Ujawniono szczegóły na temat Sonic The Movie 2

Ujawniono szczegóły na temat Sonic The Movie 2

Ujawniono szczegóły na temat Sonic The Movie 2. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się szczegółów na temat sequelu filmu Sonic The Hedgehog, którego premiera pierwszej części miała miejsce w lutym tego roku. Poznaliśmy m.in. okres, między którym będzie robiona część zdjęć do filmu czy budżet włożony w ten segment prac.

Datę premiery drugiej części filmu o naszym kochanym niebieskim Jeżu znamy od kilku miesięcy, natomiast dopiero 21 listopada dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat tejże produkcji. Projekt przybrał kryptonim “Emerald Hill”, a studio, które będzie odpowiadało za lokalną produkcję w Kolumbii Brytyjskiej to Red Energy Films, które nadzorować będzie Abraham Foster. Studio na okres zdjęć będzie posiadało budżet wysokości 20 milionów dolarów. Sama nazwa kodowa jest oczywiście nawiązaniem do Sonic the Hedgehog 2 oraz obecności Tailsa w filmie, który jak wiadomo zadebiutował w uprzednio wspomnianym tytule.

  • Nazwa kodowa: Emerald Hill
  • Okres prac wskazany w dokumencie: 15 marzec 2021 – 10 maj 2021
  • Miejsce zdjęć w tym okresie: Kolumbia Brytyjska, Kanada
  • Studio wewnętrzne odpowiedzialne za pracę: Red Energy Films Inc.
  • Budżet na ten czas produkcji: 20 milionów dolarów amerykańskich
  • Manager produkcji wskazany w dokumencie: Abraham Fraser
  • Premiera filmu: 8 kwietnia 2022

Rozpoczęcie zdjęć do sequela planowane jest na dzień 15 marca 2021 roku, natomiast zakończenie ich będzie miało miejsce 10 maja tego samego roku. Wstępnie Paramount zapowiadał początek pre-produkcji na kwiecień tego roku, ale informacja o rozpoczęciu prac dotarła do opinii publicznej dopiero w maju 2020. Warto zaznaczyć, że z sytuacją aktualnie panującą na świecie daty mogą ulec zmianie. Wiele również zależy od restrykcji sanitarnych w Kanadzie co może dodatkowo wpłynąć na czas produkcji.

Źródła: Tails’ Channel, sonicstadium.org, Directors Guild of Canada.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Jeżyk
What you see is what you get! Just a guy that loves Adventure!
Artykuły: 36