Pierwsze DLC do Sonic Frontiers już lada chwila!

Wydawcy bez wątpienia zależy, żeby gwiazda jej najnowszej gry wciąż lśniła, zaś fani mieli wciąż nowe powody, by do niej wracać. Zestaw trzech DLC przewidzianych na rok 2023 to duża rzecz, ale już szczegóły pierwszej z nich kipi od kuszących nowości. Oto przegląd tego, czym Sonic Team urozmaici naszą podróż przez Starfall Islands:

Tryb fotograficzny

I to nie byle jaki – uchwycenie Sonica w dowolnej pozie podczas energicznej walki, czy malowniczego skoku to nie wszystko. Wciśnięcie pauzy zamrozi Sonica w bezruchu i odblokuje swobodny aparat, dzięki któremu dobierzemy idealny kąt do zdjęcia. Do tego będziemy mogli wspomóc się siatką, a gra zaoferuje nam, aż siedem filtrów fotograficznych.

Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter

Nowe tryby gry i wyzwań

Po ukończeniu głównej kampanii fabularnej będziemy mogli sprawdzić się w wyzwaniach, które dostępne będą bezpośrednio z ekranu tytułowego. Aktualizacja dorzuci do tej listy wyzwanie cyberprzestrzeni, które umożliwi nam wyścig na czas przez wszystkie siedem cyber-etapów jeden po drugim.

Jeśli wyżej niż bieganie cenimy walkę, spodoba się nam inne urozmaicenie – Battle rush, gdzie w kolejnych rundach ubijamy kolejne fale wrogów, strażników i tytanów na czas. Najlepszy wynik może nagrodzić nas specjalną niespodzianką. Adrenalinę podniosą nam też na pewno nowy poziom trudności, Ekstremalny, oraz “Power Boost” w cyberprzestrzeni.

Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter

Funkcja Jukebox [Szafy grającej]

Jeśli spowszedniały się nam głębokie, poważne tony tajemniczego archipelagu, teraz mamy możliwość odpalić sobie podczas gry inne utwoty z OST gry, a nawet ulubione hity ze starszych odsłon sonikowych gier. Lista zawiera 53 piosenki – 13 dostępnych od razu, a reszta do odblokowania dzięki Muzycznym Pamiątkom. Znajdziemy tu między innymi:

  • “I’m Here” z Sonic Frontiers (Sega Sound Team, Tomoya Ohtani, Merry Kirk-Holmes)
  • “Live & Learn” z Sonic Adventure 2 (Crush 40)
  • “Open Your Heart” z Sonic Adventure (Crush 40)
  • “Reach For The Stars” z Sonic Colors Ultimate (Sega Sound Team, Tomoya Ohtani)
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter
Sonic Stadium – Twitter

Aktualizacja to jednak nie tylko pakiet nowości, lecz także okazja, żeby parę rzeczy załatać lub poprawić. Wśród usprawnień, których brak z pewnością doskwierał wielu fanom, znajdziemy na pewno możliwość:

  • wyłączenia i włączenia animacji power boosta oraz automatu do gier ze Starfall Island w menu opcji
  • przerwania i restartu poziomów cyberprzestrzeni w dowolnym momencie
  • wymienić wiele Koco na raz u Starszego Koco i Pustelnika.

Dokładna data i godzina publikacji to 1:00 w nocy 23 marca (5:00 pm PDT). Aktualizacja obejmie wszystkie popularne platformy, czyli PS5 i PS4, Xbox Series XIS i Xbox One, rodzinę sprzętów Nintendo Switch oraz PC (Steam).

Dwie kolejne aktualizacje pojawią się za kolejne parę miesięcy i zaskoczą nas kolejnymi nowymi funkcjami. Druga ma zawierać tryb kolejnych wyzwań w otwartej strefie, a trzecia – nowe grywalne postacie i dodatkowe scenariusze. Szczegóły dotyczące daty premiery i zawartości zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Źródła: Sonic Stadium, Sonic Stadium – Twitter, Famitsu, PlayStation

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 56