Druga fala nowości dla Sonica na rok 2023

Sonic, seria uwielbiana przez miliony, przez lata pozostawała jednak poza zainteresowaniem graczy i głównego nurtu. Nie pomagały poprawić tej sytuacji wydawane remastery, czy kolejne części gier. Sonic wciąż pozostawał w cieniu.

Po latach SEGA postanowiła jednak zmienić wizerunek Niebieskiego Jeża, przywracając go do świadomości. Na początek zaserwowano bardzo dobry film, którego trzecia już część ukazać ma się w 2024 roku. Nieco później otrzymaliśmy Sonic Origins, a potem świat ujrzał Sonic Frontiers. Na koniec, na deser zaserwowano nam świetny serial Sonic Prime.

Czy na tym SEGA postanowiła poprzestać, czy może zgodnie ze starym powiedzeniem “Kuj żelazo, póki gorące” pójść dalej? Wszystko wskazuje, że Sega wybrała drugą drogę, a to, co nam zaserwowano, to raptem pierwsza fala większego planu.

Potwierdza to wywiad przeprowadzony przez najpopularniejszy japoński magazyn Famitsu, wydawany od 1986 roku przez wydawnictwo Enterbrain i Tokuma z szefem studia Sonic Team, Takashim Izuką, a także Morio Kishimoto, który jest między innymi reżyserem Sonic Frontiers.


Słowo kluczowe na rok 2023:
Druga fala

Ambicja na 2023 rok:
Ubiegły rok był największym w historii Sonica, począwszy od kontynuacji filmu, premiery nowych dzieł, jak „Sonic Origins” i „Sonic Frontiers”, a skończywszy na dystrybucji serialu Netflix „Sonic Prime”. W tym roku nie zwalniamy tempa, przygotowujemy się do stworzenia drugiej fali, która zadowoli naszych fanów. Ogłosiliśmy już dystrybucję dodatkowej zawartości do „Sonic Frontiers”, ale mamy o wiele więcej, więc bądźcie czujni.

Najnowszy raport:
Czy widziałeś animacje Netflix „Sonic Prime”? Aby ocalić rozbity świat, Sonic odwiedza wiele równoległych światów, a w każdym z nich spotyka alternatywne wersje przyjaciół. Polecam obejrzeć.

Rzeczy do obejrzenia w 2023 roku lub dzieła rozrywkowe:
Osobiście zwracam uwagę na filmy “Mario”. W przeciwieństwie do filmów z Sonicem pokładam duże nadzieje w świecie Mario, który jest wiernie odwzorowany w pełnym CG. Nie mogę się też doczekać „SUPER NINTENDO WORLD” w Hollywood, które w końcu zostanie otwarte w tym roku. (park tematyczny – przyp. red.).

SEGA Takashi Iizuka
Takashi Iizuka to japoński reżyser gier wideo, producent, projektant i scenarzysta. Od 2008 roku Iizuka jest wiceprezesem ds. rozwoju produktów dla serii Sonic the Hedgehog w firmie Sega, a także szefem Sonic Team


Morio Kishimoto, Sega
Od czasu „Sonic and the Secret Ring” pracował nad wieloma tytułami serii „Sonic”. Jest reżyserem najnowszego dzieła „Sonic Frontiers”

Słowo kluczowe na rok 2023:
Wdzięczność

Ambicja na 2023 rok:
W zeszłym roku udało nam się pomyślnie wydać Sonic Frontiers, którego ukończenie zajęło pięć lat, a także dostarczyć go bardzo szerokiemu gronu odbiorców. W tym roku chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność, aktualizując Sonic Frontiers i skupiając się na dodatkowej zawartości, która sprawi, że gra będzie jeszcze przyjemniejsza. Chcę stać się jednością ze wszystkimi graczami i sprawić, by Sonic Frontiers był jeszcze bardziej ekscytujący.

Najnowszy raport:
“Sonic Frontiers”, trzecia generacja gier z Niebieskim Jeżem w roli głównej i ewolucja gry akcji z podziałem na etapy, jest już w sprzedaży i zbiera entuzjastyczne recenzje! Ze wszystkich sił zachęcam, spróbujcie wyjątkowego i poruszającego doświadczenia, które jest niespotykane w żadnej innej grze.

Rzeczy do obejrzenia w 2023 roku lub dzieła rozrywkowe:
Nie mogę się doczekać rozwoju i nowych spotkań, z mieszkającymi ze mną “kotkami”, nowych modeli po reakcji branży motocyklowej na „Euro 5” i kierunku „MotoGP”, w którym mistrzowie zmieniają się w zawrotnym tempie, oraz nowych filmów z reżyserii Hayao Miyazakiego.


Wszystko wskazuje na to, że tak jak rok 2022, rok 2023 będzie dla Sonica bardzo dobry, a może nawet zostanie okrzyknięty kolejny już rokiem Niebieskiego Jeża. Nie jest również do końca jasne, co Iizuka może mieć na myśli, mówiąc, że mają “dużo więcej”. Na pewno otrzymamy więcej aktualizacji do Sonic Frontiers, co jest zrozumiałe, bo twórcy będą chcieli utrzymać jej popularność jeszcze jakiś czas. Możliwe również, że zobaczymy więcej Sonica poza światem gier. W zeszłym roku dostaliśmy wspomniany już Sonic Prime, którego kontynuację zapowiedziano na ten rok, mamy też otrzymać miniserial o Czerwonej Kolczatce, a także zapowiedziano kolejne zestawy Lego Sonica.

Źródło: Famitsu

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51