Sonic Frontiers bije rekordy i goni Sonic Heroes

Od premiery Sonic Frontiers minęło już prawie pół roku. Czas pędzi jak szalony, ale zainteresowanie tym tytułem wciąż nie maleje. Jak wiemy – jego premiera była istną rewolucją i przyniosła ogromne zyski. SegaSammy dzieli się z nami raportem roku fiskalnego i trzeba przyznać, że jest czym się chwalić.

Pod koniec marca 2023, Sonic Frontiers osiągnęło liczbę 3,2 mln sprzedanych kopii na całym świecie, podczas gdy dla Sonic Heroes liczba ta wyniosła 3,41 mln. Sonic Frontiers jest zatem na chwilę obecną prawie najlepiej sprzedającym się tytułem z serii. Następny raport będzie miał miejsce w lipcu i istnieją spore szanse na to, że Frontiers zajmie pierwsze miejsce na podium.

Porównanie sprzedanych kopii z obecnego i poprzedniego roku finansowego

Marka Niebieskiego Jeża jako całość osiągnęła 8,15 mln sprzedanych kopii, czyli o 1,45 mln więcej niż odnotowano w grudniu. Oznacza to, że mimo upływu ponad 30 lat, Sonic nie stracił swojej popularności. Wręcz przeciwnie, rośnie w siłę i wciąż podbija serca fanów. Sytuacja nieustannie się polepsza i z pewnością jest to motywacją dla Segi, by kontynuować pracę. Sega nie zamierza się poddać i będzie wciąż umacniać rozpoznawalność Sonica jako maskotkę firmy oraz przewiduje, że na rok 2024 osiągnie rekordowe przychody z licencji.

Te informacje stanowią niewielką część całego raportu, który zajmuje aż 75 stron i jest wypełniony po brzegi najróżniejszymi wykresami i tabelami. Jeżeli jednak lubicie czytać tego typu dokumenty, to odnajdziecie go pod tym linkiem. Zawarte w nim informacje dotyczą również innych produkcji, między innymi: Project SEKAI COLORFUL STAGE, Persona 5 czy Phantasy Star Online 2, oraz maszyn Pachislot i Pachinko.

Miejmy nadzieję, że w lipcu również dostaniemy informację o pozytywnych wynikach. Wspaniale jest widzieć, że Sonic ma się nadal dobrze i osiąga sukcesy na swojej drodze. Oby tak dalej!

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
River
Nawet jeśli jesteś na właściwej drodze, to nie osiągniesz nic stojąc w miejscu.
Artykuły: 42