Sonic Frontiers pobija kolejny rekord!

Wygląda na to, że Sonic Frontiers to dla Segi prawdziwa jazda bez trzymanki. Przypomnijmy sobie, jaki sukces ogłosiła SegaSammy, gdy miesiąc temu poinformowała nas, że Frontiers pod koniec marca sprzedał się w liczbie zawrotnych 3,2 mln kopii. Pisał o tym nasz redakcyjny kolega River, licząc na to, że lipiec przyniesie równie dobre wiadomości, ale nawet on nie mógł przewidzieć, jakim wielkim sukcesem okaże się Sonic Frontiers.

Sega ujawniła, że jej najnowszy tytuł osiągnął sprzedaż na poziomie 3,5 mln kopii, co oznacza, że w ciągu miesiąca sprzedało się dodatkowe 300.000, dzięki czemu wyprzedził jeden z najlepiej sprzedających się tytułów serii, czyli Sonic Heroes, który w 2007 roku osiągnął liczbę 3,4 mln sprzedanych kopii. Spowodowało to, że Sonic Frontiers przejął tytuł najlepiej sprzedającej się gry 3D z Niebieskim Jeżem w roli głównej.

Dane te zostały ujawnione podczas konferencji w Helsinkach z dnia 8 maja, która miała na celu formalne ustalenie przejęcia przez Segę firmy Rovio oraz przekazanie informacji na temat integracji i partnerstwa.

Jak widzimy na powyższym obrazku, istnieją plany nawiązania współpracy między Sega i Rovio IPs. Sonic Stadium podaje również, że Sega powstrzymała się od bezpośredniego ogłoszenia crossovera Sonic x Angry Birds, co wskazuje na to, że firma szuka sposobu na dalsze rozwijanie obydwu marek i poszerzanie bazy fanów.

Nie wiadomo jeszcze, co z tego wyjdzie. Na razie pozostaje nam świętować rekordowy sukces Sonic Frontiers jako najszybciej sprzedającej się gry 3D z naszym ulubionym niebieskim bohaterem.

W imieniu całej redakcji pragniemy pogratulować długo oczekiwanego sukcesu sprzedażowego Sedze i Sonic Team. Życzymy powodzenia w biciu dalszych rekordów.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Yeen
Artykuły: 61