Famitsu o Sonic Superstars

Jak donosi ryokutya2089, japoński magazyn poświęcony grom opublikował pierwszą recenzję Sonic Superstars. Recenzje gier w Famitsu są tworzone przez czterech odrębnych krytyków, którzy wystawiają grze ocenę do maksymalnie 10 punktów, czyli gra może zdobyć ich 40. W przypadku Sonic Superstars uzyskała 32 punkty, co oznacza, że krytycy wystawili jej zgodnie po 8 punktów.

Zwracali uwagę, że gra stanowiąca ewolucję serii 2D Sonica, sprawia wrażenie zarówno czegoś nowego, jak i nostalgicznego. Skupili się na trudniejszych momentach, ale szybkie tempo rozgrywki sprawia, że nawet ich pokonanie sprawia przyjemność. Pochwalono również układ scen, ale zasugerowano, że brak aktorów głosowych nie jest dobrym posunięciem we współczesnej grze Sonica.

Podsumowując, ocena gry wypadła bardzo dobrze, a sytuacja wygląda jeszcze ciekawiej, ponieważ gra ma ukazać się trzy dni przed Super Mario Bros Wonder, co może doprowadzić do ożywienia dawnej, sięgającej lat 90 rywalizacji pomiędzy Sonic i Mario.

To jednak nie wszystko, co dla was mamy. Na łamach Famitsu ukazała się również wiadomość o tym, że SEGA ujawniła informację o unikalnych zdolnościach czterech grywalnych postaci: Sonica, Tailsa, Amy i Knucklesa, a także o specjalnej supermocy o nazwie “Emerald Power”.

Zdolności specjalne, którymi mają dysponować nasi bohaterowie, są aktywowane przez określone kombinacje klawiszy lub ruch postaci:

Sonic dysponować będzie dobrze nam znanym Homing Attack. Gdy Niebieski Jeż będzie w powietrzu to wystarczy przycisnąć ponownie przycisk skoku, aby nasz bohater zwinął się w kulkę i pędził przed siebie nie zważając na przeciwników.

Tails dysponował będzie opcją latania. Gdy liskiem naciśniemy skok, a później będziemy raz po raz naciskać ten przycisk, to Tails będzie przez pewien czas latał. Nasz wirujący ogon możemy wykorzystać również do atakowania nim wrogów, ale jeśli gramy ze znajomym i skoczy on dotykając Tailsa, to nasz lisek go złapie i będzie unosił w powietrzu.

Amy dysponuje podwójnym skokiem i możliwością atakowania wrogów za pomocą swojego młotka, może go też wykorzystywać do niszczenia wybranych ścian i przeszkód.

Knuckles ponownie zyska możliwość szybowania i wspinania się po ścianach, a także będzie mógł wykorzystać swoją niezwykłą siłę, do atakowania i niszczenia przeszkód, jakie może napotkać podczas przygody.

Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com

Z pewnością zdolności te mogą okazać się kluczowe lub nawet ich opanowanie będzie wymagane do ukończenia gry w sposób szybki, prosty i efektowny. Jednak prawdziwą perełką jest…

Emerald Power

Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com

Moc ta pojawia się po raz pierwszy i stanowi prawdziwą rewolucję. Zdolności te zdobywamy za każdym razem, gdy uda nam się zdobyć szmaragd chaosu w ukrytym poziomie, a korzystać z niej możemy w dowolnym momencie przez określony czas i wielokrotnie. Szmaragdowa moc daje dostęp do naprawdę wielu ciekawych zdolności, które na sto procent pomogą nam w niezwykły sposób ukończyć grę i może nawet odkryć jakieś sekrety, do których bez opanowania nowych zdolności zwyczajnie nie dojdziemy. Do dyspozycji dano nam takie umiejętności jak tworzenie swoich klonów, transformację w siejącą zniszczenie ognistą kulę, przemianę w wodę i możliwość wspinania się po wodospadach, stworzenie winorośli, która pomoże nam przemierzać planszę, a także zdolność odkrywania ukrytych fragmentów mapy czy nawet umiejętność spowolnienia czasu.

Źródło: famitsu.com
Źródło: famitsu.com

Brzmi bardzo atrakcyjnie prawda? Każda z postaci będzie również dysponowała specjalnym, bardzo potężnym atakiem. Tutaj ujawniono zdolność Knucklesa, który uderzając pięściami, potrafi uwolnić śmiertelnie niebezpieczną dla wrogów falę uderzeniową.

I to jeszcze nie jest wszystko, co chcemy wam przekazać. Otóż ostatnią informacją, którą chcielibyśmy się z wami podzielić, jest… numer październikowy Famitsu 1819 (nr 1819/wydany 12 października 2023 r.). Jeśli możecie sobie pozwolić na załatwienie tego wydania z Japonii, to otrzymacie całkiem fajny gadżet kolekcjonerski. Dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniem. We wspomnianym numerze jest specjalny artykuł poświęcony Sonic Superstars. Oprócz artykułu otrzymamy również specjalny przewodnik po tajemniczej wyspie z gry, grafiki postaci i etapów, a także historię zza kulis powstawania tego tytułu.

Pamiętajcie, premiera gry przypada na 17 października. Jeżeli nie jesteście przekonani oceną krytyków od Famitsu to zachęcamy do obejrzenia gameplayów z gry zaserwowanych przez Sonic Stadium.

To wszystko, trzymajcie się i do zobaczenia w kolejnym newsie.

Źródła: famitsu.com, ryokutya2089.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51