Klucz do historii Sonic Frontiers

Sonic Team udzielił krótkiego wywiadu dla PlayStation, w którym opowiedział nam parę ciekawostek co do procesu projektowania nowych postaci świata Sonica oraz… zdradził nieco wskazówek na temat nowej bohaterki gry.

Nie możemy powiedzieć zbyt wiele o nowej postaci, Sage, gdyż jest ona kluczem do rozwiązania tajemniczej historii i scenerii

Sonic Team

Po zadaniu paru niewinnych pytań, związanych z balansem między świeżością nowej postaci, a jej osadzeniem w serii, prowadzący wywiad sprytnie pociągnął temat w stronę szczegółów i mistycznego znaczenia projektu “pojedynczej postaci” w otwartym świecie. Twórcy gry ucięli jednak temat, tłumacząc się, że Sage jest zbyt ważnym elementem historii, by mogli tu cokolwiek wyjawić. Uzupełnili też, że projekt jej wyglądu był efektem licznych prób i błędów – zależało im zarówno na proporcjach zgodnych ze stylem sonicowych postaci, jak i na konkretnym odbiorze przez graczy. Ponieważ stoi po przeciwnej stronie niż Sonic, starano się nie przypisywać jej zbyt wiele mitycznego czy religijnego znaczenia.

Te kilka słów wzbudziło pewne zainteresowanie w mediach społecznościowych, w tym na TailsChannel, bo mimo wszystko można wysnuć z nich pewne wnioski. Przede wszystkim poświęcili jej designowi bardzo wiele starań, co sugeruje, że – pomimo rozmiarów świata – wraz z progresem w grze nie zastąpi nam drogi żadna inna, podobna jej postać. Sage ma absorbować naszą uwagę od początku aż do samego finału i w międzyczasie nie spotkamy nikogo, kto swoją osobą diametralnie wywróciłby fabułę albo chociaż dołożyłby do niej coś równie istotnego. Drugą sprawą jest jawne postawienie Sage przeciwko Sonicowi. Jej łagodny głos mógł budzić wątpliwości, czy dziewczynka faktycznie chce go usunąć z archipelagu, a nie, przykładowo, za wszelką cenę ochronić przed niebezpieczeństwami, które może on tam na siebie ściągnąć. Teraz już możemy mieć pewność, że nie kieruje nią troska o Jeża, a coś zupełnie innego – być może obawa przed dewastacją wysp i zamieszkującego je życia, a być może świadomość, że Sonic będzie w stanie wydobyć na światło dzienne tajemnice, które powinny pozostać ukryte.

Co natomiast ze wspomnianym znaczeniem mistyczno-religijnym? Czy jego ograniczenie może sugerować, że niezwykła postać nie będzie jednym z bogów, z którymi będziemy walczyć na wyspie? Skąd zatem bierze się jej potężna moc? Na te i inne pytania będziemy mogli sami znaleźć odpowiedź już niedługo, na premierze, która odbędzie się już 8 listopada.

Źródło: blog.playstation.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 57