Sonic Prime – znamy polską obsadę oraz spis odcinków

Netflix Polska zwlekał, aż do samego końca z publikacją polskiej obsady do mocno oczekiwanego przez fanów Niebieskiego Jeża serialu Sonic Prime. Spis aktorów grających nasze ulubione postacie jest jeszcze bardziej interesujący, ponieważ mamy tutaj do czynienia z całkiem mało znanymi dla nas głosami, które dopiero zaczynają karierę z uniwersum Niebieskiego Sprintera. Czy podołali wyzwaniu? Tego możecie się dowiedzieć, oglądając serial na Netflixie, którego pierwsze 8 odcinków są dostępne dla was od 15 grudnia.

Kto odpowiedzialny za dubbing?

Firma: Iyuno-SDI Group Warszawa – dawniej SDI Media Polska, która została wykupiona w 2021 roku przez Iyuno Media Group. Przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za dubbing filmów Sonic. Szybki jak Błyskawica oraz Sonic 2. Szybki jak Błyskawica.

Reżyseria: Adam Łonicki
Dialogi: Krzysztof Walczak
Nagranie dialogów: Adam Łonicki
Montaż dialogów: Mariusz Zajkowski
Koordynacja projektu: Julia Gintrowska

Obsada

SONIC

Marcin Hycnar – tego aktora nie musimy chyba wam przedstawiać. Dobrze nam znany Marcin grał rolę Sonica w filmach Sonic. Szybki jak Błyskawica oraz Sonic 2. Szybki jak Błyskawica. Miał także mały wkład do serialu Sonic Underground, gdzie grał rolę Maxa w 5 odcinku.

SHADOW

Marcin Przybylski – grał rolę Sonica w serialu Sonic Underground

PIRAT JACK

Tomasz Olejnik

DR. EGGMAN

Tomasz Borkowski – w Sonic. Szybki jak Błyskawica oraz Sonic 2. Szybki jak Błyskawica grał rolę Dr. Eggmana.

DR. BĄBEL

Jakub Szyperski

DR. RAMOL

Michał Konarski – w serialu Sonic Boom grał rolę Tommy’ego Grzmota (odc. 53, 78, 102-103) oraz Mocarza (odc. 73, 75-76).

DR. GĄBIEL

Bartosz Nowosielski

Obsada dodatkowa

Kamil Pruban – grał rolę Knucklesa w serialu Sonic Boom oraz jego głos możemy usłyszeć w filmie Sonic. Szybki jak Błyskawica. W Sonic 2. Szybki jak Błyskawica grał rolę Randalla.
Katarzyna Domalewska
Adam Łonicki
Sara Lewandowska
Damian Kulec
Paweł Peterman – dołożył swoją malutką cegiełkę do ekranizacji Sonic. Szybki jak Błyskawica oraz Sonic 2. Szybki jak Błyskawica będąc lektorem tytułu filmu.
Jadwiga Gryn
Justyna Kowalska

Spis odcinków

Źródło: Netflix, dubbingpedia.pl, Wikipedia

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161