Urodzinowy Sonic na tapetę!

Tapeta na czerwiec przedstawia Sonica, który wychodzi z dobrze nam znanego w kształcie złotego pierścienia portalu. Sonic dobrze wie, że już 23 czerwca przypadają jego urodziny, SEGA zorganizuje coś niezwykłego i wybrała do tego najlepsze miejsce, jakie Niebieski Jeż mógłby sobie wyobrazić, więc nie czekając dłużej, Sonic wychodzi z portalu prosto do Joypolis!

Tradycyjnie podajemy wam LINK, pod którym możecie pobrać tapetę w wersji na PC jak i na smartfona.


Joypolis są to kryte parki rozrywki stworzone przez SEGĘ, a zarządzane przez CA Sega Joypolis. Oryginalnie otwarto jedenaście takich parków, ale do tej pory ostały się jedynie cztery działające. Dwa znajdują się w Chinach, w miastach Szanghaj i Guangzhou oraz dwa w Japonii. Jedno w Centrum Sportowym w Sendai i jedno w Tokio. To właśnie w Tokio, w Odaibie SEGA zaplanowała świętowanie urodzin Niebieskiego Jeża. Zobaczmy bliżej, jak wygląda miejsce, w którym Sonic będzie świętował swoje urodziny.

Joypolis – Tokyo
Źródło: wamazing.com

Ogromny, przypominający galerię budynek podzielony został na trzy piętra. Z zewnątrz nie wygląda zbyt imponująco, czy zachęcająco, ale po wejściu do środka, naszym oczom ukazuje się zupełnie inne miejsce, super zaawansowany technologicznie świat rozrywki.

PIERWSZE PIĘTRO

Zerknijmy teraz dokładnie, jakie atrakcje czekają na gości na konkretnych piętrach. Zaczynamy oczywiście od pierwszego, a na nim znajdziemy…

 • Gekine Live Coaster: Jest to pierwsza według Joypolis przejażdżka kolejką, którą steruje się za pomocą gry rytmicznej.

 • Halfpipe Tokyo: Przejażdżka na snowboardzie z muzyką. Jest to zabawa w tak zwaną Spin-Battle. W kooperacji dwie osoby muszą zsynchronizować czas i wykorzystać techniki rotacyjne, by osiągnąć zwycięstwo.

 • The Joypolis Explorer: tajemnicza atrakcja, w której uczestnicy Joypolis muszą odkryć magazyn skarbów. Gracze zabierają ze sobą tak zwany analizator emblematów i rozpoczynają eksplorację magazynu. W ograniczonym czasie muszą odszyfrować tajemnicę dokumentów i otworzyć drzwi do ukrytego skarbu. Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe zdjęcie wewnątrz komnaty skarbu.

 • Pirate’s Plunder: strzelanka o tematyce pirackiej. Gracze wyposażeni w pistolety stylizowane na czasy pirackie, strzelają do pojawiających się celów na wielkim ekranie. Kto osiągnie najlepszy wynik, ten wygrywa. Gra przypomina trochę dawne Duck Hunt z Nintendo prawda?

 • Spicy Taxi: symulator jazdy z samochodami 360 stopni. Samochody do maksymalnie 5 osób stanowią symulator bardzo ciekawych z wyglądu taksówek, a zadaniem graczy jest wziąć udział w wyścigu, w którym oprócz najwyższego miejsca, należy zbierać porozrzucane na planszy nagrody.

 • Zero Latency VR: Strzelanka, w której użytkownicy w wirtualnej rzeczywistości walczą w zespole z atakującymi zombie. Gracze zostają wyposażeni w karabiny i okulary VR w celu wejścia do pomieszczenia, w którym mogą swobodnie się przemieszczać i brać udział w rozgrywce. Gracze mogą grać osobno lub łączyć się w maksymalnie 6-osobowy team.

DRUGIE PIĘTRO

To by było wszystko co oferuje piętro pierwsze całego kompleksu. Na drugim pietrze natomiast na odwiedzających czekają takie atrakcje jak…

 • House of the Dead: Scarlet Dawn: Atrakcja oparta na House of the Dead: Scarlet Dawn. Ruchome fotele… kilku agentów, dźwięk przestrzenny, pistolet i horda zombi… czegóż chcieć więcej!

 • Sonic Athletics: gra wyścigowa z motywem Sonic the Hedgehog , napędzana bieżnią. Tak jak zresztą nazwa wskazuje… zawody lekkoatletyczne w bieg po torze, ale postaciami z Sonica.

