cesarza, który z satysfakcją wrócił do swojego pałacu. Podobno od tego dnia, mieszkańcy co roku obchodzą rocznicę tego wydarzenia.

Druga legenda mówi o pięknej kobiecie zwanej Tuan Xiao, która pragnęła odwiedzić swoją rodzinę piętnastego dnia księżycowego miesiąca. Obecnie panujący Cesarz Han Wudi, nie pozwalał Tuan opuszczać miasta, która z rozpaczy zagroziła, że zakończy swoje życie skacząc do studni. Pewien uczony o imieniu Dongfang Shuo postanowił pomóc biednej kobiecie. Wymyślił plan, który miał polegać na oszukaniu Cesarza Han Wudi, że Nefrytowy Cesarz nakazał Bogi Ognia spalić całe miasto szesnastego dnia miesiąca księżycowego. Cesarz Han poważnie przyjął słowa uczonego i spytał się go co ma uczynić by uratować stolicę przed gniewem Nefrytowego Cesarza. Dongfang poradził, żeby ulice przyozdobić czerwonymi latarniami, ponieważ Bóg Ognia wyjątkowo za nimi przepada. Powiedział także, żeby wszyscy mieszkańcy poszli podziwiać latarnie. Tak jak powiedział uczony to i tak się stało. Miasto wypełniło się tysiącami latarniami o kolorze czerwonym, a jego mieszkańcy z podziwem oglądali piękne zjawisko. Cały pomysł miał za zadanie pozwolić się wymknąć niezauważenie z pałacu Yuan Xiao, która wróciła do swojej ukochanej rodziny.

Źródła: Sega_Korea, bergerpaints.com, wikipedia.org, chinytolubie.pl, chinskiraport.pl

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161