Kinowe uniwersum Sonica niczym MCU?

Może to być nie do pomyślenia, aby filmy oraz seriale z Niebieskim Jeżem i jego przyjaciółmi, były jako jedno wielkie kinowe uniwersum niczym Marvel ze swoim MCU, gdzie filmy i seriale przeplatają się ze sobą, aby dać pełny obraz postaci w nim grających. Choć z jednej strony może być to ciekawy pomysł na miarę Marvela. Dzięki takiemu zabiegowi każdy może pojawić się na złotym ekranie lub na platformie streamingowej w postaci serialu/mini serii, to z drugiej strony, jeśli popatrzymy na to co się dzieje aktualnie w MCU, zauważymy, że jest masa filmów i seriali powiązanych ze sobą w dużym lub mniejszym stopniu, przez co trzeba nadrobić prawie wszystko co ma do zaoferowania właśnie Marvel. Niektórzy nie mogą sobie pozwolić na spędzenie tyle czasu oglądając wszystko z przeróżnych powodów. Dochodzimy do sytuacji, że aby obejrzeć na przykład takiego “Deadpool 3” trzeba nadrobić kilka seriali oraz filmów, bez których nie zrozumie się żartów/nawiązań oraz fabuły. Przez co paradoksalnie takie osoby, które nie miał nic wspólnego z MCU lub nie chcą nadrobić całego kinowego uniwersum, odbija się od tego filmu lub nie będą zadowolone z seansu.

Po tak długim wstępie można przejść do dzisiejszego tematu jakim jest wypowiedź Toby Ascher, producenta serialu Knuckles, o potencjalnym stworzeniu kinowego uniwersum Sonica:

Bardzo podekscytowaliśmy się pomysłem przeniesieniu świata Sonica do telewizji, ponieważ daje nam możliwość przeanalizowania postaci. Wiedzieliśmy, że wraz z pojawieniem się Shadowa w “Sonic 3”, franczyza Sonica od strony filmowej będzie wydarzeniem na poziomie Avengers. Będą to duże, ekscytujące historie, w których występuje wielu różnych bohaterów. Telewizja dała nam więc czas na szczegółowe zapoznanie się z niektórymi postaciami drugoplanowymi i naprawdę zbudowanie ich w ciekawy sposób

Toby Ascher – Pastemagazine

To pokazuje, że zarówno ludzie odpowiedzialni za serial o Knucklesie jak i nadchodzącym filmie Sonic 3. Szybki jak Błyskawica, mają wiarę i duże ambicje, aby zrobić coś tak dużego na miarę filmowego uniwersum DC czy Marvela. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że oba filmy w kinach zarobiły 720 milion dolarów pokazuje, że zarówno fani jak i przeciętny Kowalski potrzebują takich ekranizacji, które będą nie tylko bardzo dobrze wyglądać, ale będą także dobrze napisane postacie wraz z fabułą. Bez tego nie ma co liczyć na tak ogromny sukces.

SERIAL O KNUCKLESIE JUŻ 26 KWIETNIA NA PARAMOUNT+

Fani Knucklesa będą bardzo zachwyceni nadchodzącym serialem, ponieważ będzie zawierać 3 godziną fabułę skupiającą się głównie na Czerwonej Kolczatce. Krąży informacja od samego reżysera o potencjalnym 2 sezonie serialu, która ma szansę stać się rzeczywistością.

Pomyśleliśmy, że uda nam się przełożyć to na pełną serię. (…) Myślę, że to zdecydowanie najzabawniejsza wersja, jaką widzieliśmy w jakimkolwiek filmie o Sonicu. Całość przypomina dziwną komedię, częściowo ze względu na Adama Pally’ego i to, co Idris Elba wnosi w naprawdę świetny sposób.

Toby Ascher – Pastemagazine

Fani Shadowa będą także zadowoleni z nadchodzącego trzeciego filmu, w którym Czarny Jeż będzie odgrywał główną rolę i jasne jest jak słońce, że film będzie czerpać garściami z fabuły Sonic Adventure 2, gdzie Shadow po raz pierwszy pojawił się w uniwersum Niebieskiego Jeża. Kto wie, czy będzie też więcej pobocznych postaci przedstawionych w przyszłości na złotym ekranie. Możemy snuć tylko domysły, że może się pojawić Amy czy Cream lub seria robotów serii E z Sonic Adventure.

Przypominamy, że Sonic 3. Szybki jak Błyskawica zadebiutuje dopiero w grudniu, zaś w Polsce premiera zapowiadana jest na 3 stycznia, a serial pt. “Knuckles” pojawi się 26 kwietnia, czyli już jutro będzie mieć premierę na Paramount +. Zaś u nas możliwe, że serial będzie dostępny dzięki SkyShowtime wraz z polskim dubbingiem lecz ani daty premiery, ani istnienia tej wersji językowej serialu oficjalnie nie zapowiedziano. Dla chętnych na dole są zdjęcia do zobaczenia przed premierą serialu.


Źródło: Pastemagazine

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 22