 • Storm-G: Symulator bobslejów obracający się o 360 stopni. Zabawa polega na doświadczeniu emocji w zjeździe futurystycznymi bobslejami po przeróżnych torach. Sama maszyna może się obracać o 360 stopni.

 • TOWER TAG: nowoczesna strzelanka laserowa PvP dla wielu graczy w wirtualnej rzeczywistości. Bardzo podobna zabawa do Zero latency, z tym że rywalizują ze sobą zespoły graczy, a rozgrywki mogą być brane pod uwagę w e-sporcie.

 • Transformers: Human Alliance Special: Wersja gry zręcznościowej Transformers: Human Alliance. Obudowa przypomina maszynę Sega R-360. Maszyna porusza się na boki, a także obraca o 360 stopni. Zadaniem graczy jest połączyć siły z autobotami i pokonać wrogie decepticony!

TRZECIE PIĘTRO

I w końcu pozostało nam ostatnie piętro kompleksu. Tutaj może być troszkę straszniej gdyż oprócz standardowych atrakcji dostaniemy kilka wersji horroru, ale po kolei…

 • Ace Attorney w Joypolis: atrakcja oparta na serii powieści wizualnych Ace Attorney. Gracze biorą udział w rozwiązywaniu zagadek jako bohater „Phoenix Wright”, gry od Capcom.

 • Attack on Titan: Atrakcja oparta na mandze Attack on Titan. Jest to coś na kształt spaceru po świecie ataku tytanów, w którym możemy doświadczyć tego świata za pomocą odpowiedniej scenografii, dźwiękom i efektom specjalnym. Według twórców można doświadczyć atrakcji wielokrotnie, bo zależnie od wyborów odwiedzających, atrakcja się zmienia.

 • Fortune Forest: to wirtualny las, który mówi uczestnikom Joypolis, jaka będzie ich przyszłość. Atrakcja inspirowana jest skandynawskimi mitami i klimatami. Jest to raczej miejsce do zrelaksowania się, gdzie atrakcją jest przepowiadanie przyszłości przez komputer.

 • Lola i Carla: Konkurs piękności: atrakcja, podczas której uczestniczki Joypolis odpowiadają na pytania, aby stworzyć postać, przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i zrobić sesję zdjęciową. Zabawa nawiązuje do popularnych zawodów hostess.

 • Mystic Mansion: Tale of Pandemonium: przejażdżka 3D w klimacie horroru. Atrakcja w stylu filmu prezentacyjnego z pierwszego Parku Jurajskiego. Kto oglądał, pewnie kojarzy, jak grupa naukowców oglądała film, o tym, jak stworzono dinozaury. Tutaj jest bardzo podobnie. Goście siedzą w czymś, co przypomina salę kinową i za pomocą efektów 3D i odpowiednich okularów doświadczają koszmarów japońskich w mniej strasznej formie… całość doświadczenia potęgują urządzenia wbudowane w fotele i sztuczne podmuchy wiatru.

 • MURDER LODGE: oryginalna atrakcja w stylu horroru, która działała w parku w momencie jego pierwszego otwarcia. Grupa graczy znajduje się w pokoju stylizowanym na opuszczoną chatkę i za pomocą słuchawek i urządzeń kierujących, przeżywa prawdziwy horror.

 • SADAKO – The Curse Psychic Manor: atrakcja oparta na filmie Sadako 2019. Jest to kolejna atrakcja w stylu spaceru po nawiedzonym miejscu. Tym razem oprócz efektów specjalnych i dźwiękowych, gości straszy aktorka przebrana za Sadako.

 • Wild Jungle Brothers, Wild Wing, Wild River: The Treasure Hunt. Te trzy atrakcje to w zasadzie to samo, ale w innej scenerii. Polegają na wirtualnej jeździe, locie lub spływie rzeką. Uczestnicy siedzą przed ekranem w ruchomej kolejce, która się przechyla i porusza w odpowiednią stronę w zależności od tego, co dzieje się na ekranie.

A na koniec prezentujemy kilka zdjęć z najważniejszego miejsca dla każdego fana Sonica, czyli miejsca, w którym będą świętowane jego najbliższe urodziny, wraz z licznymi Sonicznymi atrakcjami.

Źródło: tokyocheapo.com
Źródło: medium.com

Źródła: Sonic Channel, Tokyo Joypolis – YT, tokyo-joypolis.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Yeen
Artykuły: 61