Sonic Frontiers zwycięzcą nagrody Tokyo Game Show 2023

Stało się! Sonic Frontiers wygrało nagrodę “Excellence Award” podczas wydarzenia Tokyo Game Show 2023 w Japonii. Nie tylko Sonic miał zaszczyt zdobycia statuetki, ale także inne tytuły, między innymi Resident Evil 4 Remake wraz z Pokemon Scarlet i Violet czy God of War: Ragnarog z Hogwarts Legacy. To pokazuje, że nie tylko Japończycy potrafią tworzyć doskonałe tytuły, ale także deweloperzy spoza Japonii powinni mieć powód do dumy.

W lipcu zarówno Sonic Frontiers oraz Sonic Origins Plus zostały wytypowane do otrzymania nagrody, tylko najnowsza gra z serii otrzymała ten zaszczyt, co i tak finalnie wyszło dobrze, ponieważ zarówno krytycy jak i gracze bardzo ciepło przyjęli ten tytuł w szybkim tempie, co także pokazuje liczba sprzedanych kopii, 3,5 miliona na całym świecie. SEGA udostępniła na swoim profilu społeczności zdjęcia reżysera Sonic Frontiers, Morio Kishimoto, który cieszy się z otrzymanej nagrody przez prowadzących.

Morio Kishimoto ma duże doświadczenia z grami Sonica już od 2007 roku, a jego pierwszy projekt to “Sonic and the Secret Rings” inspirowana baśnią tysiąca i jednej nocy oraz “Sonic and the Black Knight” w 2009 roku. Był także reżyserem gier “Sonic Colors”, “Sonic Lost World”, niesławnego Sonic Forces, oraz właśnie Sonic Frontiers. Były to wzloty i upadki, jednak Kishimoto nie poddał się i dzięki temu jego praca została wynagrodzona. Gratulujemy Morio Kishimoto z całego serca oraz dziękujemy za wkład włożony do gier Sonica.

Źródło: SonicOfficialJP – Twitter

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 22