Błyskawiczne dwa tygodnie z Soniciem w Polsce

Sonic Movie 2 zdążył na dobre zagościć już w polskich kinach, można więc śmiało zabrać się za przegląd jego osiągnięć finansowych. Czy polscy widzowie lubią kosmicznego jeża tak samo jak fani za granicą?

Odpowiedź: jeszcze jak! Cóż tu dużo mówić – wyniki są fantastyczne. Już po samym otwarciu nasz krajowy dystrybutor, United International Pictures, celnie podsumował, że polscy widzowie pokochali niebieskiego jeża.

Wystarczy spojrzeć na cyferki – sequel już w pierwszy weekend ściągnął do kin niemal 300 tysięcy widzów, co daje mu najlepsze otwarcie od styczniowej premiery filmu “Sing 2” i tym samym pierwsze miejsce w kategorii najlepszych weekendów otwierających. Porównując to do wyniku sprzed dwóch lat sumka robi wrażenie nawet, gdy przypomnimy sobie, jakie problemy panowały wtedy na świecie – boxoffice-bozg.pl szacuje liczbę sprzedanych biletów pierwszej części historii na około 400 tysięcy… w okresie całych dwóch tygodni. Patrząc znów na same premiery UIP wylicza, że Sonic zarobił w tym roku o 45% więcej niż dwa lata temu.

Obecnie Box Office Mojo wylicza całkowicie zyski z naszego kraju na niewiele ponad półtora miliona dolarów, co zostawia nam jeszcze pół miliona, by wraz z kolejną okrągłą liczbą przegonić prequel. Patrząc jednak na dotychczasowe sukcesy super szybkiego jeża i to, że jego szaleństwo w kinie jeszcze się nie skończyło, wydaje się oczywiste, że ten kamień milowy jest tylko kwestią czasu i to raczej niezbyt długiego. Przecież, jak sam o sobie mówił, jest nie do zatrzymania.

Źródła: Box Office Mojo, boxoffice-bozg.pl, TylkoHity

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 56