Wiosenna Rozróba

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. To stare powiedzenie nigdy nie zawiodło w stosunku do tego miesiąca. Wiosna w Polsce to zawsze przegląd wszystkich pór roku w jednym miesiącu, ale to także czas kwitnienia roślin i wesołego polewania się wodą zwanego Śmigus-Dyngus, o ile oczywiście jest ciepło i słonecznie.

W świecie Sonica widzimy, że kwiecień, to ewidentnie ciepły miesiąc. Shadow na leżaku przy basenie, a obok niego zimny drink z lodem. Odpoczywa, a przynajmniej tak było, dopóki, wiosennie wyszykowana Rouge nie zgłosiła się, by zameldować, że ostatnia misja nie poszła, tak jak powinna… może by się tak ruszył i pomógł?

Shadow został wybrany jako główna postać w kwietniu, a społeczność zdecydowała, że towarzyszyć mu będzie Nietoperzyca Rouge. Można by się zastanawiać, co łączy te dwie postacie. Według nas to najbliżej prawdy jest stwierdzenie, że są oni bardzo dobrymi partnerami biznesowymi. Zdarzało się, że zarówno Rouge, jak i Shadow podejmowali się misji w tych samych miejscach, co powodowało, że często wpadali na siebie. Zamiast jednak stawać sobie na drodze, to dwójka bohaterów najczęściej podejmowała współpracę, by wykonać robotę, nie wchodząc w jakieś bliższe relacje.

Tak to wygląda na pierwszy rzut oka… Jednak uważniej przyglądając się, można zauważyć, że oboje pod przykrywką udawania, znudzenia i niechęci do pomagania sobie nawzajem, tak naprawdę działają z powodu swojej relacji, która opiera się nie tylko na biznesie, lecz także na zaufaniu, a być może nawet na przyjaźni… Co myślicie?

Nietoperzyca w głosowaniu praktycznie zdeklasowała konkurencję, zdobywając aż 43% wszystkich głosów, a najbliżej naszej panny był Omega, zdobywając 36,1%. Kolejni to Chao 14,4% i E-10000B 6,6%.

Tapetę jak zawsze możecie pobrać ze strony Sonic Channel pod TYM linkiem.

A jak wygląda kwiecie u naszych japońskich przyjaciół?

Dzień Shōwa – Przypada na 29 kwietnia i jest pierwotnie obchodzono je jako Tenno Tanjoubi, święto państwowe przypisane urodzinom Cesarza Hirohito, który panował w latach 1926-1989 w erze Shōwa. Po jego śmierci, oficjalnym celem tego święta jest zachęcenie do publicznej refleksji na temat burzliwych 63 lat jego panowania (2 wojna światowa). 

Dzień ten również jest pierwszym dniem tak zwanego Złotego Tygodnia. Jest to nagromadzenie czterech świąt państwowych w jednym czasie i jest to także najbardziej popularny sezon wakacyjny w Japonii. Japończycy bardzo chętnie korzystają z tygodniowych wakacji, więc wiele firm się zamyka, miliony mieszkańców wybiera się w podróż po swoich kraju, co powoduje, że jest to również najbardziej zatłoczony i ruchliwy okres, a także najdroższy. Ceny lotów, hoteli drastycznie wzrastają, a w popularnych miejscach turystycznych można trafić nawet na godzinne kolejki lub braki miejsc.

Cesarz Hirohito. 1935
Andre Vogelaere / Getty Images (tripsavvy.com) – Japoński Złoty Tydzień

Źródła: sonic.sega.jp, tripsavvy.com, Wikipedia

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51