Jason Momoa z propozycją na rolę Shadowa w filmie Sonic 3. Szybki jak Błyskawica

Shadow to dosyć ciekawa postać, za którą odpowiedzialny jest Yuji Uekawa. Antybohater i w pewnym sensie przeciwieństwo Sonica. Został stworzony przez Geralda Robotnika z DNA istoty zwanej Black Doom. Według prowadzonego przez dziadka Dr. Eggmana dziennika pracował on nad istotą, która miała pomagać ludzkości. Jego powstanie wywołało niepokój wśród władz organizacji G.U.N. przed wzrostem potęgi profesora i nieoczekiwanymi konsekwencjami jego działań. Dlatego wydano rozkaz przejęcia stacji i zamknięcia prac nad projektem.

Bohater pojawił się po raz pierwszy w 2001 roku, w grze Sonic Adventure 2. Według źródeł miał wystąpić jednorazowo, ale fani polubili go tak bardzo, że pojawiał się później w wielu grach w tym w jednej całkowicie poświęconej jego osobie, Shadow the Hedgehog, a także w wielu komiksach. Dodatkowo możemy go zobaczyć jako członka GUN w grze Sonic the Hedgehog.


Czarny Jeż wstąpił również w serialu Sonic Boom, gdzie zagrał go Kirk Thornton, ale został przyjęty z mieszanymi uczuciami. Część fanów chwaliła aktora za to, że oddał mroczną osobowość Shadowa, ale inni skrytykowali go za to, że brzmiał zbyt staro. Został za to doceniony za rolę Orbota. Później w Sonic Forces został pochwalony przez wcześniej negatywnie nastawionych fanów, którzy tym razem zauważyli poprawę w odwzorowaniu postaci Shadowa.


W Sonic Prime, Shadow przemawia głosem Iana Hanlina, czyli aktora podkładającego głos między innymi w kreskówce My Little Pony G4 czy Cats & Dogs 3. Wszyscy jednak wiemy, że oprócz dobrego scenariusza i ciekawych postaci, nic tak nie przyciąga widzów, jak sławne nazwiska. Nie inaczej jest w przypadku spekulacji na temat filmu Sonic 3. Szybki jak Błyskawica.


Według informacji, podanej przez serwis Giant Freakin Robot, aktorem którego wytwórnia ma na oku jest nikt inny jak Jason Momoa. Aktor znany jest z roli Aquamana, jak również z postaci Duncana Idaho, czyli mistrza miecza i bliskiego doradcę księcia Leto Atrydy w pierwszej części trylogii Dune.


Studio już raz proponowało Jasonowi rolę Knuklesa w filmie Sonic 2. Szybki jak Błyskawica, ale ten z nieznanych przyczyn odmówił, a rola ostatecznie przypadła Idrisowi Elbie. Była to duża szansa dla aktora, który po udanej roli kolczatki, ma zagrać również tą samą postać w nadchodzącym miniserialu Sonic the Series.


Obecnie trwają negocjację w sprawie dołączenia Jasona do trzeciego odcinka hitu od Paramount z Niebieskim Jeżem w akcji. Nie wiadomo na tę chwilę, czy Jason zdecyduje się przyjąć rolę Shadowa, czy też skupi się na innych projektach jak Aquaman i Zaginione Królestwo, jednak według zaufanych źródeł aktor chce dołączyć do kolejnej mega-franczyzy i są podejrzenia, że będzie to Sonic.

W pierwszym filmie mamy do czynienia z prostą i klasyczną fabułą, niebieskiego i nadpobudliwego jeża, który walczy z szalonym doktorem Robotnikiem, w którego wcielił się Jim Carrey. Dodatkowo nie mało problemów Sonic sprawia dla Toma Wachowskiego, którego rolę zagrał James Marsden.

Drugi film zasadniczo powtarza formułę pierwszego, dodając Colleen O’Shaughnessey jako dwuogoniastego lisa Tailsa i Idrisa Elbę jako Knuklesa, czyli kolczatkę o sztywnym kodeksie moralnym. Dodanie w trzecim filmie Jasona Momoa w roli ponurego i mrocznego Shadowa według Giant Freakin Robot ma po prostu sens. Jason ma duże doświadczenie w graniu mizantropijnych antybohaterów, więc odegranie Ostatecznej Formy Życia powinno mu przyjść naturalnie.

Shadow w swojej długiej historii często zmieniał się z wroga Sonica na jego sojusznika. Pierwszy dwa filmy zarobiły około 700 milionów dolarów, więc Paramount Pictures prawdopodobnie nie będzie chciał zbytnio zmieniać formuły. Postać Czarnego Jeża możliwe, że podąży tą samą ścieżką i niczym Knuckles z drugiej części filmu, przejdzie z negatywnej ścieżki na pozytywną. Dodatkowo jako swoisty test tego typu roli, Jason przed potencjalnym wystąpieniem w Sonic 3 będzie grał antagonistę w nowym filmie Louisa Leterriera pt. Szybcy i Wściekli 10. Złoczyńcy w tej serii mają tendencję do przekształcania się z wrogów w sojuszników, więc będzie to dobry test przed ewentualną rolą Shadowa.


W internecie pojawiły się również propozycję od fanów, by rolę Ostatecznej Formy Życia otrzymał Keanu Reeves, czyli legendarny już Neo z Matrixa lub Mahershala Ali, czyli aktor grający słynnego łowcę Blade’a, hybrydę wampira i człowieka.

Kto więc zostanie głosem Shadowa w najnowszym filmie o niebieskim jeżu? Jeszcze nie wiemy, ale po sukcesie Jima Carrey’a możemy przypuszczać, że w rolę słynnego antybohatera najprawdopodobniej wcieli się kolejna gwiazda Hollywood, bo nic tak dobrze nie przyciąga do kin, jak słynne nazwisko prawda?

Źródła: GiantFreakinRobot, Wikipedia, Filmweb

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 53